ГоловнеСуди дорожчають

Позов до суду і адмінштрафи стануть дорожче

Українці можуть готувати гаманці – судитися стане дорожче. Прогнозується підвищення цін на два рази більше, згідно законопроекту, який вже за пару днів може стати законом. Підвищення цін вплине на позови про розірвання шлюбу, а от якщо захочеться українцям моральної компенсації – доведеться виплачувати взагалі величезні суми. Наприклад, позов про причини моральної шкоди, якщо зараз позивач платить 229 гривень, то  якщо президент підпише цей законопроект, позивачу доведеться сплатити від 5% до 10% від суми позову. За статистикою середня сума компенсацій в Україні складає близько 1000 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Встаньте, суд іде! Курйозно-безглузді судові справи України

Закон повинен покращити матеріально-технічну базу українських судів.

Але, найбільші поступлення грошей судам забезпечать українці, на яких накладають будь-який адміністративний штраф. Якщо раніше зі співвітчизників брали штрафи за різні правопорушення, то тепер суди можуть почати брати разом з ними щей окрему плату за розгляд справи – 34 грн. Тобто до штрафу додається ще й ця сума.

Ряд юридичних компаній вже почали критикувати новий законопроект, кажучи про те, що головне завдання судів захищати українців, а не здирати з них гроші.

Підвищення цін у судах почалося ще у 2012 році. Рік тому суди теж піднімали плату. Тоді пропонували підвищити судові збори за подання заяви немайнового характеру, про розірвання шлюбу з 0,1 (приблизно 100 грн.) До 0,2 (200грн.) розміру мінімальної зарплати.

З заяви про відшкодування моральної шкоди в розмірі до 5 мінімальних зарплат – 0,2 (200 грн.), Від 5 до 50 встановлюється збір у розмірі 5% ціни позову, але не менше 0,3 (300 грн) мінімальної зарплати. Заява про компенсацію збитку від 50 і вище мінімальних зарплат обійдеться в 10% від ціни.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!