ГоловнеСкоро: космічний корабель багаторазового використання, зроблений в Індії

У цьому місяці, як би це не звучало дивно, саме Індійська організація космічних досліджень (ISRO) – індійський еквівалент НАСА – розпочне місію із запуску шаттлу власного виробництва, про що повідомила 15 травня the Press Trust of India. Пише видання Quartz. Подібні польоти в майбутньому можуть суттєво скоротити витрати на подорожі до космосу. Як вдалося непримітній Індії змусити весь світ звернути увагу на їхні експерименти, та чому в майбутньому саме Індія може опередити США та Китай. 

Хоча тестова модель приблизно в шість разів менше, ніж реальна версія, запуск буде значимою подією для ISRO, оскільки запускається космічний корабель багаторазового використання (шаттл). Програма, за словами Індійської організації космічних досліджень, передбачає “кілька місій, що демонструватимуть, в першу чергу, технології, які у подальшому будуть застосовані у реалізації іншого проекту – двоступеневого орбітального (TSTO) повністю багаторазового засобу пересування”.

Багаторазовий шаттл зможе скоротити витрати на космічні польоти приблизно в 10 разів, на думку вчених ISRO.

У разі успішної реалізації амбітного проекту ISRO, Індія стане однією з небагатьох країн у світі зі своїми власними космічними шаттлами.

У період з 1972 по 2011 рік, в NASA запустили програму “космічні системи транспортування”, в рамках якої було створено п’ять космічних шаттлів для США. Цими шаттлами – Columbia, Challenger, Discovery, Atlantis і Endeavour – було здійснено 135 місій. Перший шаттл було запущено ще у 1981 році, згодом він транспортував космонавтів і супутники у космос. Програму було закрито у 2011 році.

Сьогодні діють програми з розробки і запуску космічних шаттлів, якими керує Європейське космічне агентство, а також ті, що окремо фінансуються приватними бізнесменами такими, як засновник SpaceX Елон Маск (Elon Musk), в амбіційні плани якого входить запуск у космос багаторазового космічного літального апарату. На його рахунку вже є тестування багаторазової ракети.

“Якби можна було зрозуміти, як ефективно повторно використовувати ракети так само, як літаки, вартість доступу в космос була б скорочена у сотні разів. Повністю багаторазовий літальний апарат ніколи раніше не створювався. Це дійсно фундаментальний прорив, необхідний для відкриття доступу у космічний простір,” – заявив Маск у минулому році.

Великий стрибок

Для проведення даного тесту, ISRO використає глянцевий автомобіль з крилами, що матиме розмір і вагу аналогічну спортивному автомобілю. Цей літальний апарат здійснить тестовий політ, щоб перевірити і оцінити застосовані технології, основні процеси та інші важливі параметри.

Для випробування Індійське космічне агентство планує запустити у космос 1,75-тонний літальний апарат і повернути його до Бенгальської затоки. На першому етапі, 6,5 метровий літальний апарат на твердому паливі пролетить 70 кілометрів в атмосфері. Згодом, паливо почне зливатися. Сам процес злиття палива буде контролюватися за допомогою кораблів, супутників і радарів. Безпосередньо літальний апарат не буде приземлено на злітно-посадковій смузі.

Незважаючи на те, що тестовий запуск буде мати ключове значення для ISRO на даному етапі, витрати на розробку космічного корабля багаторазового використання будуть знаходитися під пильною увагою. Однак послужний список Індійського космічного агентства досить переконливий: у вересні 2014 року під час місії на Марс (Mars Orbiter Mission), реалізованої ISRO, Індія стала першою країною, що досталася червоної планети з першої спроби. Окрім того, дана місія ISRO (Mars Orbiter) була найдешевшою за всю історію місією із загальним обсягом витрат близько $ 74 млн.

Нагадаємо, що саме Індія входить до так званого BRICS Організація була заснована в червні 2006 року в рамках Петербурзького (Росія) економічного форуму за участю міністрів економіки Бразилії, Росії, Індії, Китаю. Члени БРІКС характеризуються як країни, що із мають тенденцію до найбільш швидкого розвитку. Вигідне розташування цих країн забезпечує наявність в них як потужної для розвитку, так і великої кількості важливих для світової економіки ресурсів. Тому не дивно, що саме Індія першою випробовує космос на собі і, можливо, саме за допомогою Індії в майбутньому подорожі до космосу не ставатимуть у копійку. 

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!