ГоловнеПрострочили монтаж вікон – що робити?

Прострочення терміну встановлення вікон в літку буває найчастіше – із-за великої кількості замовлень. 

До “Електронної книги скарг України” написала жителька с. Дмитрівка Полтавської області, Валентина Олексіївна. Її проблема може стосуватися дуже багатьох людей — їй затримують встановлення пластикових вікон в її квартирі.

“Я заключила договір з ФЛП “Муха Світлана Іванівна” на покупку та встановлення пластикових вікон. За даним договором протягом 21 робочого дня виконанавець повинен зробити роботи» Прочекавши декілька тижнів Валентина Олексіївна все ж таки отримала вікна.

“Мені привезли їх але вставляти не поспішали, я оформила кредит і банк у цей же день перерахував їй гроші. Звонила їм неодноразово, щоб вияснити дату “радості”, на що жіночка мені сказал, що у них дуже багато замовлень і вони не можуть впоратися з усіма — тому доведеться зачекати”. (Валентина залишила номер, якщо потрібне журналістам) Таких листів протягом місяця нам написали 7 людей — одна й та сама проблема, – замовили, гроші переказали, а вставляти їх виконавці не поспішають.

Що ж робити, якщо Вам затримують встановлення пластикових вікон?

1) Прочитайте умови договору. Якщо ним не передбачена неустойка за порушення терміну встановлення пластикових вікон — телефонуйте безпосередньо керівництву, не спілкуйтеся з менеджерами. Усі ми люди, в усіх є проблеми, тому Вашу претензію можуть зрозуміти і зробити хорошу знижку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЯК СПОРТСМЕНИ ПРОГУЛЯЛИ 130 ДЕРЖАВНИХ ГРИВЕНЬ?”

2) Закон на Вашому боці. Якщо стається так, що Вам затримали встановлення вікон покупець думає, іноді помилково думає, що нічого не може зробити і виправити, оскільки велику частину вартості замовлення вже сплатив.

Мало хто знає, що Закон “Про захист прав споживачів” у свою чергу у сформований ситуації передбачає виплату неустойки, яку вправі вимагати покупець від виробника. Якщо термін виконання наданих послуг вказаний в кількості днів, то неустойка береться з кожного простроченого дня і тривалість прострочення визначається в днях. Якщо термін вказаний в годинах, то неустойка буде братися з кожної години прострочення, а тривалість прострочення визначається у годинах.

Отримати неустойку за прострочене встановлення вікон можна вже з наступного дня, який зазначений у договорі. Неустойка стягується доти, доки виробник не виконає вимогу.

3) Не забувайте, що якщо надавач послуг порушив умови договору — Ви можете забрати свої гроші, або, як ми вже писали — вимагати знижку, просто поставте виконавця перед фактом, що або Ви забираєте гроші, або він робить знижку і виконує свою роботу вже найближчими днями. Якщо ні пригрозіть судом, перевірками, це може спонукати працювати українських робітників.

4) Також можна заглянути і в Цивільний Кодекс України. ст.571 (ЦКУ)

Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов’язання, забезпеченого завдатком

  1. Якщо порушення зобов’язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

Якщо порушення зобов’язання сталося з вини кредитора, він зобов’язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості. (На цей пункт радимо звернути увагу)

  1. Сторона, винна у порушенні зобов’язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.
  2. У разі припинення зобов’язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЯК В ГЛЕВАСІ ЗНУЩАЮТЬСЯ НАД 17 РІЧНИМИ

6) Якщо встановлення вікон було непрофесійним? Оскільки наша чудова країна – демократична, то в таких випадках потрібно викликати незалежну експертизу, яка визначить, хто ж бреше. І знайте, що не потрібно Вам сплачувати за цю послугу, щоб встановити хто правий! Згідно Цивільного Кодексу підрядчик має нести витрати з подібної експертизи, тому вимагайте цього від нього!

7) Якщо в договорі не вказаний термін роботи по встановленню вікон — це можна вважати порушенням — оскільки це є ненаданням необхідної споживачеві інформації, що повинно бути — каже Цивільний кодекс, а якщо немає такого терміну це є порушенням ще одного Закону України “Про захист прав споживачів”.

Якщо усі спроби марні — вікна досі не встановлені, гроші забрала контора…

Тоді Вам необхідно звернутися до суду за захистом Ваших прав. Для цього, Вам необхідно звернутися до позовною заявою до суду. У своїй заяві Вам необхідно описати обставини справи, обґрунтувати свої вимоги, вказати власні вимоги, також Ви можете вимагати компенсації моральної шкоди за необхідність звертатися до суду і відновлювати свої права таким чином.

У цьому випадку Ви нічим не ризикуєте, оскільки в Законі «Про захист прав споживачів», споживач звільняється від сплати державного мита. А Ваш відповідач ризикує тим, що, у разі задоволення судом Ваших вимог, йому доведеться не тільки задовольнити Ваші вимоги, а також сплатити державне мито і штраф, у розмірі 50% від суми, присудженої Вам за недотримання добровільного порядку задоволення ВАШИХ вимог.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!