ГоловнеПро демобілізацію мобілізованих бійців: коли повернуться мобілізовані?

Лист від нашої читачки Олени. Батько дітей вже мобілізований 45 днів, а про повернення годі й говорити.

Олена збентежена діями влади, які мобілізували татів у яких є маленькі діти…мобілізували не визначено на який термін.

ОСЬ ЇЇ ЛИСТ:

Бентежать незрозумілі дії влади стосовно мобілізованих військовозобов’язаних громадян України, які відчуваючи обов’язок перед державою, все-таки, пішли на навчальні збори строком на 10 (десять) днів, як зазначалося у повідомленні, а додому повернутися ніяк не можуть. Законопроект про демобілізацію ніяк не внесуть до порядку денного розгляду депутатами Верховної Ради України. А новий указ президента України №454/2014 «Про часткову мобілізацію» від 06 травня 2014 року входить в дію дуже в’яло, а точніше кажучи, взагалі не працює. Куди поділися ті добровольці, які на майдані кричали: «Смерть ворогам!». Легко залишатися патріотом та захищати вітчизну сидячи в глибокому тилу.

Дуже дивно виглядає, що слово «демобілізація» старанно оминається, ніби такого визначення в українській мові взагалі не існує. Ми ж добре розуміємо, що наша Верховна Рада дуже вдало вміє видавати законопроекти під конкретних осіб. Тоді чому наші мобілізовані військовозобов’язані громадяни не заслуговують на подяку від держави у вигляді демобілізації, адже якщо сьогодні держава не піде їм назустріч, завтра, коли знову, не дай Боже, почнуться ще якісь військові втручання, вони вже будуть розумніші та дружно помарширують купувати довідки про стан здоров’я та ховатимуться від вручення повісток.

Військовозобов’язані перебувають на службі, говорю про конкретний випадок, вже понад 45 днів. У них малолітні діти та дружини, які знаходяться у відпустках по догляду за новонародженими. Сплату кредитів також ніхто не відміняв, а ті хто проживають у сільській місцевості мають присадибні ділянки та домашнє господарство, які потрібно обробляти та доглядати. Також викликає занепокоєння той факт, що військовозобов’язані не проходили медичний огляд, тоді виникає загроза життю і здоров’ю кожного з них та небезпека заразитися такими тяжкими хворобами як туберкульоз, СНІД, гепатит і т. д.

Взагалі ситуація з мобілізацією схожа на ринок работоргівлі, де, в даному випадку, їхніми долями торгують медики, воєнкомати і вище керівництво держави, адже, навіть не секрет, що за кругленьку суму можна відкупитися від служби. Викликає обурення той факт, що особи, які різко захворіли на момент мобілізації продовжують вести абсолютно нормальний спосіб життя та вживати спиртні напої знаходячись нібито на лікуванні.

Стосовно ситуації у військових частинах дивуюсь, взагалі, для чого цих солдатів туди покликали, адже держава продовжує активно здавати свої території, а солдати не знають чим зайнятися і прокладають дорогу до пунктів продажу самогону. Допоможіть, будь-ласка, встановити істину, адже у військових частинах назрівають бунти невдоволених обставинами і за свою правду вони можуть бути покарані військовим судом та переслідувані військовою прокуратурою.

Незрозумілим є той факт за якими критеріями відбувався відбір військовозобов’язаних громадян України на навчальні збори, адже ті хто, наприклад, проходив строкову військову службу та не мають ні дружин, ні дітей залишені без призову на сьогодні за рішенням військоматів і отримали команду чекати призову по дзвінку (новий закон вже повинен був покликати їх також), навіть не пройшовши курс молодого бійця строком на 10 днів. Яким же чином ми формуємо професійну армію для захисту державних кордонів? Адже багато військовозобов’язаних громадян мають кращі показники, ніж ті хто вже перебуває на навчальних зборах. Коли ж тоді держава буде тестувати всіх інших чи це вже взагалі не потрібно? Чи коли, не дай Боже, почнуться військові дії ми попросимо ворога почекати поки ми потренуємось, чи просто виставимо цих бійців, що попались в «капкан» держави як бронежилет? Буде ще одна 9 рота? Виходить кого спіймали той і попався. Ми ж віднеслися до зову держави з повною відповідальністю, а вона так несправедливо вчиняє.

Допоможіть , будь ласка, адже з нашого населеного пункту призвано 7 громадян ще в березні, а починаючи з 1 квітня жодного військовозобов’язаного до лав збройних сил більше не покликали, всіх залишили чекати вдома до дзвінка. Чому тоді вони не можуть змінити тих хто вже там «відбуває панщину» понад 45 днів? А ці хто вже служить чекатимуть такого самого дзвінка тільки вдома. Давайте встановлювати якусь справедливість.

Тепер стосовно оплати праці військовозобов’язаним громадянам. Держава гарантує заробітну плату солдату у військовій частині та зберігає робоче місце та середню заробітну плату на підприємстві де працював солдат до моменту мобілізації.

Виникає питання навіщо ми так безбожно розбазарюємо державні кошти, адже якщо глянути на професійність та кількість вояків дані не збігаються. Краще мати меншу, але професійнішу армію, аніж много да дурного. Для цього і потрібно було протестувати всіх.

Я вже не дуже акцентую на той факт, що харчування солдатів залишає бажати кращого адже держава просто покликала бідних хлопців в армію та фактично віддала їх в руки населенню, яке й допомагає їм морально і матеріально. Адже солдат повинен бути не тільки гарно підготовленим а в першу чергу ситим.
Допоможіть, будь-ласка, адже влада такою своєю “діяльністю” заставляє солдатів бути дезертирами а їх родичів від несправедливості сепаратистами.

Дякую за увагу. Надіюся на допомогу.

Корсакова Олена. Тел. 097 93 93 561
Житомирська обл.
Брусилівський р-н.
с. Морозівка
вул. Польова, 159
12634

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!