ГоловнеТіньовий “Ельбрус” Курченко – як заробити на поповненні рахунків

Звертали увагу, що купуючи поповнення рахунків, ми віддаємо додатково пару гривень. Кому? Можливо одіозному олігарху?
Останнім часом все більше абонентів надають перевагу оплаті мобільних послуг за допомогою Інтернет-сервісу чи платіжних терміналів. Проте, середньостатистичний громадянин все-таки охоче користується картками поповнення. Скоріш за все у кожного виникало питання чому, поповнюючи рахунок на 100 грн., додатково потрібно заплатити ще як мінімум 2 грн.? Перше, що спадає на думку, – це відсоток, який кладуть собі до кишені дрібні торговці. Частково так. Але, окрім цього, ми ще й поповнюємо гаманець далеко не всім відомої фірми «Ельбрус», яка одного дня вирішила забирати собі частину доходів з “накрутки”.

Близько півтора роки тому «Ельбрус» повністю монополізував ринок. Компанія настільки була охоча до заробітку, що починає здирати гроші з роздрібних продавців і власноруч закуповувати картки поповнення оптом у мобільних операторів, а потім продавала їх через мережу цих же дилерів. «Ельбрус» отримував готівку, а згідно з документами – гроші за скретч-картки перераховувались на підставну компанію.

Детальніше цю схему описує «Економічна правда»: картка продається за готівку, а безготівкова операція проводиться на компанію, наприклад, Вашого знайомого, якому Ви надаєте 16 грн. податкового кредиту. Він платить вам за картку 84 грн., а 16 грн. отримує у вигляді податкового кредиту. Так Ви просто приховуєте весь ПДВ у себе, а фактично отримуєте готівку. Далі «Ельбрус» оптимізував ПДВ для інших компаній. Зрозуміло, що дилери, які продавали картки поповнення, знали, про що йде мова. Реалізація через їхні мережі йшла до цього і після цього. Просто з’явилася ще одна компанія-посередник «Х» Курченко, яка забирала весь ПДВ, отримуючи готівку.

За словами директора з корпоративних зв’язків компанії «Київстар», фірма «Ельбрус» певний час справді була одним з дистриб’юторів мобільної мережі. Директор стверджує, що на «Київстар» ніхто не тиснув. Компанія «Ельбрус» чесно перемогла в конкурсі і була хорошим партнером. Проте, розслідування, проведене «Слідство. Інфо», доводить те, що гроші у «Ельбрусу» з’являлись аж ніяк не чесно. Подейкують, що за усіма махінаціями стоїть відомий молодий «сімейний» харківський бізнесмен Сергій Курченко, який на сьогодні контролює 80% ринку обігу готівки. Офіційним директором «Ельбрусу», щоправда, є Костянтин Рєзніков, який запевняє, що його фірма торгує овочами та фруктами.

А який же зв’язок між Курченком і Рєзніковим? Розслідування виявило, що телефонний номер компанії «Ельбрус» харківський, а зареєстрована фірма у Сімферополі, в тому ж будинку, де за офіційними документами знаходиться ТОВ «Укренергоринок» (нині СЄПЕК), власник якого – Курченко. Як відомо, «Укренергоринок» заробляє понад 1 млрд. грн. за півроку, а «Ельбрус» – близько 2 млрд. Наразі Курченко, який є одним із прибічників Януковича, розшукується, і його політика “прокладки” припинилась ще в травні цього року, проте ми далі продовжуємо платити на 2-3 грн. більше за картки поповнення.

Окрім відмивання грошей на мобільних скетч-картах та контрабанди паливно-мастильних матеріалів, є підозри, що Курченко фінансував сепаратистів на сході України на 14 млн. грн. І такі припущення небезпідставні, адже дійсно, важко навіть уявити, що можна зробити за мільярди, нажиті за допомогою конвертаційних центрів. Чому і кому ми досі переплачуємо за картки поповнення – невідомо. Але оскільки ми вже знаємо, хто був ініціатором такої афери, сподіваємося, що найближчим часом ціна знову стане чесною.

Щиро Ваша, “Електронна книга скарг України”;)

reaction.ua@gmail.com:підписка

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!