ГоловнеКраса та здоров'яТой ще овоч: як ми купуємо прострочені товари під виглядом свіжих

Нікуди не дітися, овочі, які були свіжими – такми залишаються тільки на заводі. З 12 зразків риби – тільки два дійсно свіжих, інші – ні.

Свіжі продукти зростають в ціні швидше інших, але саме поняття «свіжі» стає все більш невизначеним. Британська Daily Mail провела експеримент: в чотирьох гіпермаркетах було придбано 12 зразків «свіжої» риби.

Експертизи річ вперта і показує, як є  – третина зразків була старше десяти днів, шість – на межі їстівного рівня (7-10 днів) і лишень два були дійсно свіжими, тобто не старше 2-3 днів.

Опубліковані дані, згідно з якими «свіжість» більшості продуктів на полиці міф- просто завдяки тривалої доставки та обробки. Імпорт із сільськогосподарських країн з більш сприятливим кліматом витісняє місцеві продукти, та й місцевий продукт може йти до полиці довше імпортного, відповідно страждає якість, відповідно страждає споживач.

КАРТОПЛЯ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ТОП 5 планшетів, на які варто звернути увагу при купівлі

Британські експерти говорять, що вік «молодої» картоплі може бути до семи місяців, в цілому ж картопля може продаватися у віці більше року. У більшості країн (і в Україні теж) як таких вимог до строків придатності овочів і фруктів немає, просто заборонена торгівля продуктами з ознаками гниття. А картопля завдяки обробці, яка запобігає проростанню, дійсно довго зберігається. Правда, «нормальним» вважається таки термін не більше двохсот днів.

КРЕВЕТКИ І МОРСЬКИЙ ПРОДУКТ

Існування свіжих морських дарів можливо тільки в країнах-виробниках. Навіть якщо продукт продається під виглядом свіжого, скоріш за все, його просто розморозили. А значить, плавати в морі він міг і рік назад і два, і більше…

ЯЙЦЯ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Цукор – двигун торгівлі. Як українців підсадили на солодкий пісок

Британські журналісти у своїй статті стверджують, що свіжим яйце може вважатися тільки протягом перших 10 днів, після цього воно стає більш рідким і втрачає споживчі властивості. На ділі значна частина яєць потрапляє на полицю після закінчення цього терміну або близько до його кінця – доки його довезуть виробники до місця реалізації може минути 5 і більше днів.

В Україні ж норми особливої немає. Але от в Україні, чомусь курки несуть інші яйця: відповідно до Держстандарту термін придатності вітчизняних курячих яєць харчових столових становить 25 діб з дня сортування за умови зберігання при температурі від 0 до +20 ° С. Яйця, які зберігалися в промислових холодильниках на підприємстві-виробнику при температурі від -2 до 0 ° С зберігаються не більше 90 діб при вологості повітря 85-88%. І ці умови не залежать від пори року.

М’ЯСО

Вік улюбленого великобританцями охолодженого шматка м’яса вже з самого тільки початку його існування становить не менше двох місяців – з Нової Зеландії раніше воно просто не добереться до шлунків жителів. І це не рекорд: у Новій Зеландії та Австралії розроблені технології, що дозволяють зберігати охолоджене м’ясо аж півроку.

Навіть не вдаючись у технології , можна запідозрити, що заморожене м’ясо, можливо, найкраща альтернатива. У Великобританії підрахували , що м’ясо туди може потрапити і через 3-4 тижні після забою . Навряд чи російські фермери і постачальники набагато швидше. Що ж до України – то наші господарства, в принципі, мають постачати хороший свіжий продукт, але, навіть від забою тварини до столу людини – може минути пара тижнів, що наближає м’ясо до його кінцевого терміну споживання.

ЯБЛУКА

Яблука – фрукт цікавий, вони мають в собі таку речовину, як метілціклопропен, тому їх можна збирати, поки вони ще не дозріли, і зберігати до 6 місяців. А тому строки доставки не є такими важливими, як в інших продуктах, про які писали вище. Зрозуміти приблизний вік яблука в окремих випадках можна, трохи розібравшись в сортах. Наприклад, якщо ви купуєте «Гренні Сміт» у липні, то йому точно кілька місяців – цей сорт зимовий.

БАНАНИ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Продовольча проблема: одні голодають інші пухнуть від їжі

У Великобританію банани з Латинської Америки добираються за 11 днів. До України, судячи по різних пропозиціях перевізників цього фрукту, термін доставки тільки з Еквадору до Донецька може складати і 11 і набагато більше днів.

А ще додати до цього терміну улюблену митницю, яка може затримати вантаж, якщо не отримала хабара – то термін доставки цього продукту може досягати і півмісяця. Якими б красивими і жовтими вони не були  – знайте, що в будь-якому випадку вони доживають свої останні дні на полицях магазину, або гірше – могли вже перевищити всі терміни придатності.

Молоко

Молоко доставляється на молокозавод з ферми, тільки пройшовши певну обробку, очищувальну його від бактерій і регулюючу жирність. Перш ніж воно потрапить на молокозавод, може пройти кілька діб. Разом: навіть якщо на упаковці стоїть сьогоднішня дата, молоку мінімум два дні. Тут ми від Великобританії навряд чимось відрізняємося.

ОВОЧІ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Моментальний кредит: найпопулярніша афера року

Свіжі овочі в Україні – не розкіш. Хіба що взимку. При всьому їх різноманітті на столі – знайте, їхній термін до споживання не може перевищувати 7-14 днів, в залежності від овоча. Але, коли річ заходить про заморську зелень – то тут вже інше питання. Наприклад, тільки до Великобританії салат з Іспанії доставляють за 4 дні, то краще не уявляти, скільки потрібно часу, щоб овоч з іншого континенту добрався до полиць супермаркету, а потім ще й до Вашого столу.

Тому краще віддавати перевагу вітчизняним продуктам, і споживати їх – тим самим збагачуючи не тільки економіку України, але й гаманці бабус-пенсіонерів, яким також не легко;)

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!