ГоловнеПулітцерівська премія 2016. Кого визнали найкращим

В понеділок 18 квітня в будівлі Колумбійського університету в Нью-Йорку оголосили лауреатів та фіналістів однієї з найпрестижніших нагород у галузі журналістики та літератури – Пулітцерівської премії. Церемонія була особливою: премію присуджували в сотий раз з моменту першого вручення в травні 1917 року. Всього нагороди були вручені в 21 номінації, переможці в двадцяти з них отримали грошову винагороду ($10 тисяч), переможці в останній, найпрестижнішій – премії за служіння суспільству – золоту медаль. Ось найцікавіші з робіт, що заслужили премію в 2016 році.

За служіння суспільству. Єдину золоту медаль Пулітцерівської премії отримала команда журналістів Associated Press за розслідування про те, як рабська праця в Південно-Східній Азії використовується, щоб зловити і доставити рибу та морепродукти на столи американських споживачів.

За видатне розслідування були нагороджені журналісти Tampa Bay Times Леонора Лапетер Антон і Ентоні Комьер, а також Майкл Брага з Sarasota Herald-Tribune. Результат цілого року роботи, матеріал «Божевільні. Невидимі. В Небезпеці» в матеріалі розповідають про те, як скорочення бюджетних витрат перетворило психіатричні лікарні одного з найбагатших штатів США – Флориди – в розсадники насильства.

Премію за майстерність отримали журналісти Т.Крістіан Міллер з об’єднання ProPublica, що займається журналістськими розслідуваннями, і Кен Армстронг з журналістської організації The Marshall Project. Їхня робота «Неймовірна історія зґвалтування» викриває подробиці полювання на серійного насильника.

За краще розкриття національної теми нагороду отримали журналісти Washington Post за серію матеріалів про вбивства громадян поліцейськими в США.

За міжнародний репортаж була нагороджена Алісса Рубін з New York Times з історією про насильство й утиски жінок в Афганістані.

Премію за кращу новинну фотографію розділили фотографи Thomson Reuters та New York Times (Мауріціо Ліма, Сергій Пономарьов, Тайлер Хікс і Даніель Еттер) за висвітлення кризи біженців в Європі. Роботи переможців можна побачити тут і тут.

Кращим художнім твором був визнаний «Співчуваючий» (The Sympathizer), дебютна робота В’єта Тана Нгуєна (Viet Thanh Nguyen). Роман, названий книгою року за версією New York Times Book Review, Wall Street Journal, Washington Post та багатьох інших видань, розповідає про людину, в середині якої на тлі війни у В’єтнамі змагаються відданість комуністичній ідеї та вірність товаришам по армії.

Кращою книгою з історії Сполучених Штатів стала «Стежки Кастера: життя на межі нової Америки» відомого біографа Тіджея Стайлса, вже отримав Пулітцерівську премію в 2010 році. «Стежки» розкривають особистість американського кавалериста XIX століття Джорджа Армстронга Кастера, який прославився своєю безстрашністю та байдужістю до втрат, і пропонує по-іншому поглянути на людину, яка стояла біля витоків нової епохи, але так і не зумів до неї адаптуватися.

За кращу біографію приз дістався журналістові New Yorker Вільяму Фіннегану, відомому матеріалами про расизм та міжнародну політику. Однак Пулітцерівську премію Фіннеган отримав за книгу «Дикі дні: життя серфера» (Barbarian Days: A Surfing Life) – «історію пригод, інтелектуальну автобіографію, соціальне оповідання, дорожнє кіно в літературі та незвичайне дослідження становлення майстра в суворому та малозрозумілому мистецтві».

Кращим твором нехудожньої літератури була названа книга «Чорні прапори. Схід ІГІЛ» (Black Flags: The Rise of ISIS), автор Джобі Уоррік. Книга оповідає про те, як зачатки войовничого ісламізму, який ми сьогодні знаємо як «Ісламська держава», зародилися в йорданській в’язниці, а потім поширилися завдяки випадкової допомоги двох американських президентів.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!