ГоловнеПопулярнеУкраїнські міліціонери використовували швейцарську зброю

Під час сутичко на Інститутській, швейцарські журналісти помітили зброю виробництва їхньої країни.

Від останніх подій на вул. Інститутській минуло майже два тижні, а досі нам так і не відомо, хто відкрив стрілянину того дня, чиї снайпери полювали на активістів. Видання “Наша Газета” опублікувала цікаву статтю, в якій посиалючись на тамтешніх урядовців і газети, запевняють, що українські правоохоронці використовували швейцарську зброю.

На любительському відео, відзнятому 20 лютого в столиці, видно, як люди в кмуфляжі і масках мають вогнепальну зброю. На думку швейцарських і австралійських експертів, деякі з них озброєні швейцарськими гвинтівками.

На одному з кривавих відео, яке знято на вул. Інститутській швейцарські журналісти впізнали снайперські гвинтівки, які виробляються в Конфедерації. SonntagsZeitung спочатку посилалась на думку швейцарських спеціалістів зі зброї, але потім звернулася по домогоу до незалежних експертів. Австралійська компанія Ares, яка виготовляє вогнепальну зброю, підтвердила, що в руках війсьоквих були снайперські гвинтівки, “які точно повторюють ті, що виготовляє компанія B&T”. Завод і головний офіс компанії знаходиться в Туні.

Відео, про яке ми говоримо, продивилося вже більше 1.3 мільйонів людей. Сам фрагмент називається “Ескадрони смерті”.

http://www.youtube.com/watch?v=8acbQjZEpME

Так автор ролику назвав поліцію і “Беркут”, які працювали в той день на вулиці Інститутській. Деякі видання вже припускають, що Віктор Янукович сам давав наказ на використання бойової зброї.

На відео не видно, що снайпер зі швейцарською гвинтівкою робить постріли. Але тієї новини, що в руках спеціпідрозділів української міліції опинилася зброя, яка виготовлена в Туні, було достатньо, щоб викликати в Швейцарії обурення. Це повідомлення викликало особливий резонанс, бо з’явилося на тлі виступів міністра закордонних справ Дідьє Буркхальтер, який обіцяв створити в Україні умови для мирного діалогу.
Пише видання “Наша Газета“.

Першим відреагував голова компанії-виробника Карл Брюггер. “Ми можемо гарантувати, що експорт зброї і ліцензії на її виробництво проводилися із дозволу Державного секретаріату з економіки (Seco)”, – заявив він. Брюггер не уточнив, яке саме озброєння його компанія постачала в Україну. Він тільки наполягав на тому, що B&T не порушувала ніяких юридичних норм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Сповідь активіста, що вижив після кривавої стрілянини на Інститутській

Однак, він все ж таки розкрив деякі деталі угоди. Брюггер розповів, що компанія Tactical Systems, офіс якої знаходиться в Києві, замовила у Швейцарії ліцензію на виробництво компонентів для снайперських гвинтівок TS 308 і TS 338. Детальна специфікація по даному товару знаходитьсяу відкритому доступі на сайті компанії.

Ось Ви можете самостійно переконатися в руках одного із правохоронців така гвинтівка:

А ось гвинтівка, яку продає швейцарська компанія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бойкот російських товарів. Чи може перемогти споживач?

Також можете побачити, що на сайті компанії є один в один гвинтівка, яка в руках правоохоронця.

Seco підтвердила , що видала ліцензію на експорт і передачу технології виробництва гвинтівок за запитом української сторони. У Державному секретаріаті відмовилися уточнювати, чи продавала Швейцарія інші види озброєння Україні .

Також представник Seco заявив про те, що Швейцарія припинила дію всіх контрактів на постачання озброєння в Україну. Відповідно до законодавства Конфедерації швейцарські компанії можуть продавати зброю тільки в ті країни, де не ведуться бойові дії і немає загрози використання цієї зброї проти цивільного населення.

Нагадаємо, що факти використання швейцарської зброї в різних гарячих точках вже неодноразово ставили під питання послідовність зовнішньополітичного курсу країни, яка постійно заявляє про своє прагнення до організації миротворчого процесу. Так, минулого року з’ясувалося, що сирійські повстанці використовували осколкові гранати швейцарського виробництва.

Також журналісти багатьох телеканалів припускали, що зброя у правоохоронців могла бути і британська.

Щиро Ваша, “Електронна книга скарг України”;)

reaction.ua@gmail.com:підписка

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!