ГоловнеВ Україні можна не сертифіковувати бутильовану воду. Цим користуються шахраї

Як розпізнати підробку на прилавках магазинів – три поради.

Певне ще б років 50 тому ніхто б із сучасних “умільців” (фальфікаторів)  не здогадався, що неабиякий зиск приносить підробка води. Здавалось, ціннісне значення води та її так би мовити “сакральне місце”  виключає навіть виникнення дурного (“нехитрого” ) наміру поживи.  Але, все не так просто,  людська винахідливість безмежна.

Якщо Ви випадково запитаєте в продавця в магазині про походження води, то ви почуєте неодмінну маркетингову “мантру” – “… що ось саме ця вода б’є з артезіанського джерела, якому декілька століть, що вона має надзвичайно низьку собівартість лише через те, що місія виробника це поширювати стандарти якісного життя в Україні і т.д”.

ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ: “Як вибрати валізу на коліщатах?

Для тих, кому набридло купувати “витвори мистецтва” сучасних виробників, для тих хто впевнений, що має бути якась альтернатива  “бутильованим лоббі”,  котрі запевняють, що найкраща вода зберігається тільки в пластику.

Отже декілька корисних порад, на що звертати увагу обираючи воду:

1. Якщо Ви бачите погано прикріплену (відклеєну) етикетку пам’ятайте, що якщо виробник не мав бажання подбати про зовнішній вигляд продукції то про її вміст і говорити зайве. Краще не намагатись повіряти порядність продавця ціною власного здоров’я.

2. Слід також, звернути увагу на неприємний факт –  наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, від 25.10.2011 N 163   “Про внесення змін до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні” було скасовано обов’язкову сертифікацію  води. “Води мінеральні, води питні в герметичній тарі, напої безалкогольні,  води штучно мінералізовані та концентрати  напоїв не підлягають обов’язковій сертифікації. Достеменно не відомо міркування законодавця, щодо необов’язковості сертифікації води, проте певні, що вказана прикра помилка буде виправлена. Навіть за наявності такого “чудового” нормативного акту, ми маємо право витребувати  в продавця сертифікат якості води та сертифікат відповідності.  Ці документи продавець зобов’язаний надати на вимогу покупця, оскільки, ще залишаються виробники, що цінують власну репутацію, вважаючи за небхідне сертифікувати власну продукцію.

3. У сертифікаті якості знайдіть дату виготовлення товару, наприклад: 01.01.2014. Потім слід порівняти вказану дату з тією, що позначена на пляшці води, дати на пляшці та у сертифікаті мають ОБОВ’ЯЗКОВО співпадати. Якщо ж вони не співпадають, зрозуміло, що з товаром проблеми.

Залишається незрозумілим, як же без сертифіката відповідності ідентифікувати походження та якість води? Отож, радимо завжди купувати воду виробників які попри “позитивні кроки” законодавця все ж гарантують якість товару.

Зрозуміло, що випити воду з-під крану ризикне хіба що відчайдух, проте як чинити людям, які не можуть щодня купувати воду? Оскільки, зрозуміло, що забезпечити кожного громадянина хоча б можливістю пити якісну воду держава повинна. Для тих, кому купувати воду щодня “не по кишені” існує альтернатива – або ж купити фільтр для очищення води, або ж набирати воду в місцевому бюветі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Як відрізнити справжні джинси Levi’s від підробки?

Якщо Ви віддаєте перевагу фільтрам – слід пам’ятати, що він після 3-місячного терміну використання накопичує шкідливі речовини (тримісячний термін взятий умовно, оскільки невідомо як часто Ви ним користуєтесь).

Якщо ж Ви обираєте місцевий бювет, пам’ятайте, що СЕС в будь-якому випадку здійснює перевірки щодо якості води.

Також слід звернути увагу на те, що будь-якому бюветі тече ВИКЛЮЧНО артезіанська вода, яка за своїми характеристиками відрізняється від води “з-під крану”.

Ви певні, що виробник у випадку виникнення приємної можливості уникнути сертифікації води, не розливатиме останню з-під крана? Тим паче, написавши на етикетці “артезіанська” – він не збреше, просто промовчить про те, де ж саме взяв диво-воду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Знову за старе: як збивши людину насмерть, можна відкупитися

Пам’ятайте, що якість води визначає якість життя. Тому, слід завжди знати, що платити необхідно лише за якість і користь. Якщо ж Ви не маєте можливості купувати воду щодня –  слід скористатись водою з бювету, яка нічим не гірше “чудо-пляшечки” води, яка на жаль не сертифікується, але може виготовлятися саме із усім доступних джерел.

Щиро Ваша, “Електронна книга скарг України”;)

reaction.ua@gmail.com:підписка

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК