ГоловнеЯк “худнуть” гаманці на ринку

НЕДОкілограмова гиря, підкручені  терези, пачки сигарет з магнітами. Фантазія деяких продавців на базарі вражає. Як з Ваших кишень тягнуть копійки заробляючи на цьому статки.

Купуючи товар на базарі нам часто зважують його на вагах. Але ми забуваємо, що головна зброя продавців –  терези. Їхнє вміння обрахувати на 10-15 грам надвечір приносить їм те, заради чого вони працювали цілий день.

І кожен покупець – “потенційна гривня”. Як не дивно, але чим уважніше Ви слідкуєте за стрілкою на терезах, тим легше Вас обманути.

Вам, наприклад, зважують кілограмовий продукт  –  стрілка на вагах показує вірні цифри… Але, що може бути насправді. Чи помічали Ви, що більшість продавців кладуть свої пачки з-під сигарет під чашою ваги. Продавці використовують їх, як додатковий метод обваження клієнтів. Всередину пачки кладеться магніт він накрутить, як мінімум 15 грамів.

Прибуткова ганчірка

Ганчіркою протирають прилавок доки клієнт добирає собі фрукти чи овочі. Потім її, непомітно, кидають.  Додуматися б, що ця ганчірка прив’язана до чаші з вагами. Цим способом крадуть, як мінімум 50 грамів. Один із найпоширеніших методів, дрібної кражі  – це вже підкрутка вагів. В поєднанні з іншими прийомами продавчині-аферисти так заробляють собі на життя.  Найкраща порада в таких випадках купувати товар, де є контрольні ваги.  Запам’ятати, що стрілка на вагах повинна бути направлена рівно на нуль, як би не дивитися: з правого боку, лівого, прямо, знизу…

Магічні чаші

Один із прийомів підзаробити 40-60 грамів, це так звана «прокладка». Її беруть продавчині коли, наприклад, зважують брудний товар, мовляв: “Підкладу, щоб не забруднити чаші” – на перший погляд, звичайна картонка, але всередині сховані додаткові предмети. Недопустимо також визначати масу товару шляхом віднімання гир, які встановлені на обох тарелях. Гирі ніколи не кладуться поспіхом – це прописано навіть в правилах користування вимірювальною технікою, такі дії – неправомірні. Гирі кладуться плавно, рівномірно. До встановлення ваги, стрілка обов’язково повинна колихнутися не більше п’яти разів.

Обережно, стіл!

Стіл на якому розташовані ваги може стояти під кутом, слід звернути увагу на ніжки, які не повинні бути підпертими, що теж, часто роблять продавці.

Цифрові моменти

Щодо ваги з циферблатом – то тут простіше – головне  перевірити  клеймо/пломбу – тим паче, що клієнт має право на таку перевірку. Ще один козир в руках продавців – калькулятори. Підраховуючи грами – їм не важко додати пару.

Коли обважують клієнтів?

Найчастіше в годину пік, коли немає часу на перевірку. І в такі моменти продавці можуть застосувати ще один цікавий прийом –  свідомо плутати цифри, які схожі за окресленням (на електронних вагах): 1 і 7, 3 і 9, 5 і 6.

Кого обрахують?

Найчастіше зовсім не пенсіонерів, а молодих.  І це не тому, що совісні продавці, а тому, що пенсії в нашій країні, поки що, не великі – тому люди поважного віку ретельніше перевіряють свої  гроші.

На чому можуть обважити клієнтів

Часто продавці намагаються отримати не фасований товар, щоб змішати, наприклад, борошно вищого ґатунку з трохи нижчим.

Цукор, сіль, мука. З ним найпростіше працювати. Часто цукор кладуть біля відра з водою або розміщують у вологому приміщені – за ніч ця торба цукру «вип’є» майже всю рідину і важитиме на 2-3 кілограми більше.

Рибу, креветки, м’ясо – заморожують до льоду. А коли почнете готувати і не помітите, що там не вистачає 15 -20 грамів.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!