ГоловнеВстаньте, суд іде! Курйозно-безглузді судові справи України

Журналісти «Електронної книги скарг України» визначили ТОП 4 справи…
В гості до Української Феміди може завітати будь-який студент юридичного факультету чи просто громадянин України, для цього не потрібно спеціальних перепусток чи впливових знайомств. Журналісти «Електронної книги скарг України» скористалися цією можливістю і проглянувши відкриту базу судових рішень визначили серед сотень справ – чотири найкурйознішо-безглуздих.

Не потрапив до міського голови на прийом – отримав 10 тисяч гривень

Графіка: "ЕКСУ"
Графіка: “ЕКСУ”

Ця історія із Донецька. До суду звернулася, як пишуть в таких реєстрах, ОСОБА_1, із справою, можливо, всього свого життя, – їй заборонили потрапити в кабінет до міського голови! Як написано в справі: 23 січня 2013 року ця людина звернулася до кімнати №115 виконкому Костянтинівської міськради, із, здавалося б, звичайним проханням, – записати його чи її на прийом до міського голови де можна було б обговорити нюанси спілкування з держ.службовцями за допомогою інтернета.

Але, секретар не просто так знаходився в кабінеті, і в свою чергу, почала вимагати пояснити їй, що ж такого сталося серйозного, що вона має впустити цю людини до “найголовнішого” в місті? Людина не стала пояснювати суть своєї проблеми, мало того, такі запитання здалися перевищенням службових повноважень. Звичайна б людина просто пішла і чекала наступного вдалого разу, але не ОСОБА_1 – вона спокійно подала позов до суду і окрім того, що вимагала все ж таки назначити його на прийом до міського голови, потребувала ще моральну компенсацію в сумі 10 000 гривень! Суд задовольнив позов і назначив часткову виплату, і звичайно, зобов’язав Костянтинівську міську ради Донецької області записати ОСОБУ_1 на особистий прийом до Костянтинівського міського голови;)

Справа № 233/1278/13-ц

Кримінальна справа за DDoS-атаку інтернет-магазину

top-2

А цей віртуальний екшн стався в столиці. Вирок в справі оголосили тільки 29 травня 2013 року, але сталася вона ще у 2012 році. Суть вироку починається з таких слів, можна увімкнути тривожну музику: «В цей час, у нього виник злочинний умисел, направлений на несанкціоноване блокування роботи автоматизованих систем».

Якщо простіше – людина, скоріш за все, захотіла позбавитися конкурентів чи помститися, влаштувавши DDoS-атаку інтернет-магазину «nout.ua». Обвинувачений ОСОБА_1, в судовому засіданні зізнався, що дійсно, він 10.09.2013 року протягом дня здійснював блокування веб-сайту. А оскільки людина розкаялася і до цього не притягувалася до кримінальних справ, суд вирішив просто конфіскувати ноутбук та радіо модеми і накласти штраф в сумі майже 15 тисяч гривень на цього хакера-аматора.

Справа № 761/9020/13-к

ТОП3. Зірвав гілля канабісу – на рік за грати

Графіка: "ЕКСУ"
Графіка: “ЕКСУ”

Раніше судимий гуляючи берегом річки С. Дінець, «зірвав гілля з дикоростучої рослини роду конопля», звичайно, за таке порушення суд Харківської області виніс вирок 2 років 3 місяців позбавлення волі. Але, якби ж у цією людини вдома міліціонери не знайшли ще трохи канабісу «масою в перерахунку на суху речовину 22, 8312 грам», можливо, вирок суду був би меншим.

Номер справи 623/2793/13-к

Продав програму за 25 гривень – отримав штраф на 22 тисячі

Графіка: "ЕКСУ"
Графіка: “ЕКСУ”

Міліція провела чудове розслідування в Хмельницької області. Спіймали Жителя с. Славути, менеджера однієї з компаній. Виявилося, що він… встановив на жорсткий диск власного ноутбука марки «Lenovo» комп’ютерну програму «Autodesk 3 ds Max 8», звичайно, в інших країнах таке «жорстке» недотримання авторських прав карається дуже суворо, але в нашій країні, міліція теж, можливо, показово бореться з такими нахабниками, які без відома компанії встановили Autodesk 3 ds Max 8».

Мало того, менеджер вирішив ще й заробити на цьому аж 25 гривень. Як виявилося що на замовлення, зроблене в середині квітня 2013 року незнайомим хлопцем по телефону, про запис на диск комп’ютерної програми «Autodesk 3 ds Max 8», він попередньо знайшов в мережі Інтернет і встановив дану програму на свій ноутбук і продав її в свої же квартирі. Але через пару днів до нього навідалася міліція. І не помилилася перед ними постав гуру-піратської майстерності: виявилося, що у чолов’яги дома є ще 99 штук контрафактних дисків.

Суд був невблаганним і постановив: призначити йому штраф в розмірі 1500 гривень і ще додати грошенят за проведені експертизи 880 грн. А компанія «Автодеск» вважає, що продавши цю програму за 25 гривень, ця людина спричинила збитки на суму 22 507 грн. 20 коп. Але у вироку нічого не сказано, що потрібно їй заплатити.

Справа 688/3225/13-к

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!