ГоловнеПопулярнеYarchagumba: найдорожчий «продукт» в світі

Ви замислювалися над тим, який найдорожчий продукт в світі? Йогурт, морозиво, ковбаса? Ні – це гриб YarchagumbaНепал охопила грибна лихоманка: сотні тисяч людей там повзають по горах у пошуках гриба Yarchagumba, що проростає в гусеницях. Продавши один кілограм такого продутку – можна стати в Україні мільйонером. Його вартість за останні 8 років зросла в 10 разів – до 120 тисяч доларів за кілограм. Основні споживачі цієї «рослинної віагри» – китайські багатії, а в Непалі збирачів гриба “кришують” маоістські червоні загони.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бойкот російських товарів. Чи може перемогти споживач?

Yarchagumba – це паразитний гриб, який поселяється в певних видах гусениць. Гриб пускає тонкий паросток в голові мертвої комахи. Саме цей Yarchagumba став джерелом багатства для непальських селян і одночасно сприяв розквіту маоїстських ультра- революційних загонів, в кінці-кінців скинувши монархію в країні.

Yarchagumba здавна вважався афродизіаком. Він росте в Гімалаях і на Тибетському плато на висоті від 3 до 5 тисяч метрів. Приблизно 60 % його ареалу припадає на Непал, решта – на Бутан, Індію і Китай. Місцеві гірські народи споживали Yarchagumba здавна – вважається, що він «надає сили», збільшує працездатність. Першими розширили вживання Yarchagumba китайці. Їсти його в 1990 -х роках стали китайські спортсмени – адже гриб не входив в список заборонених допінгових препаратів. Саме відтоді китайці дивним чином почали домінувати в багатьох видах спорту.

ГРИБНА ІСТОРІЯ І ПРО ЇХНІХ ПОЦІНОВУВАЧІВ-МІЛЬЙОНЕРІВ

Вперше широко за межами Азії про Yarchagumba заговорили в 1993 році, коли три селянські дівчини з північного сходу Китаю несподівано перемогли на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Штутгарті, Німеччина. Пізніше китайський тренер легкоатлетичної збірної Ма Юнрен зізнався в журналі Sports Illustrated, що перемогам сприяло вживання витяжки (субстанції ) з крові черепахи і Yarchagumba.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ““DreаmTown” і його продавці терплять збитки із-за долара

А як тільки в Китаї масово стали з’являтися мільйонери і взагалі багаті люди, вживання гриба Yarchagumba стало серед них звичайним явищем. Сьогодні ринок цього гриба оцінюється в 600-700 млн. доларів на рік, але ця сума збільшується рік від року. Так, в 2002 -му році 1 кілограм цього гриба коштував 12 тисяч доларів, а на початку 2011 року – вже 120 тисяч доларів. Жоден «продукт» у світі не дорожчав так стрімко. Приміром, ще два хіта китайської «кухні» і «медицини» – ріг носорога і ведмежа жовч – за ці 8 років подорожчали в 6 і 5 разів відповідно.

Висушеним Yarchagumba в Китаї, Гонконгу і взагалі в китайських діаспорах Південно- Сходу (Малайзія, Індонезія, і т.д.) посипають готові страви. Хтось може дозволити собі з’їсти гусеницю з грибом і «просто так» – як таблетку. Правда, кінцева вартість 1 примірника буде коштувати 500-600 доларів.

Yarchagumba відео:

Зрозуміло, на місці «виростання» та збору Yarchagumba коштує набагато дешевше. Початок ланцюжка знаходиться в непальських горах. Восени сотні тисяч місцевих селян виходять на пошуки Yarchagumba. Успіхом вважається знахідка 4-5 «пророслих» гусениць – за кожну можна отримати по 100 доларів. (В 5-6 разів дешевше, ніж кінцева ціна «продукту»). Але на руки непальський селянин отримує тільки 50 доларів – половину у нього відбирає «дах», представлена збройними загонами маоїстів.

У 2009-2010 роках загальний дохід від збору Yarchagumba в Непалі склав 200-225 млн. доларів. Виходить, приблизно 100 млн. доларів виманили рекетирири – маоїсти. Втім, залишок 100-125 млн. доларів – склали 40 % доходів від усіх доходів непальських селян. Найбільш удачливі із них за сезон збору заробляють по 2-3 тисяч доларів – божевільна за місцевими мірками сума (приблизно 3 середніх річних зарплати непальця).

ВЛАДА ЗА ДОПОМОГОЮ ГРИБА

А приплив спочатку десятків, а потім і сотень мільйонів доларів дозволив маоістам Непалу прийти в підсумку до влади. На ці гроші вони закуповували вибухівку, зброю, підкуповували місцевих чиновників (Непал входить в десятку найкорумпованіших країн світу – на рівні Гаїті або Лесото). Як і в Росії, Україні та інших сировинних країнах, десятки мільйонів доларів витрачалися маоїстами на покупку великих чорних джипів як атрибутів життєвого успіху і залякування «невдах», а також гелікоптерів. Але в Непалі придбання такої всюдихідної і всюдилітної техніки було виправданим – в країні практично немає доріг, навідміну від України, хоч дороги теж у нас не вищого класу, тим не менш покупка дорогого мерседеса не завжди виправдана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Золота історія. Як продавці “ювелірки” дурять клієнтів

Yarchagumba став у підсумку найдорожчим « продуктом » у світі. За вартістю до нього наближаються тільки трюфелі (теж гриби, до речі) – але їхня вартість у розрахунку на 1 кг рідко перевалює за 100 тисяч доларів (зазвичай же не перевищує 20-30 тисяч за кг).

Щиро Ваша, “Електронна книга скарг України“;)

reaction.ua@gmail.com:підписка

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!