ГоловнеГотівка зникне через 5-7 років

Закордонний досвід свідчить про те, що від готівки відмовляються все більше людей на користь електронних грошей. Відмова від готівкових розрахунків та перехід на розрахунки платіжними картами може відбутися протягом наступних кількох років, свідчить як закордонний досвід, так і статистика поширення безготівкових розрахунків, наприклад, у сфері торгівлі в Україні. Пише видання ZN.UA.

Досвід Туреччини показує, що економіка може перейти від домінування готівкових до безготівкових розрахунків за 5-7 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЯК ПРАЦЮЮТЬ ПЛАСТИКОВІ ШАХРАЇ

Про це розповіла заступник голови правління «Ощадбанку Росії» Ірина Князєва. «У Туреччині сьогодні в банкоматах майже не знімають готівку, а у відділеннях відсутні касові кабінки. У нас же черги в банкоматах в Криму величезні. Приїжджають курортники і знімають готівку, тому що вони ніде не можуть розрахуватися своїми кредитними картами », – додала банкір. Ірина Князєва зазначила, що розширення практики безготівкових розрахунків сприятиме здешевленню кредитів.

Разом з тим вона зазначила, що Україні потрібно неодмінно розвивати бюро кредитних історій з єдиною базою даних. «У тій же Туреччині існує єдине кредитне бюро. Вони, на відміну від України, можуть зрозуміти, хто як кредитувався », – додала фінансист. У свою чергу заступник голови правління «Ощадбанку» Антон Тютюн звернув увагу на те, що в Україні обсяг безготівкових розрахунків збільшується.

Скажімо, у сфері торгівлі за I квартал він склав 18%, хоча не так давно було всього 3%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ТЕРНОПІЛЬЦІ СКУПОВУЮТЬ АКЦІЇ ЛОНДОНСЬКОЇ БІРЖІ

«Звичайно, до Європи нам далеко – там в середньому 46-50%, але, тим не менш, це зростання досить значне», – констатував банкір. А ось старший радник «Альфа-Банку» (Україна) Роман Шпек зазначив, що для популяризації безготівкових розрахунків та стимулювання процесів детінізації економіки слід було б на законодавчому рівні зобов’язати виплачувати всі заробітні плати через банківські рахунки. «Де немає банків, там має бути поштове відділення», – уточнює експерт.

70% українських карток є завдяки роботодавцям

Велика частина активних карт в Україні є зарплатними, за даними дослідження GfK, проведеному в IV кварталі 2011 року. 70% усіх карток випущені з подачі підприємств. І тільки 18% користувачів стали власниками карт з власної ініціативи. Стається так, що компанія заводить співробітникам карти в таких банках, які майже не представлені в регіоні. І тоді працівникові доводиться втрачати гроші при виведенні грошей з картки через “чужі” банкомати.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!