ГоловнеТоп-сайдери, кріпсери, оксфорди. Поговоримо про взуття

Хороше взуття і тиснутиме приємно.
Топ-сайдери, мокасіни, еспадрільї, лофери, оксфорди — це взуття, назву якого хоч і важко вимовляти, але так приємно бачити і носити. Заморські слова на слуху недавно, але існують вони вже давно. Що ж це за черевики і звідки вони з’явилися?

 Топ-сайдери

Фото: odnatakaya.ru
Фото: odnatakaya.ru

Це взуття вперше на ногах з’явилося майже 80 років тому. Подарувала його сьогоднішнім українським ногам компанія Sperry TOP-Siders. Розробили його спершу для носыння на палубах яхт. Саме тому у цього взуття світла подошва, – вона не залишає слідів. І окрім цього, в топ-сайдерах спеціальні розрізи на підошві. Такі горизонталі, хвиле-подібні розрізи, допомагали морякам краще триматися на слизьких поверхнях палуби. До речі, це взуття у 80-их символізувало багатство. Тоді можна було нікому не говорити про придбання дорогезної яхти, якщо на Вас були топ-сайдери – значить у Вас була і яхта.

З чим носити топ-сайдери?

Фото: 101oblik.ru
Фото: 101oblik.ru

Якщо на Ваших ногаз з’явилося це взуття – забудьте про шкарпетки. Топ-сайдери зробені із правильної шкіри – вони не натиратимуть Вам ноги. Якщо і надівати шкарпетки, то краще короткі. Їх можна носити не соромлячись із звичайними шортами, плавальними, і навіть з брюками.

Мокасіни

Фото: shoes.ua
Фото: shoes.ua

Спочатку їх надівали індіанці, щоб безшумно ганятися за здобиччю. При чому у різних племен були свої особливі методи покрою цього взуття. Потім їх почали носити гонщики, щоб ноги не втомлювалися на довгих дистанціях. Сьогодні — це повсякденний варіант взуття, але більше він підходить для водіїв. І вигляд на п’ятірку і тиснути на педалі легше.
На відміну від тих же топ-сайдерів, у них немає окремої підошви, замість цього на нижню частину мокасин пришивають невеликі гумові шипи, щоб взуття не стерлося об асфальт в перший же день їхнього носіння. Щоб зручніше тиснути на педалі і, знову ж таки, не зношувати їх – на п’яту взуття наносять гуму.

З чим носити мокасіни?

Будь-який літній одяг — це для мокасін. Мокасіни можете одягнути і під костюм, але сподіваємося, що Ви це зробили, тому що у Вас немає грошей на туфлі або Ви не встигли їх переодягнути, навіть, якщо у Вас розкішний Бентлі. Шкарпетки? Якщо і надягаєте — то купуйте короткі, щоб їх було менше видно.

Еспадрільї

Фото: hochu.ua
Фото: hochu.ua

Еспадрільї — літнє взуття, матерчаті тапочки на мотузяній підошві з натуральних матеріалів. Взуття селян, тільки не українських, а каталонських. Саме вони придумали його на початку ХIII століття. Чому така дивна назва? Вона походить від різновиду трави espadrilles. Її використовували для виготовлення мотузок і канатів. Якраз з цих самих мотузок, іспанські селяни і почали плести підошву Еспадрільї, а верх виготовляли з парусини або іншого домотканого щільного шматка тканини. Це взуття можна було побачити на Пабло Пікассо, Сальвадорі Далі, Ернесті Хемінгуеї. Еспадрільі ХХI століття зберегли від традиційної взуття іспанських селян тільки мотузяну підошву і назву.

З чим носити Еспадрільї?

Брюки-капрі, шорти, брюки-хакі, плаття-туніки, світлі, з натуральної вовни, сорочки. Шкарпетки краще не надягати — це літнє взуття, нехай буде комфортно нозі. Щодо гігієни — ну, якщо дуже потрібні шкарпетки, знову ж таки, на літо потрібно озброїтися коротким, тоді їх можна буде вдало приховувати.

Сліпери

Фото: stud-times.com.ua
Фото: stud-times.com.ua

Домашнє, напівзакрите взуття для чоловікі— це про сліпери, які полюбили жінки. Ці оксамитові туфлі носили англійські джентльмени з піжамою і халатом. Вони так і називаються: Dandy Slippers, і як колись, здебільшого, зроблені з вельвету. Сьогодні сліпери вийшли в масу. Їх виготовляють з м’яких матеріалів для комфортного носіння, часто з використанням натурального або штучного хутра. У наші дні Сліпери можуть бути виконані як мокасини, сандалі або бути схожими і на черевики.

З чим носити сліпери?

Жіночі Сліпер добре поєднуються з об’ємними пальто і короткими вузькими джинсами. У них повинна бути видна кісточка. Тому, якщо щиколотка – не саме виграшне місце у Вашій фігурі, можливо, від туфель-тапочок варто відмовитися. Щодо чоловіків, то вже сказано на початку — халат, піжама, і можна дефілювати по квартирі 😉

Оксфорди

Фото: lady.caravan.kz
Фото: lady.caravan.kz

Оксфорди або оксфордскі туфлі — це різновид класичних шкіряних напівчеревиків (як чоловічих, так і жіночих) на шнурках зі спеціальною перфорацією. Спочатку це взуття носили тільки чоловіки. Коли саме вони з’явилися історія має розбіжності, але згадується 1640 рік, жінки взули їх тільки в 1920-их. Жіноче взуття називали “оксфордетти”.

З чим носити оксфорди?

Стилів цього взуття на стільки багато, що можна підібрати їх під різні стилі. Все залежить від смаку.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!