ГоловнеМайбутнє за мікроквартирами

Вихід для молодих українських сімей вже існує, – малогабаритні квартири і будинки, які вже стають трендом у Європі і США.

Нерухомість хоч і дешевшає на Українському ринку, але для більшості молодих людей все ж таки придбати собі квартиру-мрію так і залишається мрією. Пентхауз одразу не купиш, на двушку в столиці– доведеться збирати довго, тому вихід: однокімнатна квартирка, в кращому випадку на вторинному ринку, за 35-40 тисяч доларів, по сьогоднішньому курсу (30 грн за 1$).

Але в майбутньому все може змінитися, принаймні про це свідчать європейські тренди.

Малогабаритне житло в майбутньому може стати порятунком для перенаселених міст. У США і Європі мікроквартири вже стають справжнім трендом. Архітектори та дизайнери видумують, як зробити функціональною квартиру площею всього кілька десятків метрів. У такій квартирі можуть жити студенти, самотні люди або молоді пари. Для літніх теж є варіант – мікробудинку

Мікроквартири по 32 кв. м

old small kitchenНекомерційна освітня організація Urban Land Institute недавно завершила дослідження так званих мікроапартаментів (мікроодиниць) – квартир-студій, які займають близько 32 кв.м. Результати їх роботи свідчать, що таке житло стає все більш популярним. Воно вигідно як орендарям з невеликим прибутком, так і орендодавцям, яким вдається здати більше квартир і отримати більше орендної плати за квадратний метр, ніж при здачі звичайних квартир.

Якщо скористатися пошуком Google, Ви побачите безліч прикладів чарівних мікроквартир з усього світу, доповнених оригінальними ідеями економії місця: ліжка-горища, мініатюрними побутовими приладами та складними меблями.

Маленькі будинки змушують жити активніше

Життя в тісних квартирах стає тією платою, яку людині доведеться платити за життя у великому місті. Живучи в мікроапартаментах, містяни проводять більше часу поза домом, спілкуючись з людьми. Місцем для дружніх посиденьок стає ресторан, а вітальні замінюють бари.

Коли ніде помістити власний басейн або навіть тренажер, люди частіше бувають в парках, знайомляться з сусідами в громадських басейнах або тренажерних залах. А ті, у кого є собака, частіше виходять на прогулянку в громадські місця, а не замикаються на власному подвір’ї. Це сприяє розвитку місцевого бізнесу.

Ефект масштабу в густонаселених районах сприяє поліпшенню життя. В таких районах більше волонтерів, ширше база оподаткування і більше платоспроможного населення, що забезпечує роботу різних громадських служб: транспорт, громадські сади (щось схоже є у нас, на кшталт ОСББ, -ред.), ремонтні кооперативи та програми безкоштовного прокату. Громадські служби не тільки спрощують життя в місті, але і об’єднують людей різного походження.

КВАРТИРИ КАПСУЛИ

квартири-капсули
Фото: failedarchitecture.com

Один з видів мікроквартир недавно з’явився в Сіетлі. Мініатюрні квартири-студії, розроблені компанією Калхун –Нерухомість (Calhoun Properties), називаються aPodments – апартаменти-капсули.

Спочатку подібне житло будувалося на кошти держави і призначалося для малозабезпечених.
Проте в даному випадку вартість квартири відповідає ринковим цінам: компанія орієнтується на студентів і фахівців, які шукають житло в дорогих районах і при цьому не хочуть ділити квартиру із ще п’ятьма сусідами.

Судячи з фотографій, викладенихна сайті компанії, будинки мало нагадують капсули. Скоріше, це звичні для українців малогабаритні квартири, простір яких використовується трохи більш ефективно, ніж ми звикли.

квартири-капсули
Фото: lifehacker.ru

БАГАТОКВАРТИРНІ СІЛЬСЬКІ БУДИНКИ

У багатьох містах на зразок Лос-Анджелеса прийнято, що сім’ї живуть в окремих будинках. Це вже призвело до того, що місто неконтрольовано розростається вшир. Раніше в місті навіть законодавчо було заборонено володіти маленькими квартирами, їх можна було тільки знімати. Тепер цей закон скасовано, а місцеві архітектори вигадують, як поєднати формат маленького житла зі звичками місцевих жителів.

Один із проектів – це свого роду невеликі будинки, які можуть вміщувати одну або декілька сімей. Будинки об’єднані внутрішнім двориком та інфраструктурою. Самі будинки дуже вузькі і розташовані близько одне до одного. Вони стали компромісом між окремим будинком і квартирою. Люди з невеликими статками цілком можуть дозволити собі такий будинок.

Будинок
Фото: http://urbanland.uli.org

МОБІЛЬНІ БУДИНКИ ДЛЯ ПОВАЖНОГО ВІКУЮ ЛЮДЕЙ

Невеликі квартири все-таки більше для молодих: в них готові тулитися студенти, молоді пари або люди, зайняті кар’єрою і які рідко бувають удома. Для літніх людей більше підходять будинку із заднім двориком – свого роду аналог наших дач. Такі будинки в цілому неефективно використовують простір міст.

Будинок для літніх
Фото: Heijmans

Архітектори розробляють кілька варіантів вирішення проблеми. Rural Studio запропонували побудувати в Алабамі подібні будинки всього за $20 тис. Будинки, щось середнє між будинком на колесах і звичайним будинком, побудувати їх можна майже скрізь – на обмеженій ділянці в місті або за містом. Це рішення для бідних сімей.

Будинок
Фото: Rural Studio

Інший варіант малогабаритного, пересувного житла запропонувала нідерландська компанія Heijmans. Дизайнери склали проект недорогих будинків, які могли б займати місце на незабудованих міських зонах.

Фактично це – двоповерховий дуже вузький будинок, який виготовляється з готових матеріалів. Такий будинок збирається приблизно за добу. При цьому будинок можна легко перевести на вантажівці в будь-яке інше місце, якщо Ви захотіли переїхати.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!