ГоловнеКорпоративна ієрархія мертва – настала ера нового управління

Офісної ієрархії вже давно пророкують зникнення. Ще в 1998 році американський підприємець Гіффорд Пінчот, якому приписують авторство терміна «інтрапренерство», в своїй статті «Альтернатива ієрархії» передбачав, що «організації, засновані на домінуванні і підпорядкуванні», в недалекому майбутньому будуть замінені «спільнотами», більш доречними в століття технологій. З ним сперечалися. Зараз, через 15 років цей прогноз здійснився: ієрархія офіційно мертва, пише Bloomberg.

Як доводить дослідження, проведене Deloitte серед 7000 компаній, лише 38% фірм назвали себе «функціонально організованими». Що цікаво, в категорії великих компаній зі штатом понад 50 тисяч співробітників таких виявилося ще менше – 24%. Deloitte передбачає, що це означає відмову організацій від вертикальної ієрархії, успадкованої від індустріальної ери.

Традиційною стала організація роботи за функціями – співробітники, що працюють над продажами, спілкуються у відділі продажів, маркетологи у відділі маркетингу і так далі. Показник успіху в цьому випадку – підвищення на посаді, просування по кар’єрних сходинках вгору. Але в сучасному світі обов’язки людей стають менш прив’язаними до конкретно функції – вони виконують більш широкий набір завдань всередині кожного нового проекту. Тепер бізнес – це сузір’я команд, говорить аналітик Deloitte Джош Берсін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Колір громадянства: чому різнокольорових паспортів не існує?”

Навіть ті компанії, які продовжують дотримуватися традиційної структури, розглядають відхід від неї, з’ясували аналітики: 80% респондентів повідомили, що знаходяться на тому чи іншому етапі реструктуризації моделі управління або недавно завершили процес, 92% опитаних керівників називали реструктуризацію пріоритетом номер один. Менеджери і дослідники корпоративної культури переконані, що вертикальна ієрархія гальмує роботу, робить фірму менш рухомий, а система «бос-підлеглий» призводить до конфліктів в команді.

Zek-zayava-akt-computer-chelovek-ofice
Фото: finiq.ru

Крім того, додає Берсін, фірми, які все ще чіпляються за свою ієрархію, потрапляють в категорію тих, що відстають. «Вони не можуть застосовувати інновації, не можуть адаптуватися», – стверджує аналітик.

В результаті ступені і ранги корпоративної структури замінюються чимось більш гнучким. Чим саме – залежить від компанії, стилів управління існує як мінімум кілька: і Zappos Airbnb вибрали холакратію, AngelList – 1-person startup і так далі. В деяких компаніях, за словами Берсіна, з’являється «амебна» структура: перехід до нового типу управління відбувається не за вказівкою, а менш формальним і часто більш хаотичним шляхом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Білл Гейтс: «Ви повинні хотіти захворіти через 20 років, а не сьогодні»

Як відзначає Bloomberg, навіть якщо ієрархія і знаходиться на межі вимирання, перехід до моделі «команди-проекти» не можна назвати безболісним. Минулорічне опитування Deloitte показало, що 74% організацій визнають свою робочу середу «складною» або «дуже складною»; в цьому році тільки 14% респондентів повідомили, що вважають свій бізнес повністю готовим до ефективної зміни організаційної структури. «Компанії знаходяться в процесі боротьби, – цитує Bloomberg Берсіна. – Коли-небудь в майбутньому все це буде відбуватися природним чином, але поки майбутнє не настало. Ми все ще ставимо питання: «Як мені отримати підвищення?»»

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!