ГоловнеКраса та здоров'яВчені і дизайнери почали працювати над одягом майбутнього

Шкарптеки, що не протираються, речі, що змінюють колір, та футболки із спреїв – все це вже є зараз.

Дизайнери і вчені об’єднавшись створюють одяг майбутнього – це новий одяг. Якщо їхні фантазії втілити вже сьогодні, то нам, споживачам, не доведеться більше витрачати час на пошук речей, які нам би сподобалися чи невтомно шукати потрібні розміри або кольорову гаму в магазинах. Все це можна буде зробити не виходячи з дому. І річ йде не про 3D принтери, ми говоримо про новий одяг, який дійсно можна назвати одягом майбутнього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “13 порад про зйомку телефоном в дощ

Чи чули Ви про речі, які можуть змінювати колір? Це не фантастика, а реальність. Правда не в широкому вжитку, але такі екземпляри можна побачити на людях. Навіть є вже светри, які змінюють колір під настрій його власника.

Цього року компанія Lacoste розробила відео-ролик, який показує людей, що натискаючи на їхній логотип змінюють колір футболки поло. Це тільки їхніє бачення нового одягу в майбутньому, але можна сказати, що ця ідея може стати і їхнім  концептом сьогодні.

Вже зараз є сукні, які одночасно не тільки – одяг, а й…мобільний телефон. Ще з 2000 року дизайнери стали на стежку, яка об’єднує технології з дизайном. Тоді вперше розробили куртку, до якою підключалися гаджети, якими людина користується щодня. Відтоді футуристичні дизайнери зрозуміли – новий одяг має не тільки доставляти задоволення під час покупки і перші місяці, коли він новий, а й мати корисну функцію і змінюватися – це одяг майбутнього!

Тактильність в одязі

planshet-technika-gadzet-sport
Футболка, яка може передати обійми на відстані. Ось ще одна розробка з 2006 року. Щоправда великої популярності на такий одяг не розраховували, але придумали нове призначення цій технології. Навчитися, наприклад, грати в гольф чи в інший вид спорту буде набагато швидше. Щось подібне є на ринку вже зараз – правда, «спілкується» цей костюм зі своїм носієм по-старому – через мобільний додаток.

Тактильні речі намагається використовувати в своїй діяльності і компанія Philips. Вона працює над тим, щоб перегляд фільму в їхньому новому одязі був незабутнім. Костюм змушує того, хто дивиться фільм відчувати відповідні емоції, що і головний герой. Якщо герої фільму відчувають радість – то й глядачі відчують її і навпаки.

Здоров’я і новий одяг

Регулярно ходити до лікаря на обстеження немає часу або лінь? Тут допоможе одяг, який самостійно вимірює основні показники: частоту биття серця, тиск, температуру… Крім очевидного застосування в спортивному середовищі, стати в нагоді такий одяг майбутнього може і людям поважного  віку. А варто додати бездротову передачу даних – і необхідність ходити до лікаря зовсім відпаде: він і так буде в курсі основних показників вашого здоров’я.

Забудьте про холод

Ще зі шкільного курсу фізики всі ми знаємо, що теплий одяг не гріє, а лишень зберігає тепло. Тепер, однак, це легко виправити. Додавши в тканину гнучкі нагріваючі елементи, і мерзнути ми перестанемо взагалі. Такі речі продаються вже зараз, але їм все ще є куди розвиватися, – в першу чергу це, звичайно, стосується джерел живлення.
Завжди чистий одяг

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Скільки коштує їжа в їдальнях прокуратури і Верховної ради?

Вчені давно намагаються вирішити проблему прання – як зробити так, щоб не прати одяг регулярно. Починають традиційно з військових – в польових умовах уніформа брудниться дуже швидко, а прати її потім проблематично. Вже скоро вояки завжди будуть чистими – принаймні саме над цим трудиться фізик Куок Труонг. Створена ним тканина, яка пройде випробування в американській армії найближчим часом, практично несприйнятлива до бруду. У разі успіху через пару років з неї зможуть робити і повсякденний одяг.

Але навіть якщо у фізиків нічого не вийде, допомога може прийти з іншого боку: вже зараз кілька компаній займаються розробкою супергідрофобних рідин. Ідея водовідштовхувальних спреїв доведена до абсолюту: у демонстраційних роликах білі кеди поливають шоколадним сиропом, а на них не залишається абсолютно ніяких слідів!

Окремо вчені працюють і над запахами. Наприклад, вони борються із запахом поту і іншими неприємними запахами. Сучасний спортивний одяг, звичайно, вже вміє вбирати піт, але справляється з цим далеко не ідеально. З часом тканини нового одягу навчаться винищувати бактерії, що викликають неприємні запахи, – і жодних білих плям. Може, через десяток років улюблені шкарпетки можна буде носити місяцями і не думати, що їх потрібно прати.
Рідкий одяг майбутнього

Купувати не одяг, а спреї згодом може стати нормальним. Є люди, які зареєстрували на такий одяг патент ще у 2000 році. Для створення таких речей не потрібні заводи і тисячі китайських рук, все, що необхідно – пульверізатор і тіло.

Брудний одяг абсолютно не потрібно прати – можна просто викинути. І що цікаво, якщо він вже не потрібен такий одяг майбутнього можна відправити назад на завод, де його перероблять на початковий спрей.

З розвитком 3D-друку з’явилася і ще одна схожа ідея. Тепер одяг не потрібно і розбризкувати: досить купити потрібний картридж і надрукувати те, що більше подобається. Простіше виглядає і переробка: завантажте річ назад в принтер, і він сам перетворить її на базовий матеріал, придатний для повторного друку. Виглядає це, звичайно, не так круто, як одяг, приймаюча Ваші твіти чи повідомлення в ВК або Фейсбук, але цілком реалістично. Можливо, в результаті ми побачимо симбіоз двох підходів.

Нові матеріали

noski-odiag

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Припаркуй коня. Коли потрібно платити за парковку, а коли ні?

Навіть найвисокотехнологічніший одяг стане марною справою, якщо протиратиметься до дірок… Для того щоб цього уникнути, необхідна більш стійка тканина. Саме цим зайнявся Кем Картер: придумавши імплантувати в синтетичну тканину карбоволокна і кевлар, він випробував результат на найважливішому предметі гардеробу – шкарпетках. Вийшло непогано: зносити до дірок «Сократ» практично неможливо.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!