ГоловнеКожна 5-та іграшка в Україні небезпечна. Як обрати безпечну?

Найпопулярніші записи

Фахівці провели рейд –  небезпечні іграшки майже всюди. Як правильно обрати забавку – читайте тут.

Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів у першому півріччі 2013 року, в результаті перевірок відповідності іграшок технічним нормам безпеки, виявила порушення у 20 тис. іграшок з перевірених 100 тис.

Про це на брифінгу в Кабміні повідомив голова Держспоживінспекції Сергій Орєхов.

«Було перевірено понад 100 тис. іграшок на суму 6 млн грн. З них забраковано 20 тис. штук на суму 700 тис. грн », – сказав він.

Орєхов повідомив, що іграшки з порушеннями норм безпеки не потраплять на український ринок, а їх власники були оштрафовані більш ніж на 1 млн грн.

При цьому Орєхов повідомив, що новий технічний регламент безпеки іграшок за нормами Європейського Союзу, затверджений Кабінетом міністрів 15 липня, дозволить обмежити надходження неякісних іграшок на ринок України.

Читайте також ноий розділ: “Підробка

«Прийняття нового технічного регламенту з приводу дитячих іграшок обмежить надходження на український ринок неякісних дитячих забавок, тому що вимоги вже за новим технічним регламентом приведені у відповідність з європейськими стандартами. Це дасть позитивний результат найближчим часом », – сказав Орєхов.

Читайте також: “Українських дітей труять барвниками. МОЗу байдуже

Кабінет міністрів затвердив технічний регламент безпеки дитячих іграшок згідно з нормами, що діють у країнах Європейського Союзу. У Мінекономрозвитку відзначають, що в новій редакції регламенту максимально конкретизовані фізичні, хімічні, пожежні та гігієнічні вимоги до іграшок.

На що ж звертати увагу при виборі дитячої іграшки?

Оскільки на базарах, ринках, іграшки далеко не першої якості, іноді навіть такі можна побачити і в спеціалізованих магазинах, журналісти “Електронної книги скарг України“, дають пару порад, на що звертати в першу чергу при купівлі дитячої іграшки.

1) Уважно огляньте іграшку – ніяких гострих кутів, зазубрин, бути не повинно. І, звичайно ж, ніяких дрібних деталей, які немовля здатне легко проковтнути. Варто звернути увагу і на звуки, які видає іграшка: різкі, занадто гучні, пронизливі – вони можуть злякати дитину або негативно вплинути на слух немовля. Подивіться, наскільки іграшка зручна в експлуатації, чи можна її мити або прати. Адже без цього не обійдеться.


2) При купівлі першим ділом також подивіться на маркування. На етикетці має бути позначена фірма-виробник і країна-виробник. До товару повинен бути доданий гігієнічний сертифікат. Адже іграшка, яка не пройшла сертифікацію, може бути небезпечною не тільки неякісною збіркою (через пару днів гри від плюшевого зайця відлетять очі і ніс), а й токсичністю дешевих матеріалів (принюхайтесь, іграшка не повинна нічим пахнути) або неправильним нанесенням покриття (дитина обов’язково спробує подарунок на зуб – відшарування фарби недопустимо).

Jekspert-mikrofon-dinamik-primechanieВАЖЛИВО ЗНАТИ: За словами фахівців «Укрметртестстандарту», іноді реалізаторам іграшок видають сертифікати відповідності, не проводячи при цьому випробувань за фізико-механічними показниками, при цьому саме за цими показниками бракують близько 90% виробів.

Крім того, фахівці не рекомендують купувати дітям пластмасові іграшки, покриті фарбою або лаком. Окрім того, що в більшості випадків такі фарби токсичні, вони можуть відшаровуватися. Шматочки фарби можуть потрапити і на руки, і до рота.  До того ж іграшка не повинна линяти і залишати сліди фарби на руках.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК