ГоловнеПопулярнеГероїн, радій і ще 5 смертельних речовин, які продавалися в аптеках

Найпопулярніші записи

Аптека, колись, могла стати раєм для наркомана, а для звичайного покупця – небезпечною зоною.

1. Істина у свинці

Стародавні римляни щосили використовували свинець, пхаючи його то в фарбу для розпису тарілок, то у водопровідні труби, всупереч численним попередженням кесаревих інженерів. А ацетат свинцю вони і зовсім додавали у вино, щоб воно було солодше. Ясна річ, труїлися у великих кількостях – таких, що тепер історики розмірковують, чи не були причиною падіння імперії психічні розлади, які свинець викликає, потрапляючи в організм.

2. Старших треба слухати


Римський історик Пліній Старший вважав, що одяг, просочений азбестом, «захистить від всіх наклепів, навіть тих, що напускають волхви». Добре якби один Пліній. Всі римляни просочували азбестом скатертини, щоб ті не горіли. (Легко прибирати: сунув скатертину у вогонь, а дістав вже чисту.) Цікаво, що Пліній при цьому не радив купувати рабів, які попрацювали на азбестових каменоломнях. «Вони рано вмирають», – писав він.

3. Опіум для народу

Середньовічний лікар Парацельс всій Європі прописував опіум як знеболююче. А оскільки був ще і в маркетингу сильний, то перейменував опіум в «лауданум» – «во здравіє». Лікували ним, як аспірином, все, від нежиті до проносу. Ч. Діккенс навіть вдавався до нього, коли погано складалося. Про підступність опіуму заговорили лише в XVIII столітті, та й то у зв’язку з тим, що кілька людей отруїлися, прийнявши його разом з камфорою.

4. Сніданок для ідіотів

Роберт Лойбл, глава компанії, що виробляла пестициди, був настільки впевнений в нешкідливості пестициду, що навіть взявся довести це на собі. Три місяці він напихав ними себе і дружину, відзначаючи повну відсутність негативних ефектів і навіть відчуваючи приплив енергії. Пізніші дослідження показали, що пестициди і справді нетоксичні: вони лише викликають рак і відкладені неврологічні перекоси.

5. Героїн в маси

Молоді матусі в 1898 році пачками скуповували героїн від фірми Bayer для своїх діточок – як відмінний засіб від ГРВІ. Його незабаром схвалила навіть Американська медична асоціація, як препарат, який не формує залежність на заміну морфію. Ой як помилково схвалила! Коли стали надходити тривожні сигнали, Bayer визнала свою помилку і ліки з виробництва в 1913 році зняла. Але ще 10 років героїнові таблетки, льодяники і еліксири продовжували продаватися всім бажаючим.

6. До речі, про камфору

У середині XIX століття вважалося, що камфора допомагає від істерії, холери та подагри. Потім, правда, медики розібралися, що камфора токсична, і їй довелося робити кар’єру в галузі феєрверків. Однак і сьогодні камфора міститься в різних масажних мазях і кремах, на упаковці яких красується напис: «Проковтнув – негайно біжи в промивальне відділення!»

7. Могила світлячків


Чого тільки не лікує радій! У 1920-х його додавали і в зубний порошок, і в мило, і навіть у протизаплідні засоби. Був навіть еліксир довголіття під назвою «радітори». Сталеливарний магнат Ебен Байерс випив близько 1400 пляшечок цього засобу за кілька років і помер після операції з видалення щелепи, коли кістки в його тілі стали розкладатися. На щастя, через нього популярність напою різко похитнулася, і багатьом любителям радію вдалося вціліти.

За матерілами: vprofi.com

Щиро Ваша, “Електронна книга скарг України”;)

reaction.ua@gmail.com:підписка

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК