ГоловнеЩо робити якщо сусіди шумлять?

Найпопулярніші записи

Порушення тиші, до кого звертатися і як це припинити?До «Електронної книги скарг України» звернулася жителька Міріуполя, Ніна Іванівна: «Мій сусід постійно вмикає голосно музику, це не тільки вдень, а й після 23:00, усі наші звернення до нього, щоб він вимкнув апаратуру безрезультатні, що нам робити?».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “В УКРАЇНІ НОВА АФЕРА?

Якщо сусіди гамірні, в таких випадках, не потрібно постійно робити попередження, одного виклику міліції має бути достатньо. Вони складуть протокол, можливо оштрафують, можливо вперше обійдеться тільки попередженням. В Україні, якщо хтось гамірний може отримати штраф: від 85 до 255 гривень. Якщо ж тишу порушує посадова особа або підприємство – штраф – від 255 до 510 гривень.

Важливо знати, що закон на боці того, хто скаржиться. Голосно шуміти, співати, слухати музику або кричати з 22 до 8 ранку у житлових будинках чи гуртожитках заборонено. Це підкріплено постановою Кабінету міністрів України.
Цей же закон забороняє проводити голосний ремонт у робочі з двадцять першої до восьмої години, а у святкові і вихідні – цілодобово. Якщо, звичайно, сусіди не домовляться між собою.
Щодо санітарних норм шуму. Вдень він не може бути більший ніж 55 децибел, вночі – 45 дБА.
Для порівняння: гучна вулична дискотека створює шум близько 80-90 дБА.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ДІТЕЙ ТРУЯТЬ БАРВНИКАМИ. МОЗу БАЙДУЖЕ

Якщо протягом року сусід ну ніяк не заспокоюється і продовжує порушувати тишу, – вдруге він заплатить більше штраф як посадова особа, а щоб той після штрафу знову не порушував спокій міліція у нього має конфіскувати пристрій, що порушує Ваш покій. Посадові особи вдруге платитимуть штраф від 850 до 2550 гривень із тією ж конфіскацією.

Якщо шумить будівництво

На приктиці ми не зустрічали випадка, коли зупиняли будівництво через порушення шуму, але читачі часто жаліються на те, що нові квартири, які щойно придбали стають місцем де зовсім не знайти спокій – будівники, як тільки здали квартири, починають розбудовувати інший будинок, що призводить до порушення тиші.

Теоретично, зупинити будівництво чи реконструкцію може санстанція. В неї є це право відповідно до пункту 10 Положення Кабміну про державний санітарно-епідеміологічний нагляд. Але для цього експертиза повинна довести загрозу здоров`ю людей.
Але все одно, найпростіше викликати міліцію, нехай і зробить попередження, але, можливо, воно буде дієвим, і порушувати тишу ніхто більше не стане.

Поради, як отримати тишу:

  •   Скласти колективний лист від мешканців на ім’я керівника районної міліції, вказавши де, коли, хто і яким чином порушує нічний спокій у будинку. Якщо таких листів буде зафіксовано кілька – більші шанси виграти справу у суді.
  • Якщо у Вашому будинку діє ОСББ чи кооператив – складіть такого листа і від них.
  • Складіть акт про порушення спокою у нічний час. В ньому потрібно вказати дату, час, місце, назвати джерело шуму, описати проблему і зібрати якомога більше підписів сусідів (але не менше трьох).
  • Підготуйте докази – фотографії, які зможуть підтвердити порушення. Це може бути світлина будівельної апаратури у дворі, якщо там ведеться ремонт чи будівельного сміття біля дверей квартири.
  • Якщо Санепідемстанція відмовляється провести замір шуму – зверніться до приватної фірми. Таке дослідження буде коштувати близько 300-400 гривень.
  • У разі подання справи до суду підготуйте медичні докази шкоди Вашому здоров’ю: довідку лікаря, лікарняний листок або інші докази зниження імунітету.
  • У разі подання справи до суду важливо налякати порушника, – нагалошує юрист. Тут мова йде про моральну шкоду, а не матеріальну. Тому, скажімо, шкода в 50 тисяч гривень – вже справді зупинить порушника.
Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК