ГоловнеТОП 10 авто, які змінили світ

Топ 10 найдосконаліших машин, за думкою читачів “Jalopnik” Читачі американського журналу «Jalopnik» вибрали ТОП10 (20.11.2012-ред.) найдосконаліших, інноваційних та прогресивних автомобілів, які коли-небудь будувало людство.

Адже ми пройшли шлях у одне сторіччя від створення «воза» без коня …

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-1

10 місце: Nissan GT-R

Nissan з легкістю б зробив GT-R з чистого аркуша і сьогодні. Все, що для цього потрібно – це великі колеса і великий двигун. Але замість цього японці вибрали філігранну технічну точність з надзвичайно чутливою системою повного приводу. Можливо, «ГТ-Р» має одну з передових систему комп’ютерного управління серед всіх серійних машин.

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-top

9 місце: місяцехід

Місяцехід – це не найскладніша машина в світі. Побудований в 70-х роках, він не набагато більше, ніж дуже легкий електричний баггі з сітчастими колесами і з радіо на борту. Однак передові технології і не повинні бути занадто складні, просто вони «не лежать на поверхні». А пишність існує і в простоті! Зрештою, він проїхався на, поки що, безконтрольному людству Місяці.

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-buggatti

8 місце: Bugatti Veyron

Просто тому, що Veyron не може їздити по поверхні Місяця, ще не означає, що це не передова машина. На Землі він без особливих проблем долає позначку в 400 км / г.! Під капотом у нього більше 1000 кінських сил.

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-honda

7 місце: Chevy Volt

У GM пішло десятиліття, поки вони наблизилися до масового ринку і випустили перший серійний гібрид Chevy Volt. Але за цей час апетити і цінності у покупців змінилися, і ми отримали не зовсім те, що очікували.

Читайте також: “Як правильно помити машину

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-honda

6 місце: Honda FCX Clarity

Автомобільні компанії будують машини на водневих паливних елементах вже протягом десятиліть, але тільки Honda FCX Clarity несхожа на всі інші прототипи. Адже одна справа, базікати про автомобіль, який витягує електроенергію від чистого водню, а інше – випустити діючий серійний зразок.

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-f1

5 місце: Болід 1991 Williams FW14-B

Сьогоднішня Формула-1 є до безглуздості най-най просунутою  серією автоспорту з точки зору технологічності. Зміни в технічному регламенті відбуваються щорічно, а новинки команди показують протягом усього сезону.

У 1991-му Williams стала єдиною командою чемпіонату, яка використала у всіх Гран Прі сезону керовану за допомогою електроніки активну підвіску, пристрій, забезпечує постійну відстань між полотном гоночної траси і днищем автомобіля. Крім того, Williams оздобила FW14 електронної антибуксовочною системою, що дозволяла більш ефективно стартувати і прискорюватися на виході з повільних поворотів.

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-djip

4 місце: «Stanley»

«Stanley» став першим автомобілем, який остаточно довів, що він може їздити самостійно без водія. У жовтні 2005 року  відбулася друга гонка машин-роботів DARPA Grand Challenge 2005 в каліфорнійській пустелі, і «Стенлі» – переміг. Він був запрограмований, щоб пристосуватися до околиць місцевості і ландшафту. Це був абсолютний прорив у технології адаптивного водіння, і внаслідок чого Google почав розвивати свою програму автопілота.

Читайте також: “5 цікавих фактів про Бентлі

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-kvatro

3 місце: Audi R18 e-tron Quattro

Важко уявити інший автомобіль, який би так само швидко і стабільно проїхав «24 години Ле-Мана». Audi R18 e-tron – це дизельний гібрид, який використовує маховик замість батарей.

Він укомплектований най передовішими технологіями серед гоночних машин: активна підвіска, «ідеальна» аеродинаміка, система повного приводу, світлодіодні ліхтарі і т.д.

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-nasa

2 місце: машина для дослідження космосу

Ровер, званий Space Exploration Vehicle (SEV, машина для дослідження космосу) став набагато більше і зручніше попередників: він може їздити по Місяцю тисячі кілометрів без жодної необхідності технічного обслуговування, його колеса повертаються на 360 градусів, а астронавти в ньому можуть жити протягом 14 днів . Хоча SEV – це майже комічний корабель, а не машина.

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-nasa

1 місце: космічний апарат NASA Curiosity

Деякі можуть заперечити, що космічний апарат NASA Curiosity не є автомобілем. Ніхто ніколи не буде сидіти в ньому і підкорювати простори Марса, він їздить сам за допомогою запрограмованих команд. Але все це не відрізняє його від колісних машин, які їздять як земні автомобілі.

Безумовно, сьогодні Curiosity – це найдосконаліший, інноваційний і прогресивний автомобіль, який коли-небудь будувало людство. Довжиною майже в 3 метри і вагою близько тонни, міні «мобільна станція» удвічі більше і в 5 разів важче своїх попередників. Колеса, оснащені моторами, дозволяють марсоходу долати перешкоди висотою до 75 сантиметрів і робити повний розворот фактично на місці.

Р.S.

avto-mashiny-kar-yaki-zminyli-tesla-electro

Також слід згадати і про електрокари, які цього року і, ми переконані, надалі будуть розвиватися і вже найближчим часом дадуть фору бензиновим авто, як і по дальності проїзду, так і в легкості обслуговування. І скоріш за все – цим авто може стати  електрокар “Тесла”.

Це авто вже сьогодні може розігнатися до 100 км/г. всього за 4 секунди. Правда коштує базова модель близько 100 тисяч доларів, тому не кожному така економія і екологічність буде по кишені.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!