ГоловнеКорисні порадиСвітові бренди, які шиють в Україні

Любов до світових брендів заполонила наші серця! Спершу питаємо у подруги де купила, а тоді даємо оцінку новенькій сукні: якщо це Zara, Next, Benetton чи Top Shop значить сукня точно крута! У гонитві за світовими брендами, ми часто не звертаємо увагу на якість товару та готові заплатити навіть захмарну ціну за улюблену марку. А чи знаєте Ви, що велику кількість цих брендів шиють саме в Україні?

Вже ні для кого не секрет, що для відомих та популярних у світі брендів одяг успішно шиють українські швейні фабрики, які знаходяться у всіх регіонах Україні. Але те, що «модних» українських фабрик так багато, здивувало журналістів «Електронної книги скарг України».

Хто ж шиє для  Zara, Next, Mexx, Benetton, Esprit, New look, Top Shop, Max Mara Dolce & Gabbana?

Однієї із перших українських фабрик, яка налагодила міжнародну співпрацю була  Санта-Україна. У 1993 році фабрика підписала з німецькою фірмою Kaiser контракт і почала шити для неї чоловічі брюки, які успішно продавались в Німеччині. За всю свою історію Санта-Україна встигла успішно попрацювати з такими світовими брендами як Next, Mexx, Laura Ashley, BCBG, Grossa Moda та навіть Dolce & Gabbana.

Так, для однієї з найдорожчих світових марок Hugo Boss одяг шиють відразу дві українські фабрики: “Бердичівська швейна фабрика” та вінницька “Володарка”, (раніше це робили київські фабрики “Дана” та “Юність”).

Одяг для Zara та New Look вправні українські майстрині, (передпенсійного чи навіть пенсійного віку, до речі), шиють на львівській фабриці «Троттола», яка, налічує  8 філіалів у західній Україні. Щомісяця фабрика виготовляє до 100 тис. одиниць одягу і  вся (!) продукція експортується до Європи. При цьому, оплата праці українки, яка старанно шиє для улюбленої мільйонами Zara становить 3000 грн., (в Європі – від 500 євро), а собівартість блузки – 5 євро (в магазинах Zara в Україні така буде коштувати більше 1000 грн.).

Балтська швейна фабрика, яка знаходиться в однойменному місті Одеської області, активно співпрацює з Benetton, Esprit, Kookai, Laura Ashley, Max Mara, Mexx, Next, Steilmann, Top Shop, Wallis.

Що там в Чернівцях?

А от у Чернівцях для світових брендів шиють відразу дві фабрики: «Трембіта» – для Fellini, Armand Thiery, Benetton, Celio, Galeries Lafaytte, Gianni Ferrucci, OVS та «Арніка» –  для модної марки білизни Triumph.

Невеличкому подільському містечкуТульчин також є чим пишатись. Адже, Diverse, Mexx, Esprit, Walker, Grosso Moda, Karstadt, Maratex, Roxy, Staff шиють саме на «Тульчинській швейній фабриці».

Як відбувається процес співпраці між європейськими замовниками і нашими фабриками?

Співпраця між європейськими замовниками і нашими фабриками відбувається за схемою давальницької сировини. Схема проста і за довгі роки співпраці гарно налагоджена.

Замовник постачає на українську фабрику всі необхідні для виробництва матеріали, тобто надає тканини, нитки, бирки, упаковки і цінники (!), на яких, звісно, що ціна зазначена в доларах та євро.

Далі, наші фабрики виконують замовлення і відправляють сукні, плащі, костюми та інший одяг  з брендовими етикетками в Європу та США.

Самі бренди при цьому не афішуть своєї співпраці з українськими виробниками.

Чи вигідно це українським фабрикам?

Звісно, що для українських фабрик така міжнародна співпраця має численні переваги. В той час, коли в Україні легка промисловість слабо розвивається, податки стають все вищими, а конкуренція на вітчизняному ринку, через значну кількість дешевих неякісних товарів, дуже велика, співробітництво з європейськими замовниками дає можливість оновити обладнання, використовувати сучасні технології, працювати за найвищими стандарти та перейняти кращий міжнародний досвід.

Тому, стає зрозуміло, чому в Україні такі високі ціни на одяг відомих європейських марок. Одяг двічі переправляється через митницю з України до Європи і назад. Ціна ж при цьому у порівнянні з відпускною української фабрики для внутрішнього ринку зростає у 4 (!), а то й більше разів.

Отже, цілком можливо, що Ваша наступна сукня від Zara буде виготовлена руками саме української майстрині.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!