ГоловнеП’ять зовсім не нудних графіків про глобалізацію

Глобалізація – головний тренд світової економіки. За останнє сторіччя з гаком – цей тренд серйозно забуксував після Великої Рецесії 2009 року. Але це якщо дивитися на традиційні показники начебто потоків товарів і фінансів. З точки зору потоків інформації глобалізація відбувається небаченими темпами, йдучи величезними кроками по всьому світу.

Глобалізація за трьома напрямками: міжнародна торгівля, фінанси і потоки даних

Джерело: McKinsey Global Institute
Джерело: McKinsey Global Institute

З 2005 по 2014 рік так звані глобальні потоки товарів, послуг, грошей, людей та інформації дозволили світовій економіці зрости на додаткові 10%, показали розрахунки McKinsey Global Institute. Транскордонні потоки даних, обчислені як пропускна здатність міжнародних інформаційних мереж, зросли в 45 разів. У 2014 році їхній внесок в світове економічне зростання досяг $2,8 трлн і перевищив внесок від імпорту та експорту товарів.

Китай усіх завоював

Джерело: McKinsey Global Institute
Джерело: McKinsey Global Institute

Це вірно принаймні з торгової точки зору. На карті вище кожна країна пофарбована під прапор свого основного торгового партнера (враховувався обсяг імпорту та експорту товарів, разом узятих).

Глобальне село в фейсбуці

Джерело: McKinsey Global Institute
Джерело: McKinsey Global Institute

Основним провідником глобалізації став інтернет. У 914 млн чоловік є хоча б один закордонний друг в соцмережах, 361 млн купують щось в онлайн-магазинах за кордоном, 44 млн віддалено працюють на іноземного роботодавця, а 13 млн отримують онлайн-освіту. Тенденція посилюється: за останні три роки частка користувачів Фейсбук, у яких є хоча б один друг з іншої країни, зросла з 15% до 50%.

Facebook – найбільш населена країна світу

Джерело: McKinsey Global Institute
Джерело: McKinsey Global Institute

Соцмережа Марка Цукерберга налічує більше користувачів, ніж проживає людей в Китаї або Індії – країнах з найбільшим населенням у світі. По 1 млрд людей також «живе» в YouTube і мессенджері WhatsApp – більше, ніж в США, Індонезії та Бразилії, разом узятих.

Поп-культура світових масштабів

Шість най ітовіших фільмів за обрані роки: «Привид», «Міцний горішок», «Місія нездійсненна - 2», «Гаррі Поттер і кубок вогню», «Месники» і «Зоряні війни: Пробудження сили». Джерело: McKinsey Global Institute
Шість найхітовіших фільмів за обрані роки: «Привид», «Міцний горішок», «Місія нездійсненна – 2», «Гаррі Поттер і кубок вогню», «Месники» і «Зоряні війни: Пробудження сили».
Джерело: McKinsey Global Institute

Цифрові технології змушують голлівудські студії випускати фільми одночасно в більшості основних ринків. У блокбастерів більше немає часу на «розкачку» на домашньому ринку і поступове завойовування інших країн. На графіку показані найкасовіші фільми за шість обраних років, а також число країн, де вони вийшли одночасно або протягом десяти днів після старту прокату в США.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!