ГоловнеЯк працюють шахраї в обмінниках?

Шість методів відбору Ваших грошей в пунктах обміну валют.

Пункти обміну валют іноді можуть бути шкідливими для Вашого гаманця. Здавалося б, ну як, при одному висувному лотку, приміщенню 2 на 2, можна обманути клієнтів?  Перші два способи найпоширеніші, тому що довести факт шахрайства, майже неможливо.

Аферист кине гроші по-особливому

Ви підходите до пункту обміну,  даєте гроші на обмін. Перерахувавши на Ваших очах грошики шахрай майстерно кине їх в потрібне місце, так, що 2-3 купюри відстрибнуть подалі. Виходить, одна частина лотка менше на видноті, ніж та, що ближче до клієнта. Хто ж буде ще й водити рукою по всій поверхні лотка або роздивлятися його.   І якщо Ви таки помітите відсутність грошей,  касир Вам вкаже на ті, що залишилися позаду.

Шахрайський лоток

Ви підходите міняти гроші.  Якщо не перерахували – вважайте втратили, а якщо перерахували, то побачите, що на одну купюру стало менше. Ви, звісно, запитаєте, де ж вона ?  Вона зосталася  приліплена на лотку. Чому? –  Тому що, попередньо, шахрай-касир намастив його  медом або ліпкою речовиною.

Способи шахрайства: «Магічні цифри»

Все по-старому, Ви підходите до пункту обміну, дивитися курс  – міняєте. Перерахували  гроші і побачите, що не вистачає, наприклад, 50 гривень. Запитуючи куди вони поділися –  в кращих радянських традиціях почуєте відповідь: «Для сліпих висить оголошення», де мілким шрифтом буде написано, що курс, за яким Ви хотіли обміняти гроші – діє! Але, якщо Ви мінятимете суму в 1000 доларів, наприклад.

Зникне нуль

Шахраї можуть обдурити, навіть  за допомогою таблиці де вказаний курс. От вона перед Вами, жовтенька і з різними цифрами. Наприклад, курс купівлі валюти: 7, 8 за 1 долар. На таблиці, ця ж цифра, може бути написана от так: «7_8». Фактично, це значить, що курс за долар становитиме  «7,08». Якщо клієнт побачить недостачу, а вона буде ймовірно великою на такій комбінації –  то йому теж, ввічливо, скажуть, що на табло просто закінчилися нулі.

Обережно, фальшивка!

Наше законодавство дуже поважне. На стільки, що якщо Ви принесете, самі того не знаючи, фальшиву купюру в пункт обімну валют – за неї Ви можете відсидіти. Не важко здогадатися, що “шахраям – касирам” це тільки на руку. В основному, від таких діянь, страждають люди, які прийшли поміняти незначну суму. Шахраї їх просто поставлять перед фактом, що мовляв, Ви дали фальшиві 20 доларів, зараз я викличу наряд міліції. Кому ж захочеться за цю  суму мати проблеми, тим паче, що вони такі дійсно можуть бути фальшивими. Або так:  аферист заявляє, що Ваша купюра фальшива, але не пропонує викликати наряд, а, навпаки, пропонує поміняти ці ж гроші, от тільки з невеличкою комісією, це вже буде відверте шахрайство.

Метод шахрайства «Доларів немає»

Вам у касі відповідають, що валюта закінчилася або буде пізніше. Ви думаєте де б поміняти в іншому місці – тут  з’являється дядя Вася, Петя, Вова, і пропонує Вам обміняти долари, але, на копійку дорожче від офіційного курсу. Звичайно, це шахрайський метод. Коли Ви обміняєте купюри, то зрозумієте, що Вам підсунули фальшивку. А тих дядь вже й нема.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!