ГоловнеВнаслідок голоду в Сомалі померло майже 260 тисяч людей

Такі дані приведено у звіті ООН… …звіт продовольчої та сільськогосподарської програми охоплює період від жовтня 2010-го до квітня 2012 року. Більше половини серед усіх загиблих – це діти віком до п’яти років. Отримані дані в чотири рази перевищили прогнози, однак і це ще не є межею трагічних наслідків посухи та військових сутичок, які тільки поглиблюють проблему голоду. За оцінками експертів, голодна смерть загрожує ще понад мільйону сомалійців.

Однак проблема голоду є актуальною не тільки для країн третього світу, як помилково вважають. Від нестачі продовольства помирають і в Європі, і в Азії, і на інших континентах, у всіх країнах.
Статистичні дані ООН та ВООЗ доводять, що кожні 3,6 секунди! у світі хтось помирає від голоду, щороку недоїдання стає причиною смерті понад 30 мільйонів осіб!, у тому числі, 5 мільйонів 600 тисяч дітей, 27% (146 000 000) дітей у віці до п’яти років у країнах, що розвиваються недоїдають, ще 10% (58 мільйонів) страждають від голоду. Причому з року в рік ці показники зростають.

До такого стану справ, перш за все, призводить неймовірне марнотратство рослинної їжі, з якої «виробляється» м’ясо. Ось лише кілька фактів на підтвердження цьому:
• Американські корови щороку споживають таку кількість їжі, якою можна було б нагодувати всіх мешканців Індії та Китаю разом узятих, третину людства!
• За даними ВООЗ, кількості рослинної їжі у світі, 90% якої з’їдається тваринами, було б достатньо, щоб прогодувати 17 мільярдів людей!

І що найцікавіше в той момент, як одні помирають від нестачі їжі на іншому боці планети люди викидають її в смітник, але про це трохи далі…

Кожна проблема може бути більш-менш вирішена. Голод у світі є одним з тих питань, які, здається, просто не до снаги подолати людині. Кожна окрема особа не відчуває себе досить сильною, аби щось кардинально змінити. У думці переважної більшості формується враження, що причина голоду криється десь у виробництві продуктів харчування. Або у світі просто не вистачає їжі через перенаселеність, або люди з країн третього світу просто не можуть правильно подбати про те, щоб нагодувати себе і свої родини?

Уявіть собі, в усьому світі виробляється така кількість їжі, якої не тільки вистачило б для всіх мешканців планети, а й навіть утворився б чималий залишок! Цілком вистачає і земель, які придатні для вирощування сільськогосподарських культур. Так в чому ж проблема? Відповідь проста: гроші, прибуток і жадібність.
Візьмемо Європу та Америку, тут виробляється набагато більше їжі, ніж необхідно. Полиці і холодильники магазинів прогинаються під великою кількістю продуктів харчування, більшість з яких так і не будуть спожиті.

У той же час у США, та й інших розвинених країнах ледь не на кожному кроці будуються мережі швидкого харчування, гіпермаркети. Якби їх перенаправляти у країни, які потерпають від нестачі харчів, можна було б назавжди подолати таку проблему як голод.

Однак можна констатувати, що у сьогоднішньому світі не існує такого поняття, як солідарність між людьми. Жодна самодостатня країна не допоможе іншій, значно біднішій, повністю або хоча б частково ліквідувати голод, хоча це і можливо з фінансової точки зору. Насправді значно більше коштів щорічно витрачається на війни і озброєння, ніж потрібно для того, аби населення найзлиденніших територій не помирало від голоду…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “КУДИ ПОСКАРЖИТИСЯ НА СПЕКУ В ПОЇЗДАХ

Ще однією з причин голоду у світі є глобальне зростання цін на продовольство. Для прикладу, починаючи з 2006 року, зерно, техніка і добрива подорожчали вдвічі. Унаслідок пануючої фінансово-економічної кризи голод лише поширюється. Майже половина голодуючого населення Землі проживає на Індійському субконтиненті, в Африці і на решті території Азії – близько 40%, інша частина тих, хто потерпають від нестачі їжі – мешканці Латинської Америки та інших частин світу.

Половина людей змушені виживати на $2 в день, ще близько 25% витрачають на їжу менше 1 долара на день. Підраховано, для того щоб задовольнити потреби в продовольстві у світі вистачить 15 мільярдів доларів. Це приблизно стільки, скільки наприклад щорічно витрачають на… парфуми мешканці США та Європи.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!