ГоловнеЯк змусити місцевий автодор навести “зебру”?

Як змусити місцевий “автодор” навести пішохідний перехід та що робити, якщо там не реагують?

Особливо це питання актуальне в маленьких обласних центрах, там де наполеглевість місцевих – низька, тому ті, хто мають робити життя комфортнішим, а дороги безпечнішими – можуть на цьому і зекономити або просто не звертати увагу. Але страждають від відсутності належних пішохідних переходів і великі міста, бо хоч знаки і на місці, але фарба стерлася майже повінстю. Наприклад, така ситуація є в Ужгороді, на перехресті вулиці Загорської і  вул. Закарпатської. Там жвавий рух, а переходити сподіваючись тільки на перехід – небезпечно. Або от наприклад в Києві пішохідний перехід на перехресті Бальзака і Архітектора Миколаєва – там теж потрібно оновити “зебру”, пише жителька столиці. Каже, що недавно бачила, як на тому  ж таки перехресті водій ледь встиг загальмувати, перед бабусею, що переходила там, але все одно наїхав їй на палець. Він зупинився і одразу вибіг їй на допомогу.


Як змусити комунальників намалювати “зебру”?

Відсутність яскравої розмітки на дорозі, а в даному випадку “зебри” – пряме порушення Госту №3587-97 – в ньому описані вимоги до безпеки руху. Так, наприклад, розмітку повинно бути добре видно на відстані мінімум 90 метрів! Якщо ж вона не продивляється, це значить, що можна скаржитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЯК МОБІЛЬНІ ОПЕРАТОРИ КРАДУТЬ ГРОШІ З ТЕЛЕФОНІВ?”

Хто контролює “зебру”?

Контролювати такого плану порушення мають ДАІшники, тому заяву на усунення недоліків, порушення цього закону,  потрібно писати саме туди. Якщо є можливість, сфотографуйте ділянку – де відсутня “зебра” і надішліть разом із заявою, світлину з цього місця, і постарайтеся зібрати, про всяк випадок, якомога більше підписів людей, які незадоволені відсутністю пішохідного переходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАМ ПОСТІЙНО ТЕЛЕФОНУЮТЬ КОЛЕКТОРИ?”

Пішохідний перехід – крок другий до його появи

Проятгом 30 днів, на адресу, яку Ви вказали, надійде відповідь від ДАІ про результати зробленої роботи, з приводу Вашої скарги.  Ідеально, коли Автоінспекція сама направити припис балансоутримувачу, щоб той якомога швидше відновив розмітку. Також за законом ДАІ може перекрити дану ділянку дороги до моменту, доки “зебра” не буде відповідати ДСТУ. Але так практично ніколи не роблять.

Jekspert-mikrofon-dinamik-primechanieДОВІДКА: За відсутності дорожньої розмітки межі пішохідного переходу визначаються відстанню між дорожніми знаками або пішохідними світлофорами, а на перехресті за відсутності пішохідних світлофорів, дорожніх знаків та розмітки – шириною тротуарів чи узбіч.

Якщо не реагують на запит – пішохідний перехід досі відсутній

Якщо на Ваш запит досі не зреагували відповідні органи, можна подати в суд, на місцевий автодор “Київавтодор”, наприклад, або на центральний “Укравтодор” в залежності від того, як Ви хочете розвивати цю справу.

Можна запросити і телеканали, і друковані видання, можна зібрати колективний позов, як це робилося з ямами на дорогах. А можна подати в суд на ДАІ.

За кордоном

В Красноярску влада зробила подарунок пішоходам – новітню зебру. Для того, щоб перетнути дорогу по переходу, пішохід повинен натиснути на спеціальну кнопку, в результаті чого на пішохідним переході одразу ж з’явиться світлодіодне підсвічування дорожніх знаків.

Отже, вночі водієві нескладно буде розглядати як світиться дорожній перехід, так і самого пішохода.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!