ГоловнеВ столиці мода на обігрівачі, які вибухають за кордоном

Вогняний обігрів – це модно, але дуже небезпечно, є випадки, є жертви…

Полум’я виривається з вікон кафе.  Чути жіночі крики всередині приміщення. Хтось намагається вибити вікно і вистрибнути звідти де вже не на жарт розгорілася пожежа.

«Дівчата були дуже сильно обпалені і дуже голосно кричали. На них навіть горів одяг», – розповідає свідок трагедії Наталія Жданова.

Ці слова із репортажу “Першого” каналу сколихнули усіх росіян. Новітній обігрівач занадто зігрів клієнтів, –  із 23 людей 20 відвезли в лікарню із серйозними опіками тіла і дихальних шляхів. У багатьох обгоріли руки і обличчя.

Виною цієї катастрофічної пожежі став обігрівач, який все частіше почали використовувати столичні кафе і ресторани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Співробітники “Еко-маркету” влаштували полювання на нашого блогера!

Ось такий газовий обігрівач можна побачити, наприклад, біля ресторану “Біф”, що знаходиться на вулиці Рогнеденьській, також ним користуються і в гольф-центрі на оболоні – обігріваючи гравців.  І ми переконані є ще маса місць де спокусилися на дизайн і новинку обігрівачів, забувши про можливу безпеку.

Покурюючи біля столичного ресторану і, власне, біля небезпечного обігрівача Іван  спокійний: «Я думаю, он проверен и сертифицирован, как же может быть иначе. Вряд ли хозяева хотят подвергнуть нас опасности», – відповідає клієнт на наше запитання про цей прилад.

Ми знайшли ці небезпечні атрибути дизайну – вони називаються газові обігрівачі. Коштує можлива смерть відвідувачів трохи більше ніж 7 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “5 світових рекламних скандалів

Ми зателефонували за вказаними номерами і запитали чи безпечно встановлювати такі газові обігрівачі і чи доведеться потім проходити пожежні перевірки. Відповідь була втішною для бізнесмена, але не втішною для клієнта:

«На них есть сертификаты– все будет впорядке», – відповіла менеджер магазину. І одразу почала з того, що місцеві бізнесмени вже починають економити, купуючи дешевше газ в гіпермаркеті «Епіцентр», а не той, який пропонують в магазинах саме для цих обігрівачів: « Используется для них специальный газ – холодный. На заправках берут, в «Эпицентре» покупают, там он на 200 гривен дешевле, но, мы рекомендуем, всё-таки покупать газ у нас – потому что он специально подходит для этих ламп». Також нас запевнили, що з пожежними перевірками не буде проблем, бо усі газові обігрівачі мають відповідні сертифікати.

 Чому ж вибухають ці прилади?

Саме тому, що бізнесмени хочуть економити. Замінюючи каністри з газом на більш дешевий. В Росії почалося все з того, що з балонів газ почав витікати і накопичуватися в залі, де знаходилися клієнти.

Експерти радять використовувати такі газові обігрівачі на вулиці, і все ж таки, не економити на безпеці, купуючи балони з газом ті, які рекомендують продавці.

Випадків вибуху схожих обігрівачів в Росії вже назбиралося десятки, там відкривають кримінальні впровадження проти скупих бізнесменів, але все одно вони продовжують ставити під загрозу життя своїх відвідувачів.

Відео вибуху вогняного обігрівача

Сподіваємося, що українські директори ресторанів не будуть заощаджувати на безпеці і зможуть попередити можливі жертви. Адже, поки що в столиці бум на газові обігрівачі тільки набирає обертів і вже наступного року їх стане ще більше, а значит ризик, так само, підвищиться.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!