ГоловнеПро популярні ліки від застуди. Чи дійсно вони лікують?

4 препарати, які знає кожен. Чи дійсно вони зможуть вилікувати від застуди?

Щороку українці витрачають на ліки 32 мільярди гривень. На телеканалах можна постійно бачити нав’язливу рекламу – звичайно, рекламують препарати від грипу. Держлікслужба нещодавно називала препарати, які не допомагають організму українців, а лишень допомагають спустошувати їхні гаманці.

Журналісти «Електронної книги скарг України» переглянули список популярних ліків проти застуди і вирішили скласти список з тих, які не лікують, а лишень приховують симптоми. Читайте уважно, можливо, у Вашій аптеці є «ліки-пустишки».

АНАФЕРОН

Це російський препарат. Потрапив він на ринок, можна сказати, в кращих традиціях слов’янських народів. В 1992 році лікар Олег Епштейн, який лікував алкоголізм за методом Довженко в Ханти-Мансійську, і Валерій Нарайкін, керівник державних аптек в Челябінській області, створили компанію «Матеріа Медіка Холдінг» по виготовленню препаратів, які винайшли в Томському Науково-дослідному інституті фармакології. Одним з перших препаратів «Матеріа Медіка» був саме анаферон. Він швидко потрапив у перелік ЖНВЛП (життєво необхідних і важливих лікарських препаратів) , тобто почав продаватися в усіх державних аптеках і рекомендуватися для державних закупівель. Але вже в 2011 році його виключили із спику ЖНВЛП, по проханню самого виробника, розповідає Епштейн. Річ у тому, що в переліку ЖНВЛП зафіксована відпускна ціна препарату, яка не змінюється протягом кількох років і компанія «була змушена терпіти збитки».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Невідомий смак відомих товарів

Але, виключення «Анаферону» із списку переліку ЖНВЛП не привело до урізання об’єму державних закупівель, значна частина яких проходить через Фонд обов’язкового медичного страхування, секретарем конкурсної комісії в цьому відомстві працює Михайло Дигай, син винахідника «Анаферона» Олександра Дигая.

ДІЮЧА РЕЧОВИНА І ЕФЕКТИВНІСТЬ

Згідно інструкції, це очищені антитіла, які виділяються із сироватки крові кроликів, імунізованих рекомбінантними гамма-інтерфероном людини. Оскільки це гомеопатія, антитіла багаторазово розводяться водно-спиртовим розчинником, так що активної речовини в таблетці міститься не більше 10-15 нанограмів/грам. Простіше кажучи, в ста мільйонах таблеток можна відшукати не більше однієї молекули діючої речовини!

В міжнародній медичній базі даних Medline є 18 публікацій, присвячених тестам «Анаферону», але усі вони проводилися на території України і Росії, і в більшості випадків за участі Олега Епштейна і інших співробітників «Матеріа Медика»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Неймовірні винаходи для споживачів

Епштейн стверджує, що іспити препарату проводилися спочатку в Саратовській області, а потім в новосибірському центрі «Вектор» в клініці НІІ грипу. Однак директор цього інституту Олег Кисильов в одному із інтерв’ю на питання про препарат відповів однозначно: ««Анаферон» я гоняю по всій країні, і ніяк не вигнати його. Я зараз готую листа (міністру охорони здоров’я РФ), щоб навести порядок на ринку. Тому що навіть сама ідея (препарату) просто шахрайство».

КОЛДРЕКС

Усі пам’ятають коли він тільки з‘явився – це був фурор. І назва закордонна і дизайн достойний. Загалом, популярний зонтичний бренд для групи ліків, знімаючи симптоми простуди. Належать ці ліки британському GlaxoSmithKline – третьому фармхолдингу в світі по оберту коштів. Прибуток в 2011 році склав $43 мільярди доларів, а чистий дохід $9 млрд.

ДІЮЧА РЕЧОВИНА І ЕФЕКТИВНІСТЬ

Парацетамол – 500мг, понижає жар, обезболює і звужує судини. Кофеїн – 25мг, стимулює розумову і фізичну роботоздатність, зменшує сонливість. Гідрохлорид фенілефрина – 5мг, звужує кровоносні судини носу. Терпінгідрат – 20 мг, робить ефективнішим процес відходження мокротиння. Аскорбінова кислота – 30мг, прийнято вважати, що вітамін С підвищує стійкість організму до інфекцій. Це не правда – і спростовано в численних дослідженнях останніх років.

Ефективно усуває симптоми, але не має противірусну активність.

ФЕРВЕКС

Популярна торгова марка комбінованого анальгетика на основі парацетамолу, що належить американській компанії Bristol-Myers Squibb, створеної в 1989 році в результаті злиття компаній Bristol-Myers і Squibb Corporation. Спеціалізується на розробці і виробництві рецептурних препаратів для лікування онкологічних захворювань, ВІЛ / СНІДу, захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету та інших. Виручка в 2011 році – $ 21240000000, чистий прибуток – $ 3,71 млрд.

ДІЮЧА РЕЧОВИНА І ЕФЕКТИВНІСТЬ

Парацетамол – 500 мг, знижує жар, знеболює і звужує судини. Феніраміну малеат – 25 мг, чинить антигістамінну дію, знижує алергічні реакції; Аскорбінова кислота – 200 мг, прийнято вважати, що вітамін С підвищує стійкість організму до інфекцій. Але ми вже писали, що останні дослідження говорять зовсім про інше.
Препарат знімає симптоми, але не бореться з вірусом грипу.

ІСТОРІЯ І УКРАЇНСЬКІ КОРІННЯ

Діюча речовина тилорон вперше була запатентована в 1968 році в США, однак він так і не став ліками через недоведеність ефекту. У 1970-х роках речовина була повторно синтезовано в лабораторіях Фізико-хімічного інституту Академії наук Української РСР. У 1980-х роках було проведено кілька клінічних випробувань тилорону, проте зареєстрований як лікарський засіб для профілактики і терапії вірусних інфекцій він був тільки в 1996 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Гаджети для вусатих

Наприкінці 1990-х – початку 2000-х проводився в Одеському хіміко-фармацевтичному інституті, в 2003 році компанія «Мастерлек» розмістила замовлення на виробництво «Аміксину» на хабаровському заводі «Дальфарма» і почала рекламну кампанію препарату, завдяки якій продажі за п’ять років збільшилися в шість разів. У 2006 році «Арбідол» та «Аміксин» були продані холдингу «Фармстандарт».

ДІЮЧА РЕЧОВИНА І ЕФЕКТИВНІСТЬ

Згідно з інструкцією, тилорон ( 60 мг) ефективний щодо вірусів не тільки грипу , але також гепатиту А , В і герпесу. Однак масштабних досліджень ефективності « Аміксину » за межами колишнього СРСР не проводилося. У 2001 році було проведено єдине рандомізоване дослідження ефективності препарату при грипі та інших респіраторних вірусних інфекціях. У дітей спостерігалося скорочення тривалості симптомів хвороби в 2,5 рази і скорочення термінів одужання в два рази. Результати опубліковані лише в нереферіруемом ВАКом «Російському медичному журналі ».

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!