ГоловнеЯк вибрати кавун?

Як вибрати кавун серед сотень йому подібних ягід? А головне, щоб він був стиглий.

 Вже за тиждень на базарах з’вляться кавуни. І перед споживачем постане головне запитання: як вибрати кавун, вони ж наче усі схожі один на одного? Але є декілька порад, які допоможуть визначити правильну і смачну ягоду. Журналісти “Електронної книги скарг України” підготували парочку порад, які допоможуть вибрати смачний, а головне, стиглий кавун.

Почнемо з порад, які потрібно запам’ятати перш за все, щоб вибрати правильний кавун.

Озброївшись цими порадами можна вирушати на полювання стиглого і смачного кавуна. Також, слід пам’ятати, що кавун не варто купувати біля трас або близько дороги, – такі плоди можуть бути просочені вихлопними газами, посмакувавши таким гарбузом є великий ризик отруєння.

Знову ж таки, повертаючись до таблиці, не соромтеся вимагати подивитися на документ, який засвідчить, що кавун придатний до вживання, а не вирощений бозна-де. Тим паче, що продавець зобов’язаний Вам надати такий документ, адже Ви ж хочете знати, як вибрати кавун.

kavun-obrati-frukt
Графіка: “ЕКСУ”


НА ЗАМІТКУ:

При правильному зберіганні кавун може долежати до Нового року. Краще для цього вибрати не дуже великий кавун з невеликою жовтою плямою на боці. Ягоду поміщають в сітку і підвішують у темному місці при температурі не вище +5 ˚ С так, щоб вона ні до чого не притулялася. Ідеальним місцем для цього буде льох.

Кавун повинен бути цілим. При покупці кавуна чи дині подивіться на них уважніше, він має бути цілим, немає бути на них тріщин, вони не повинні бути пом’яті і не прим’яті і т.д. Через тріщини спокійно проходять бактерії, які залюбки розмножуватимуться всередині ягоди. Таким кавуном можна отруїтися і вже після Ви точно знатимете як вибрати кавун.

Тук-тук, хто там?

Традиційний стукіт по кавуну. Звук повинен бути дзвінким. Повинно скластися враження, що якщо стукнути трохи сильніше, то пролунає тріск. Якщо звук глухий, незрозумілий, то кавун напевно млявий, довго лежав або погано зберігався, або щось сталося під час перевезення.

Розмір має значення

Ще одна порада, вона, звичайно, не надійна, але можливо стане в нагоді — кавун має бути середнього розміру, не великим і не маленьким. Великий кавун не обв’язково буде смачним, хоча бувають і винятки. Найкращі параметри – 7-12 кг. Дрібні кавунчики будуть не дуже солодкими, а от великі, дуже ймовірно, будуть містити багато шкідливих нітратів.

Кого обрати кавун чи кавуниху?

Так саме кавуниху, деякі знавці обирають ягоду по статі, так, деякі переконані, що кавун-дівчина більш солодка, ніж кавун-хлопчик. Як визначити який у Вас кавун? З протилежного боку хвостика у ягоди є кружочок — це “кавуниха”. У кавунів-хлопчиків вона маленька і випукла, а у “дівчаток” – плоска і широка. От так — дівчинки солодші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ В ІНТЕРНЕТІ

Взагалі, кавуни родом з африканських пустель, тому дуже люблять суху спеку. Саме з цим пов’язана несолодкість іранських і турецьких кавунів, вирощених у вологому середземноморському кліматі. А ось астраханські і оренбурзькі кавуни ростуть у практично природних умовах – багато сонця і сухо. У цих областях баштанні визрівають приблизно до середини липня.

Накиньте пару тижнів на збір і сортування, ще пару тижнів на доставку. І виходить: щоб не помилитися з вибором і купити дійсно дозрілий і солодкий кавун, треба дочекатися кінця літа, відмічають експерти.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!