ГоловнеКитай вже не Китай. Революція якості

Найпопулярніші записи

Журналісти «Електронної книги скарг України» вирішили проаналізувати китайську продукцію і прийшли до висновку, що звичне розуміння «Madeinchina» – вчорашній день. Сьогодні Китай – це якісні речі. Чому так відбувається, а головне, як це вплине на українського споживача?

Китай завжди буде першим в підробках, але з часом ризикує стати першим в якості товарів. Тим більше, що все для цього є. Єдине, якою ціною це відбудеться – після того, як усі ресурси планети будуть вичерпані на підробки, чи все ж таки схаменеться і почнеться ера якісних і довготривалих речей. Адже усім відомо, що всесвітні компанії просто зацікавлені в тому, щоб річ ламалася якомога швидше, так зване «заплановане старіння». Відповідь на ці глобальні і менш глобальні питання намагалися відшукати журналісти «Електронної книги скарг України».

З кожним днем ми все ближче до того, щоб переоцінити фразу «Made in china», погодьтеся, вона все менше асоціюється із неякісною річчю. Тепер три слова на Вашій покупці – не лякають, а просто констатують.

Китай має приклади, коли сам по собі бренд, який не претендував на підробку, починав конкурувати із виробниками авто чи мобільних телефонів. Просто ця війна точиться не на реальному полі бою – а в голові у споживача. Китай має все, щоб стати виробником №1. Уявіться собі автопромисловість. Дешеві авто, виготовлені в піднебесній, можуть стати світовим бестселером, якби до них додати якісні компоненти. Це чудово розуміють виробники і за це взялися із захопленням.

Україна-Китай: Війна на мобільному фронті

25% світового ринку в руках Китайського виробника.

Китайські виробники просто витісняють колись світових лідер по виготовленню будь-яких речей. Вже цього року українці зможуть відчути це на власному досвіді. Через кризу Китай зможе зайняти левову частку вітчизняного ринку. Компанія «Самсунг» відзвітувала в грудні 2014 року – прибутки по смартфонах впали на 60% в порівнянні з минулорічними показниками, а взагалі ринкова частка, за даними дослідної компанії IDC, знизилася до 8,2%. І виграють війну за гроші споживача у нинішнього лідера саме китайські бренди. Китай зараз займає чверть світового ринку смартфонів. І доки одні програють боротьбу на фронті  китайські виробники нарощують міць. Ринкова частка зростає наче на дріжжях, по оцінках компанії IDC, китайські бренди Lenovo, Huawei, Xiaomi та ZTE сьогодні займають більше чверті світового ринку, помітно обганяючи і Американьске яблуко. Таку тенденцію і відчутно в Україні. Все частіше ми бачимо, як українці віддають перевагу не Амеркианським ябулкам, які коштують забагато, а Китайським Lenovo, Huawei, які коштують дешевше, але і якість не погана, і це тільки початок – за телефонний фронт Китайські виробники от-от взялися і, щоб стати там лідером – у них все для цього є.

Директор по маркетингу мережі Цитрус Віктор Шолошенко вважає, що для китайского прориву в Україні є всі передумови.

ЕКСПЕРТ“Несмотря на упавшую платежеспособность, смартфон остается для украинцев символом престижа. И при его выборе имеет значение не только цена, но и такие детали, как размер экрана”, – пояснює Шолошенко.

Проблеми, як злітна смуга для китайських виробників

Директор компанія ZTE, яка намагається створити собі світове ім’я, на різноманітних форумах вже говорить про розуміння колись китайської проблеми, а саме негативного ставлення споживача до «Madeinchina». Гу Юнчен, директор компанії, говорить, що існує величезна різниця між розвитком бренду на азіатських ринках і в західних країнах. В країнах Азії і Африки вони просували торгову марку, пропонуючи якісну і недорогу продукцію. У Європі та Північній Америці існують більш високі вимоги саме до бренду. Щоб вивести китайський бренд на міжнародний рівень, на думку пана Гу, необхідно відійти від традиційної концепції просування товару до концепції просування бренду. І всі експерти відмічають, світова криза для Китаю – наче злітна смуга. Вони можуть пропонувати дешевий і якісний товар. Компанія «Apple» нещодавно навіть похизувалася, що новенькі Mac Pro виготовлені в їхній країні і прикріпили лейбл «Made in USA». Але навіть для цих комп’ютерів частина комплектуючих все одно поставляється з Китаю. Остаточно розірвати подібний зв’язок непросто, а може навіть і зовсім не можливо, навіть при максимальній підтримці уряду.

Китайські авто на українських дорогах

Про захоплення і авто ринку приведемо в приклад компанію, яка тільки-но стає популярною серед українців, але вже давно відома усьому світу. «BYD». Напевно кожний бачив машину з цими трьома літерами?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “НЕЙМОВІРНІ КИТАЙСЬКІ ПІДРОБКИ (ФОТО)

Та ця компанія почала свій шлях 10 років тому. І вже за ці десять років стала найбільшим експортером і виробником китайських авто. До послуг «BYD» звертаються такі гіганти як  «Samsung», «Nokia», «Motorola». До того ж філіали компанії розташовані по всьому світу.  І зараз вони взялися за електрокари. Тож в недалекому майбутньому, схоже, ми не забудемо про цього гіганта, який б’є по всіх фронтах.

Як ви гадаєте, в Китаї виробляють автомобілі? Так – це правильна відповідь, але світовий автопром не може залишити китайський ринок збуту без уваги, а експортувати туди свої автомобілі часто не вигідно, тому заводи по зборці будують прямо на місці.

В результаті отримуємо: автомобіль європейської конструкції, але зібраний в Китаї, а якість автомобіля нічим не відрізняється від європейського, наприклад VW? Mercedes? хіба у них погана репутація?

Є над чим попрацювати

Китайським виробникам потрібно ще чимало попрацювати. Причому боротьба має тривати не тільки за технології та якість, але і за розуми споживачів. Поки жоден китайський бренд не викликає у користувачів ті ж почуття, що Sony або Apple. А досягти цього буде набагато складніше, ніж високої якості та широкої функціональності продукції.

Але, якщо це розуміють в піднебесній – то не дивуйтеся, якщо скоро Ви зненавидите «Apple» і купите собі «Lenovo». А замість звичний Європейських виробників зрозумієте, що Китайські нічим не гірші, але дешевші.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК