ГоловнеКраса та здоров'яЯкі товари заборонили в Європі

Єврокомісія щотижня публікує звіт про шкідливі товари, які європейські чиновники знайшли на території ЄС. «Електронна книга скарг України» вивчила звіти за останні кілька тижнів і виявила, що частина заборонених іграшок з ЄС продається і на Українській території. А більша частина товарів – дитячі іграшки.

Єврокомісія нещодавно опублікувала доповідь про товари, які торік європейські чиновники визнали шкідливими.

Крім того, вони щотижня публікують список товарів, що вважаються непридатними для європейського ринку. Сюди входять одяг, взуття, іграшки для дітей, предмети особистої гігієни та інші. Багато з цих товарів продаються і в Україні.

Пропонуємо ознайомитися із доповіддю Єврокомісії, а також подивитися кілька тижневих звітів про виявлені шкідливі товари. Ми порівняли списки з асортиментом українських інтернет-магазинів.

Основним джерелом шкідливих продуктів став Китай. Звідси приходить 64% від 2,4 тис. Товарів, які забракувала Єврокомісія. Ще одне джерело неякісних продуктів – Туреччина. Ці країни також є джерелами імпорту в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Дітей труять барвниками. МОЗу байдуже. 41 продукт не для дітей.

Найстрашніше, що більша частина небезпечних товарів – це іграшки, на які припадає 28% шкідливих продуктів. Ще 23% – це одяг і взуття, в тому числі дитячі. Також небезпечна категорія – це електроприлади (9%) і автомобілі.

Чим небезпечні одяг та взуття?

Значна частина списку – це одяг і взуття, імпортовані з Китаю. Основна претензія в тому, що одяг та взуття зроблені з матеріалів, які шкідливі для здоров’я. Вони можуть викликати алергію і погано впливати на фізичний стан людини.

Наприклад, з ринку буде відкликана частина взуття іспанської марки BIMBA & LOLA. У соціальних мережах є спільноти, які торгують цією маркою і українці також можуть скористатися фатальною можливістю, щодо магазинів – така фірма в нашій країні відсутня. У шкірі на одній з партій взуття цієї марки міститься хром, який може викликати серйозну алергію.

Особливі претензії до дитячого одягу. В Україні продається марка Primark Early Days, не офіційно, але мами з форумів перепродають цей дитячий одяг. В ЄС частина дитячих костюмів марки відкликана з ринку. До одягу пришиті дрібні гудзики, які легко відірвати. Дитина може з’їсти їх і задихнутися.

Біжутерія також може бути небезпечна через шкідливі домішки, наприклад, важкі метали. Наприклад, в одній з партій сережок знайшли надмірна кількість нікелю.

Побутова хімія і засоби особистої гігієни

В ЄС є претензії до вологих серветок. Наприклад, нарікання викликали серветки для дітей Papilion. Вони містять йодопропініл бутілкарбамат – в Європі це хімічна речовина заборонена для споживання дітьми. Речовина всмоктується в шкіру немовляти і погано впливає на щитовидну залозу. Небезпечні серветки знайшли і в Чехії і в Росії, в Україні, на щастя, такої продукції немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Який йогурт кращий?

В чорному списку Єврокомісії виявилося безліч дитячих іграшок. Деякі з них небезпечні із-за неправильної форми: дитина може витягнути частину іграшки і засунути собі в ніс, що може викликати удушення. Особливо небезпечні плюшеві іграшки, на які пришиті різні ґудзики або оченята – їх легко відірвати.

Але є й просто іграшки, зроблені з шкідливих матеріалів.

Ляльки

В ЄС до небезпечних віднесли ляльки китайської компанії Marcos Toys – це аналоги ляльок «Барбі» від Mattel. Ляльок саме цієї фірми в українськиї інтернет-магазинах іграшок не знайшли, але в українських магазинах в цілому схожих ляльок продається безліч. Цілком імовірно, що постачальним може бути і ця компанія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Продукти-хулігани: як створюють товар провокацію?

[pull_quote_right]НЕБЕЗПЕЧНІ ЛЯЛЬКИ: В ЇХНІХ ГОЛОВАХ ЗНАЙШЛИ ШКІДЛИВИЙ КОМПОНЕНТ – ДІОКТИЛФТАЛАТ[/pull_quote_right] У головах цих ляльок знайшли діоктилфталат – це речовина може завдати шкоди здоров’ю дітей, вдаривши по їхній репродуктивній системі. Такої речовини за законодавством ЄС не має бути ні в головах лялок, та і взагалі, в будь-яких продуктах.

Ляльки-лялька-барбі

Згідно європейської статистики, особливо акуратно треба ставитися до дешевих ляльок невідомого виробника. Подібні ляльки можуть містити цілий набір шкідливих речовин.

Плюшеві іграшки

Діоктилфталат знайшли і в дешевих плюшевих іграшках з Китаю. У влади ЄС є претензії до цілого ряду китайських компаній.

Іграшкові машинки

У Єврокомісії є претензії і до фірми Cigioki, іграшки цієї фірми не продаються в інтернет-магазинах україни, але такі легко купити в Росії, що також становить небезпеку потрапляння такої продукції на вітчизняний ринок. У чиновників виникли претензії до іграшкових автобусів, які також містять небезпечні речовини.

Автобус-іграшка

Грим для дітей

У європейців виникли питання і до гриму для дітей SNAZAROO. Він продається в деяких магазинах в України, також представлена і інша продукція цієї марки в інтернет-магазинах України. В помаранчевій фарбі надто багато алюмінію, що робить її токсичною.

Магнітні кульки

Обережніше з магнітними кульками марки Nanodots, які продаються в Укарїні, також в продажу є і неокубики, цієї ж фірми. У них занадто сильна магнітна тяга. Якщо дитина їх проковтне, то вони можуть притягнутися один до одного всередині шлунка.

Мильні бульбашки

[pull_quote_left]ШКІДЛИВІ МИЛЬНІ БУЛЬБАШКИ, ЯКІ ПРОДАЮТЬСЯ І В УКРАЇНІ[/pull_quote_left] В Українсьикх магазинах можна знайти мильні бульбашки Marvel. Рідина в упаковці з Людиною-павуком може бути небезпечною для Вашої дитини. У ній європейські експерти знайшли синьогнійну паличку, яка може призвести до отруєння дитини. Рідину не можна не тільки ковтати, а і взагалі вона не повинна бути в контакті з очима або шкірою дитини.

Марвел - кульки-спайдермен-герой

АВТОМОБІЛІ

Citroen C1

У список Єврокомісії потрапив Citroen C1 – це недорога малолітражка. Експерти вважають, що у автомобіля можуть виникнути проблеми з передніми амортизаторами. У цьому випадку водій може втратити контроль над дорогою, що призведе до аварії. Ці проблеми помітили в Німеччині.

Citroen C4 Picasso

Питання у Єврокомісії виникли і до Citroen C4. Тут велика ймовірність, що зламається частина системи перемикання передач. В результаті, замість першої можна включити задню передачу, що збільшує ризик аварії.

SsangYong

ЄС виділила Rexton, Kyron, Actyon і Actyon Sports, які продавалися в Іспанії. Це відноситься до машин вироблених з 2005 по 2010 роки. У цих машин проблеми з шарніром передньої і задньої підвіски. Це може призвести до аваріі. В ЄС радять відкликати автомобілі у кінцевих споживачів.

Honda

Європейці знайшли проблеми у цілого ряду автомобілів цієї марки – Accord, Accord Tourer, Civic, CR-V, Jazz та інших. У них проблеми з подушкою безпеки, яка надувається під занадто великим тиском.

Будьте обережними.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!