ГоловнеБій курінню: чим корисний закон проти куріння в Україні

Найпопулярніші записи

Про закон, який забороняє курити усі відповіді тут. Де все ж  таки дозволено курити, які штрафи, і що робити, якщо побачили порушників?

Які позитивні зміни несе новий закон?

1) У 2006 році Україна ратифікувала Рамкову Кон-венцію ВООЗ із боротьби проти тютюну і взяла на себе обов’язок приймати закони, які забезпечувати-муть ефективний захист від впливу тютюнового диму на робочих і в громадських місцях.

2) Новий закон встановлює соціальну справедли-вість та ставить на перше місце наше здоров’я, а не згубну наркотичну залежність, якою є куріння тю-тюну. В Україні курять лише 26% населення, а решта 74%, не рахуючи дітей, стають пасивними курцями без їхньої згоди.

3) За даними Глобального дослідження вживання тютюну дорослим населенням в Україні (2010 р.), близько 34% населення щоденно наражається на згубний вплив тютюнового диму. Близько 65% відвідувачів закладів ресторанного господарства скаржаться, що вони стають пасивними курцями.

4) Згідно іншого дослідження Київського міжнарод-ного інституту соціології (2012 р.), 84% населення та 53% самих курців підтримують повну заборону куріння в громадських місцях.

5) І головне: тютюновий дим — це страшна отрута та причина хвороб. Щороку в Україні через тютюн помирають близько 100 тис. людей, із них 10 тис. — пасивні курці.

Закон України № 4844 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдоско-налення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)».Якщо у вас виникли запитання, звертайтеся: проект «Україна без тютюнового диму»

Тел.: 044-278-89-07, тел./факс: 044-278-67-27

www.smokefreeukraine.org www.center-life.org Контакти Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів (м. Київ):

03680, м. Київ-150, вул. Антоновича (Горького), 174www.dsiu.gov.ua

З 16 грудня 2012 року Україна стає вільною від куріння у всіх громадських та на робочих місцях. Відвідувачі кафе, барів і ресторанів більше не дихатимуть отруєним тютюновим димом повітрям. Працівники закладів — офіціанти, бармени, повари — отримують безпечні умови праці у бездимних приміщеннях. Підприємці-власники закладів мають шанс не тільки зробити ресторанний бізнес більш якісним та європейським, а й отримати більше прибутків від продажів напоїв та наїдків. Від нового «бездимного» закону виграють усі!

Як ефективно виконати закон офіціантам?

1) Потрібно виконати рекомендації з попереднього питання:

інформаційні таблички, відсутність попільничок

2) Потрібно заручитися підтримкою власника та домовитися про

формат попередження курців, які все таки намагаються закурити

3) Якщо клієнт закурив, зробити зауваження клієнту і повідомити

адміністратора та охорону закладу (якщо така є) про порушення

4) Викликати міліцію для складання протоколу про порушення

Важливо! Якщо клієнт курить без попільнички, якої не повинно бути на столі, то як мінімум він порушує правила закладу, смітить на підлогу чи на стіл. Ви ж не дозволяєте відвідувачам плювати на підлогу і знаєте, як по-водитись з такими клієнтами.

Чи поширюється заборона на нічні клуби та дискотеки?

Так. Новий закон повністю забороняє куріння і в приміщеннях закладів культури. Часто дискотеки і відбуваються у закладах культури та закладах ресторанного господарства. Тому, щоб запобігти порушенню закону, потрібно виконати рекомендації для ресторанів — максимально поінфому-вати відвідувачів про нововведення. Пам’ятаємо: бездимні дискотеки це значно вища якість відпочинку!

Яка відповідальність передбачена новим законом?

На відміну від діючого закону, новий передбачає відповідальність за роз-міщення попільничок і куріння у закладах ресторанного господарства. За куріння у закладах ресторанного господарства до фізичної особи буде застосовуватись штраф у розмірі від 51 до 170 грн., згідно Кодексу про адміністративні правопорушення. На заклад ресторанного господарства — суб’єкта господарювання буде накладатися штраф у розмірі від 1 тис. грн. до 10 тис. грн.

Заборона куріння поширюється на всі громадські місця?

Закон обмежує куріння переважно у приміщеннях. Куріння за межами приміщень заборонено лише: а) на дитячих майданчиках; б) на спортив-них майданчиках; в) у підземних переходах. З 16 грудня до заз-наченого переліку додаються: г) території закладів охорони здоров’я; ґ) території навчальних закладів; д) території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; е) стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів. На всі інші місця за межами приміщень заборона куріння не поширюється, навіть якщо такі місця вважаються «громадськими».

Які норми щодо куріння діють у готелях, гуртожитках тощо?

У готелях можна відводити місця спеціально для куріння. Проте сумарна площа місць для куріння не має перевищувати 10% загальної площі від-повідної споруди чи приміщення. Тобто куріння може бути дозволено у  певних приміщеннях, але загальна їх площа має бути менше 10%загальної площі готелю.Важливо! Не можна відводити під місця для куріння площі приміщень об’єктів культурного призначення або площі приміщень кафе, барів, ресторанів, які розташовані у готелі.

Які правила діють щодо куріння в органах державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ?

З 16 грудня куріння у всіх приміщеннях (включаючи туалети, балкони тощо) повністю заборонено, але можна влаштовувати місця для куріння на їх території. Якщо у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності мають бути місця для куріння, які займають 10% їх площі.

Чи поширюється ця норма на ресторани?

У цьому випадку діє норма про пріоритетність спеціальних норм закону над загальними. Норма про 10% площі для куріння є загальною, а норма про заборону куріння в ресторанах — спеціальною, тобто, виписаною окремо. Гарним прикладом цього принципу є дитячий садок, який є освітнім закладом, і на який поширюється спеціальна норма. Ніхто не додумується курити там або облаштовувати курилку.

У ресторані, який я відвідую, курять. Що мені робити?

Попросіть адміністрацію змусити курця припинити курити у приміщенні. Навіть, якщо курець припинив курити, а тим більше, якщо ні, Ви маєте право зробити відповідний запис у книгу скарг, а потім написати письмову заяву у Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів (власників закладу може покарати лише цей орган). Ви маєте право звернутися до міліції, як і в інших випадках, коли щодо Вас здійснюється протизаконний акт насильства (а вимушене вдихання токсичних речовин тютюнового диму через свідомі дії іншої особи є актом насильства проти Вашої особи). В такому випадку треба скаржитися не на заклад, а на фі-зичну особу-курця, який у випадку куріння у приміщенні ресторану здійснює правопорушення, визначене Статтею 175-1 КУАП. Представник міліції має припинити правопорушення і скласти протокол, згідно якого начальник відді-лення міліції визначить суму штрафу (на місці штраф не може бути сплачений).

Що робити тим закладам ресторанного господарства, де відвідувачам пропонують куріння кальяну?

З 16 грудня 2012 року редакція закону спеціально підкреслює заборону куріння кальяну, тому з цієї дати відвідувачі можуть курити кальян лише за межами приміщень закладу. Куріння кальяну прирівнюється до куріння тютюну і тому є забороненим з цієї дати. Що потрібно знати про новий закон щодо заборони куріння?Новий закон повністю забороняє куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства. Де можна курити відвідувачам ресторанів, кафе, барів, нічних клубів і дискотек? Можна буде курити за межами приміщень кафе, барів, ресторанів, нічних клубів та дискотек. Тобто достатньо вийти на один крок з при-міщення або курити на території таких закладів за межами приміщень: на відкритих терасах, за столиками, що стоять ззовні, тощо.Як ефективно виконати закон підприємцям і власникам закладів?

1) Заздалегідь вивісити повідомлення у залі для курців, що відповідно до нового закону з 16 грудня 2012 року куріння в приміщенні буде повністю заборонено

2) Проінструктувати персонал закладу про новий закон та відповідальність за цим законом

3) 16 грудня прибрати усі попільнички зі столів та розмістити знаки про заборону куріння, бажано з посиланням на статтю закону

Важливо!!! 90% успіху залежить від правильного та вчасного інформу-вання. Тому відсутність попільничок і знаки є гарантією виконання закону.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК