ГоловнеКитай і гроші. На що витрачають найбільше жителі піднебесної

Економічний масштаб країни логічно вимірювати кількістю зайнятих в економіці людей. У Китаї працююче населення становить 770,4 млн осіб – більше, ніж в будь-якій іншій країні світу (Для порівняння: в Україні за даними Державної служби статистики за 9 місяців 2015 року становить 9.4% – це близько 3.5 мільйонів людей). Середній клас в Китаї – це 19% зайнятого населення, тобто його представниками можна вважати більш 146 млн китайців – цифра. Скільки заробляють і на що витрачають гроші всі ці люди – цьому присвячений огляд Bloomberg.

Згідно Goldman Sachs і Національному бюро статистики Китаю, представники середнього класу заробляють приблизно $11,7 тисячі на рік. Це майже в шість разів більше доходу працівників, що живуть в сільській місцевості, – вони отримують $2000 за рік.

Середній китаєць витрачає в день близько $7 – в 14 разів менше, ніж середній американець ($97). Половину особистих витрат складає їжа і одяг, 9,2% – розваги, спорт, відеоігри та харчування поза домом. Для порівняння: за даними тієї ж Державної служби статистики в 2015 році українці лишень на їжу віддають 56,8% своїх доходів. На одяг та взуття 227 гривень, це близько $8. Що там вже казати про розваги…

Велику купівельну спроможність серед китайських сімей мають невеликі домашні господарства і одинаки. Через політику «Одна сім’я – одна дитина» китайські сім’ї сильно зменшилися, а гендерні пропорції населення країни перекосилися: зараз в Китаї проживає на 33 млн чоловіків більше, ніж жінок, пише Bloomberg.

Паспорт, що дозволяє виїхати за кордон, мають тільки 4% китайців. Ці 4%, відправляючись у відпустку, залишають за кордоном близько $200 млрд щорічно, і тут китайці – абсолютні лідери серед представників інших країн. Згідно з торішнім дослідженням Visa, в якому брали участь більше 13 тисяч повнолітніх мандрівників, в середньому за одну поїздку китаєць витрачає майже $4,8 тисячі.

На музику китайський середній клас витрачає $86 в рік. При цьому 57% слухають музику наживо, 66% використовують для цього онлайн-сервіси.

Близько 16% всіх витрат китайців – це покупки, зроблені онлайн. Китайські споживачі витрачають в інтернет-магазинах $672 млрд на рік (причому майже половина цих покупок здійснюється з мобільних телефонів). Це більше третини (35%) від усіх онлайн-покупок, що здійснюються в світі. Як пише Bloomberg, очікується, що до 2018 року китайці будуть купувати в інтернеті більше всіх інших жителів Землі, разом узятих.

Завдяки зростанню доходів і державної політики, що заохочує турботу про здоров’я, витрати китайського середнього класу на охорону здоров’я за кілька років зросли удвічі – з $ 51,05 на людину в 2004 році до $ 102,25 в 2011-му. В останні роки сильно зріс попит на вітаміни і БАДи, і до 2017 року їхні продажі повинні скласти $5,3 млрд на рік.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!