ГоловнеЯк створюються Яндекс панорами?

Прогулянки в 3D-форматі. Як створюють панорами. Екскурсія разом з командою, яка створює ці панорами.Яндекс.Панорами» – російський аналог закордонної технології street view. Він з’явився в 2009 році і дозволяє здійснювати віртуальні прогулянки по містах України, Росії,  Білорусії, Казахстану та Туреччини в 3D-форматі.

На панорамах відображаються дороги, будинки, вулиці і навіть такі дрібні деталі, як обличчя перехожих. Кожна фотографія прив’язана до координат GPS, що дозволяє дізнатися, як виглядає конкретне місце. Сервіс постійно оновлюють: знімають передмістя, невеликі міста, селища – і поступово оновлюють давні матеріали.

Екіпаж і обладнання

Зйомкою вулиць, які потім можна буде переглядати на «Яндекс.Панорами», займається зовсім не Яндекс, а компанія Neq4. В команді двоє осіб (водій та оператор) на спеціально обладнаних автомобілях відправляються з Москви по містах Росії і України. На даху кожної машини встановлена камера з чотирма фішай-об’єктивами, які роблять широкоформатні знімки у всіх напрямках.

Завдання у членів екіпажу різні, хоча кожен із них знається на законах оптики і вміє працювати з фото-або відеокамерою. Водій повинен постійно дотримуватися певної швидкості (не більше 60 км / год) і, слідуючи підказкам напарника, вибирати найбільш вдалий маршрут. Оператор, з ноутбуком на колінах, запускає зйомку, стежить за її процесом, якістю знімків і ситуацією в цілому.

Правила зйомки

Робота починається з отримання трек-завдання від компанії «Яндекс. Карти »з відміткою вулиць, які необхідно зняти. Орієнтуватися треба по лініях: чорні – те, що вже відзняли; зелені, сині і блакитні – те, що ще належить. Колір визначає крок зйомки – проміжок, через який змінюються кадри. Центр міста знімають з кроком в 20 метрів, окраїни і спальні райони – в 50, так як там значно менше деталей. Віддалені райони можуть і зовсім знімати за принципом «один знімок через кожні 150 метрів».

Щоб відняти, наприклад, центр міста, екіпажу недостатньо проїхати містом один раз і відразу відправити матеріал на сервера «Яндекса». Зйомка центру міста може проводитися місяць при щоденній роботі.

Пішохідні вулиці знімають вручну зі штатива, а великі площі, як майдан,  або парки – за допомогою триколісного велосипеда, на якому встановлена камера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ШОКУЮЧІ ФОТОГРАФІЇ З Google Maps

yashaЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЯК “СТРИЖУТЬ” КЛІЄТНІВ СЕРВІСИ ЗНИЖОК?”
Jekspert-mikrofon-dinamik-primechanieВажливо стежити за тим, щоб всі люди і машини помістилися в один кадр, а не випадали за його межі. Знімки склеюються в єдину панораму, і, погодьтеся, половина автомобіля, завислого в повітрі, буде виглядати просто смішно. Щоб уникнути цього, можна зробити додатковий знімок – для більш детальної зйомки на перехрестях або в інших важливих точках міста, – каже Юрій Логвін, оператор.

Знімати центр складніше, ніж околиці. Вузькі вулиці, більше тіней і нерівномірне висвітлення. Але в той же час панорами центру завжди більш затребувані, тому на нього ми витрачаємо більше часу.

Вимог до готових кадрів не надто багато: вони повинні бути якісними, без пересвітів і глибоких тіней. Для цього потрібна ясна погода. Невеликий дощ – обладнання доводиться згортати і виїжджати. Працювати в похмурі дні безглуздо: сумна картинка нікому не потрібна, і до того ж, обладнання не можна мочити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “НЕЙМОВІРНІ ВИНАХОДИ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ

yasha 2

Обробка відзнятого матеріалу

Після декількох рівнів перевірки знімки відправляють у головний офіс. Там їх обробляють і вручну склеюють в панорами і тільки після цього віддають замовнику. Коли оновлені вулиці з’являться на сайті, передбачити складно – до цього моменту може пройти і два місяці, і півроку. Постійно панорами їх не оновлюють: місто не надто змінюється за короткий відтинок часу.

yasha 4

Реакція перехожих

Майже кожна зйомка супроводжується ажіотажем: люди бачать на вулицях машину з лого «Яндекса» і камерою на даху і хочуть потрапити в кадр. Хтось уважніше дивиться на дороги, хтось намагається розшукати машину або водіїв і зробити щось феєричне. В основному люди просто махають руками і усміхаються.

Креатив від місцевих/ Фотографії: Єгор Рогальов, Ганна Латухова
Креатив від місцевих/ Фотографії: Єгор Рогальов, Ганна Латухова

Jekspert-mikrofon-dinamik-primechanieВ маленьких містах діти зазвичай все розуміють, а дорослі дивуються, думаючи, що ми робимо якусь фігню. Спланований жарт вийшов лише одного разу, в 2009 році, в Петербурзі. Хлопці самі якось вийшли на мене і сказали, що дуже хочуть зробити щось веселе. Ми повідомили, де будемо в певний час. Так з’явилася відома пішохідна пародія на The Beatles, каже Сергій поворознюк, оператор і водій.

«Яндекс» спокійно ставиться до подібних акцій. Більше того, вони й самі не проти пожартувати. У процесі обробки знімків у панорами нерідко виявляються «зашиті» великодні яйця.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!