ГоловнеПобутова хімія: небезпека поруч

Побутова хімія в десятки разів “потужніша”, ніж треба. Невже так важко вимити посуд менш шкідливими речовинам, чи нас труять?

Переважна більшість з нас читає етикетки на засобах побутової хімії, та чи багатьох зупиняють надписи на зразок «У разі потрапляння в організм випити велику кількість води й негайно звернутися по лікарську допомогу»?

Наприклад, засоби для чищення духовок містять їдкий луг та нафтові дистиляти. Якщо таку пекельну суміш залишити на шкірі на одну-дві хвилини, можете бути впевнені – опік вам забезпечений. А що може статися з слизовою у разі потрапляння на неї цього «коктейлю», страшно навіть уявити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ Чому вже завтра українцям нічого буде одягати?

Невже в нас дійсно настільки забруднені кухонні прилади, що їх обов’язково треба мити з використанням таких сильнодіючих сумішей?

Насправді ж, за твердженням фахівців, сучасна побутова хімія у кілька разів «потужніша», ніж треба. Тому, купуючи такі засоби, обов’язково слід звертати увагу на поверхнево-активні речовини, що входять до їх складу. Вони поділяються на катіонні, аніонні та неіоногенні. Останні вважаються найменш токсичними. Анніоні ж, навпаки, найбільш небезпечні, вони уражують мозок, нирки, печінку, легені, ослаблюють імунітет.

Обираючи миючі засоби, слід зупинятися на тих, в яких вміст цих активних речовин не перевищує 5%. ПАР повністю не змиваються водою, то ж якщо ми не в змозі повністю відмовитись від використання таких засобів, повинні хоча б мінімізувати їх шкідливий вплив.

Вкрай шкідливі − поліролі для меблів, особливо з вмістом нітробензолу (викликає блювоту, задишки, хвороби шкіри) та фенолів (бактерицидні речовини, які призводять до запаморочень і порушення функцій печінки та нирок).

Небезпечні й освіжувачі повітря. За даними англійських вчених, люди, які користуються цим засобом, на 25% більше страждають головними болями. Аерозолі з освіжувачами містять альдегіди, що діють як нейротоксини. Вони забивають один запах іншим, а не поглинають його, як нам обіцяє реклама. І цей інший аромат пригнічує наші нюхові рецептори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ВЛАСНИЙ ДОСВІД: Як розвели на фотоапарат покупці зі “Сландо

Не зважаючи на свою потенційну небезпеку, більшість засобів побутової хімії «повідомляють» про свій склад досить абстрактно: «допоміжні речовини», «жиророзчинники», «унікальний дезодоруючий інгредієнт» і т. ін. Але цей факт, на жаль, не спиняє покупців, які звикли довіряти красномовним рекламам і обіцянкам виробників.

Тому щорічно, за даними американських соціологів, населення планети витрачає майже 8 млрд. доларів на придбання засобів для наведення чистоти.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!