ГоловнеЗаощаджуй вже сьогодні: корисні поради, що вбережуть Ваш гаманець

Заощаджуй вже сьогодні! Декілька порад про те, як заощадити гроші на електриці, воді, газі.

Доки кабмін розглядає можливість підвищення комунальних тарифів – «Електронна книга скарг України» підготувала пару порад, як можна зекономити на газі, воді, електриці і при цьому не відчути себе скнарою.

Заощаджуй вже сьогодні

Щоб заощадити в першому ж місяці 35-70 гривень, варто замінити звичайні лампи на енергозберігаючі люмінесцентні. Економія складе близько 70-80% і такі лампи набагато надійніші ніж звичайні.

Обійдеться таке “економне світло” від 20 і до 50 гривень за одну лампу, імпортні в два-три рази дорожче. Але вже за пів року витрати окупляться. Щоб дійсно ощадливо витрачатися на електроенергію, доведеться навчитися рахувати кіловати, час і гроші.

Скажімо, електроплита з трубчастими нагрівальними елементами на корисну роботу витрачає 70% споживаної енергії, а плита зі штампованої сталевою конфоркою – усього 55%, інша енергія йде на нагрівання.

У кого газова плита, тому, наприклад, немає чого користуватися чи купувати електрочайник. Зазвичай у таких чайників велика потужність – 2000 ват, все одно, що одночасно включити в електромережу дві-три праски.

Порада: Якщо Вам зручніше користуватися електрочайником – краще гріти стільки води, скільки  необхідно саме зараз, і обов’язково видаляти накип, який, якщо не чистити, споживає частину електроенергії на власне нагрівання.

Праска теж їсть електроенергії багато. Добре, якщо на ній є терморегулятор і вимикач на ручці, функція відключення при досягненні потрібної/максимальної температури не завадить.

Найпростіший спосіб зекономити пару кіловат  – купувати побутову техніку класу А або В. У цьому випадку не потрібно буде копирсатися в морозильній камері щоб відшукати їстівного м’яса в кучугурах льоду.  Морозильна камера сама зрозуміє, за допомогою компресора, коли потрібно перестати їсти енергію. Звичайно ціни цих літер «А» і «В» врахували і в пилосмоках, в пральних машинах і в іншій техніці. Але, попри ціну – вона ладна впоратися і більш розумніше витрачати електроенергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЖКГ-ТАРИФИ НА ВОДУ, ТАРИФИ НА ГАЗ І СВІТЛО

Особливо це важливо взимку, коли в квартирі включений калорифер. Хоча тепло вигідніше заощаджувати, змінивши вікна на склопакети, утепливши вхідні двері, підлогу, стіни, – зробити по можливості “енергозберігаючий” ремонт. Або хоча б на зиму утеплити вікна та двері, через які йде до 40% тепла.  Неутеплені балконні двері, наприклад, можна порівняти з дірою в стіні діаметром 20 см.

СПРАВКА: За теплом у квартирі доведеться стежити винятково вам – підвищення температури на 1 ° С – додаткову витрату 3-5% електроенергії.

Вода – не розкіш

Якщо поставите лічильники на гарячу та холодну воду – позбавите себе від необхідності платити за сусіда, у якого великі борги по квартплаті, за воду зі шланга двірника, тощо. Та й на власному досвіді не важко переконатися, що троє дорослих людей, не представляють собі життя без ранкового контрастного душу, не здатні витратити за місяць норму для людини, виведену по калькуляції Київводоканалом.

Сім’я з трьох і навіть чотирьох чоловік на водні процедури і прання витрачає на місяць близько 3-6 кубометрів гарячої та холодної води. Причому, зауважте, на одну людину! Але завдяки лічильникам тільки на воді вдасться заощадити мінімум 50-80 грн, оскільки чиновники чомусь вважають воду більше, ніж вона витратиться в реальності. Окупить себе цей облік вже наприкінці першого півріччя.

Водні процедури

Є безліч компаній, які допомагають економити Вам воду. Наприклад, є пропозиція – сенсорний кран. Він починає працювати як тільки Ви піднесете до нього руки і так само, вимикається, коли руки від нього прибрати. Наприклад, коли Ви чистите зуби – Вам не потрібно вимикати постійно кран чи набирати воду в склянку. Достатньо піднести зубну щітку – і все готово. Економія, як запевняють продавці, сягає 50%.

Квадратні метри

Варто зазначити, що якщо Ви дуже добра душа і в своїй квартирі прописали усіх своїх родичів – то така доброта виллється для сімейного бюджету, як мінімум в 37 гривень з однієї душі. Тому, чим менше прописано людей – тим більше зможете економити на воді, газі, електриці.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!