ГоловнеЯкий матиме вигляд кухня майбутнього від ІКЕА

Можна сказати, що у багатьох з нас вдома вже є кухня від ІКЕА. Це така стандартна кухня з холодильником, певним набором побутової техніки та плитою. Однак у майбутньому звична кухня стане виглядати зовсім інакше: тут будуть пристрої для переробки сміття, продукти не будуть ховати в холодильник, а кухонний стіл буде вчити Вас готувати.

Останньою революційною кухонної технологією стала поява холодильника, і то, це було бозна- коли. Після цього в кухонному просторі особливих змін не відбувалося. Однак за прогнозами компанії ІКЕА, в недалекому майбутньому наші кухні помітно оновляться.

Тенденції економії енергії і води, поява величезної кількості технологічних новинок і зростання цін на продовольство потребують значних змін в кухонному дизайні. Намагаючись передбачати ці зміни, ІКЕА спільно з компанією Ideo і студентами Лундського університету та Технічного університету Ейндховена розробили прототип кухні 2025 року. Детальніше про цей проект пише FastCoExist.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Майбутнє за мікроквартирами

Студенти-дизайнери протягом декількох місяців проводили опитування, намагаючись дізнатися, як люди ставляться до їжі і приготування їжі і як світ харчування зміниться в найближче десятиліття. За результатами цієї роботи студенти склали більше 20 моделей кухонь майбутнього – від кухонь спільного користування мешканців одного району до електронної кухарського головного убору, який навчить дітей готуванню через гру. Потім Ideo, спираючись на ці моделі, розробила прототип кухонь.

Який матиме вигляд кухня майбутнього?

Через 10 років світ сильно зміниться, і це відіб’ється і на дизайні кухонь, які не тільки будуть місцем готування і зберігання продуктів, а й сприятимуть сталому життєзабезпечення. Нова кухня також допоможе людям освоювати прийоми кулінарного мистецтва і зробить готування цікавим способом провести час з друзями та близькими.

Завданням авторів проекту було створити кухню, яка допоможе людям вести більш екологічний спосіб життя, не роблячи для цього особливих зусиль.

Продукти зберігатимуться на видному місці

У найближчі десять років їжа може подорожчати на 40% у зв’язку з проблемами в сільському господарстві і активним ростом населення. Ця проблема, а також тотальне поширення посухи надихнули дизайнерів до розуміння, що в майбутньому людям буде важливо робити все, щоб рідше викидати їжу.

Спростити цю проблему допоможуть відкриті полиці, що охолоджують, на них же їжа лежатиме в прозорих контейнерах. Так люди з меншою ймовірністю забудуть про їжу, ніж якби вона лежала в якомусь темному кутку холодильника.

Такий спосіб зберігання їжі вимагає не так багато місця, як звичайні шафи і холодильник. При цьому, за припущенням авторів проекту, в майбутньому люди не будуть закуповуватися надовго, оскільки при необхідності їм зможуть швидко доставити продукти дрони.

Їжа
Фото: FastCoExist

Домашній компост і розумна переробка відходів

Будь-яке органічне сміття, потрапляючи в трубу під раковиною, подрібнюється і вичавлюється, так щоб у ньому не залишилося води. В результаті виходять невеликі шматочки сміття без будь-якого неприємного запаху. Рідиною, що залишилася від них можна полити рослини, що стоять над раковиною.

Система збору сміття за допомогою сенсорів розпізнає різні матеріали і розділяє їх для переробки, а потім відстежує, наскільки у вас багато відходів.

Кухня
Фото: FastCoExist

Раковина, що заощаджує воду

Оскільки посуха стає повсюдним явищем, нові раковини забезпечуватимуть повторне використання цього цінного ресурсу. Якщо вода не дуже брудна, потрібно просто нахилити раковину вліво, і вода стікатиме у квіти над раковиною. Якщо ж вода брудна, нахиліть раковину вправо: тоді вода перетече в спеціальне обладнання для її очищення.

Розумний стіл

Розумний стіл в новій кухні від ІКЕА буде не таким ефективним способом заощаджувати ресурси, як попередні елементи, проте він може допомогти викидати менше продуктів. Коли Ви кладете на нього різні продукти, він розпізнає їх і пропонує відповідний рецепт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Меблі з IKEA заряджатимуть телефон

Над столом є камера, яка буде стежити за тим, як Ви готуєте, і при необхідності давати цінні поради чи коментарі, які будуть транслюватися за допомогою проектора. Такий стіл буде одночасно виконувати роль обробної дошки і індукційної плити.

кухня
Фото: FastCoExist

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!