ГоловнеЖиття в Україні дорожчає. Фріланс як ліки від кризи?

Життя в Україні дорожчає. З вересня, наприклад, ще подорожчає і електрика для співвітчизників. Останній рік життя нагадує кризу 2008 року, от тільки її зараз так не називають: прозвали обережно – «тимчасові складнощі». Усім відомо, що стало причиною таких фінансових злиднів для українців, але ж потрібно жити і заробляти. Журналісти «Електронної книги скарг України» вирішили дізнатися, чи може стати альтернативою заробітку або додатковим заробітком – фріланс. 

В останні роки в усьому світі все більш популярним стає фріланс. Багато в чому цьому сприяють появи різних сайтів і мереж, які дозволяють звести замовників послуг та їхніх виконавців. Є спеціальні сайти для перекладачів, фотографів і представників інших професій.

Фотографи та дизайнери намагаються розкручувати себе і за допомогою звичайних соціальних мереж. Вони викладають в мережі власні роботи, створюючи порт фоліо, пропонуючи свої послуги друзям.

Для багатьох це стає можливістю працювати на самих себе і відсахнутися від прив’язки до офісів. Ця перспектива здається особливо популярною в кризу. Зараз багато людей втрачають роботу, комусь скорочують зарплату або підвищують навантаження, наприклад у разі звільнення їхніх колег. Здається, що фріланс може стати виходом із замкнутого кола офісу і фінансових проблем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Заробіток в Інтернеті: як це працює?

Фрілансери розповідають про те, чи можна заробити на життя таким чином, а також про основні підводні камені подібної роботи.

Нестабільні доходи

Багато зізналися, що заробляти лише фрілансом досить складно. Після пари-трійки місяців невдалих спроб багато знайшли паралельну роботу. Фотографи, наприклад, читають лекції і викладають. Дизайнери знаходять роботу в штаті, а фрілансом підробляють у вільний час.

Частина фрілансерів скаржаться на ефект сезонності, наприклад, у фотографів багато роботи влітку і в новорічні свята, а восени – затишшя. У цей час деякі знаходять собі іншу роботу, а хтось просто відкладає гроші.

Гроші можуть перерахувати невчасно. Один з фрілансерів поскаржився, що спочатку дуже соромився нагадувати клієнтам про оплату, а потім зрозумів, що вони просто не пам’ятають про неї.

Іноді фрілансерів «кидають», просто не заплативши їм гроші. Застрахуватися від цього майже неможливо: будь-який договір можна порушити, а з сервісу просто піти.

Складні клієнти

Всі фрілансери заявили, що їм постійно доводиться домовлятися зі складними клієнтами. До кожного потрібно знаходити свій підхід. Опитані фрілансери радять бажаючим працювати в такому режимі запастися терпінням.

Один з фрілансерів наводить недавній приклад зі свого життя: клієнтові терміново потрібні були правки і він приїхав додому до дизайнера, заставши його буквально в піжамі.

Забути про творчість

Фотографи та різні дизайнери, які мріють про свободу творчості, можуть забути про свої мрії. Щоб заробити, потрібно не знатися в теорії фотографії та класичних фотографах, а, скоріше, просто бути хорошим професіоналом. Заробляти зможуть «ремісники», а не творчі натури.

Доводиться думати про податки

Ще один підводний камінь – це оформлення діяльності. Багато фрілансерів намагаються про це не думати: вони не оформляють приватного підприємця і не платять податки. З необхідністю юридичного оформлення своєї роботи вони стикаються лише під час зростання кількості замовлень.

Багато бувалих фрілансери вважають, що саме ПП змушує багатьох клієнтів ставитися до Вас більш серйозно. Зазвичай ПП оформлюють через кілька років успішної роботи.

Треба постійно організовувати себе

Всі фрілансери відзначили необхідність самодисципліни. Потрібно постійно жорстко організовувати свій день. Інакше з роботою буде впоратися дуже важко.

Багато бувалих застерігають «молодих» фрілансерів від того, щоб брати на себе занадто багато роботи. З нею можна не впоратися. У підсумку Ваше життя перетвориться на постійну роботу, заради якої Ви будете жертвувати сном і відпочинком. Якість роботи буде також знижуватися.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!