ГоловнеКожен четвертий на Землі дає хабар

Весь світ потерпає від тотальної корупції…

За даними Міжнародної організації з боротьби з корупцією Transparency International, у всьому світі кожен четвертий змушений платити хабарі. І тенденція показує, що ситуація з хабарями тільки погіршується.

Щоб зробити такі висновки організація опитувала жителів зі 107 країн.  З’ясувалося, що кожен четвертий житель планети хоча б раз давав хабар. Жителі 83 країн вважають, що рівень корупції у них за останні два роки зріс.  В Україні в цьому впевнене стільки ж людей, скільки і в США (у нас – 59%, у американців – 60%). В 11 країнах кажуть, що рівень корупції у них знизився. Це, наприклад, Азербайджан, Грузія, Сербія, Бельгія, Камбоджа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ТЕРНОПІЛЬЦІ СКУПОВУЮТЬ АКЦІЇ ЛОНДОНСЬКОЇ БІРЖІ

Перші місця по корупції у світі займають поліція і суди, тобто саме ті люди, хто хабарництво покликаний викорінювати. В чесність політиків жителі також вірять все менше. У 51-й країні найбільш корумпованими назвали політичні партії.

Це США, Канада і вся Західна Європа. Воно й не дивно. Буквально вчора скарбник правлячої Народної партії Іспанії визнав, що їх політсила вже 20 років фінансується через “відкати”.

УКРАЇНА

В розділі, присвяченому Україні, можна дізнатися, що наші громадяни найбільш корумпованими вважають суддів (87%), а найбільше хабарів дають міліціонерам (49%).

На другому місці по хабарах у нас лікарі, а на третьому – викладачі та інші трудівники сфери освіти. Найменш корумпованими у нас вважають релігійні (37%) та неурядові організації (42%), а також ЗМІ (48%).

ЧИТАЙТЕ: “РЕЙТИНГ НАЙКОРУМПОВАНІШИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

Міліціонери і судді – на перших місцях за корумпованості вже багато років. А ось депутатів парламенту в останній рік з оцінки корумпованості наздогнали медики. Що цілком зрозуміло – середньому українцеві доводиться куди частіше вирішувати питання з лікарями про видачу потрібної довідки, ніж з нардепами про перенаправлення мільярдних бюджетних потоків.

Коментуючи результати дослідження в Україні, виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара заявив, що громадяни країни показали владі “жовту картку”: “Дослідження минулих років встановили, що довіра до церкви вдвічі вище довіри до судів. Нинішній опитування виявило, що народні настрої погіршуються – 80% вважають взагалі не результативними дії влади і впевнені, що країною керують кілька осіб з оглядкою на власні інтереси.

На тлі цих невтішних цифр, а також зважаючи на зростання масового невдоволення українців діями правоохоронних та судових органів, – дуже серйозним тривожним сигналом є готовність кожного третього вийти на вулицю захищати свої права. Цифри свідчать, що жовта картка ризикує перетворитися на червону “, – говорить він.

РОСІЯ

Головний висновок «Барометра» для Росії полягає в тому, що росіяни зневірилися в антикорупційній кампанії влади – лише 5% респондентів назвали ефективними зусилля держави та правоохоронних органів у цьому напрямку. У 2010 році, коли було опубліковано попереднє дослідження Transparency International, цей показник склав майже 24%.

Автори приходять до висновку, що ціла серія гучних кримінальних справ, пов’язаних з корупцією в Міноборони, не переконали людей у щирості бажання влади навести порядок.
Що не дивно – 80% опитаних переконані, що держава контролюється групами, що діють у своїх інтересах.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!