ГоловнеПопулярнеЕпоха McDonald’s добігає кінця

Один з найбільш впізнаваних брендів світу «вмирає» на ринку Сполучених Штатів вже не перший рік: продажі Макдональдз в США почали скорочуватися в останньому кварталі 2013-го і знижувалися весь 2014 рік. Намагаючись якось врятувати ситуацію, керівництво Макдональдз вирішило продовжити час сніданків в ресторані на весь день – цей крок, як вважалося, мав привести нових споживачів. Замість цього, можливо, він стане останнім цвяхом у труну Макдональдз в США – принаймні, такі прогнози роблять деякі власники ресторанів мережі.

Чому Макдональдс втрачає ринок?

Слід зазначити, що франшиза втрачає ринок не тільки в США, але і по всьому світу – продажі знижуються в Європі, Азії, на Близькому Сході і в Африці. Але якщо в інших регіонах втрати списують на погану економіку – отже, є надія на відновлення, – то в Північній Америці як причину називають конкурентів. Зокрема, мережа Chipotle, яка дуже стрімко набирає обертів, та інші фастфуди – «Five Guys», «In-and-Out Burger», «Shake Shack», «Taco Bell».

Порятунок у сніданках?

Макдональдс – перша мережа ресторанів швидкого харчування, яка запропонувала спеціальне ранкове меню, це сталося ще в 1979 році. На рішення, яке дозволить подовжити час пропозиції цього меню, багато споживачів чекали з ентузіазмом. Можливість продавати сніданки цілими днями обговорювалася місяцями, і в березні цього року експеримент стартував в ресторанах франшизи в Сан-Дієго (Каліфорнія).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ален Бобров: “Українці вимагають змін””

Пізніше керівництво Макдональдз заявило Wall Street Journal, що «надзвичайно велика» частка франчайзі проголосувала за зміну меню. Саме тому мережа ресторанів почала подавати ранкові страви протягом дня на всій території США з 6 жовтня. Крім сніданків, мережа зробила чисельні інших удосконалення – ввела нові позиції в меню і оснастила ресторани електронними стійками для замовлень.

Глибока депресія

Відразу після запуску нововведення почали ширитися чутки і  про те, що цілодобові сніданки можуть добити Макдональдз. Згідно з дослідженням аналітика Марка Каліновскі, це рішення стало для операторів ресторанів у США новим головним болем. «Ми в агонії глибокої депресії, і ніщо не міняється», «Система, можливо, доживає свої останні дні» – такі коментарі власників франшизи, які публікує видання «Independent».

Необхідність готувати сніданки протягом дня посприяла хаосу на кухні ресторанів, а додаткові позиції в меню перевантажують персонал і збільшують ймовірність виникнення помилок. «У невеликих ресторанах люди спотикаються одне об одного, обладнання працює на межі», – скаржаться власники закладів. Ще одна опція, яку обговорює керівництво бренду, – дозволити відвідувачам самостійно вибирати інгредієнти для бургерів – тільки додасть навантаження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бізнес на висоті. Чому авіакомпаніям чхати на комфорт пасажирів

Нарешті, деякі оператори стверджують, що опція зі сніданком заважає продавати традиційні «денні» страви і коштує при цьому дешевше, а це означає, що прибуток ресторану в цілому падає, а не зростає.

Змін не очікується

Незважаючи на численні скарги операторів ресторанів, швидкого скасування цілодобових сніданків, ймовірно, чекати не варто: в Макдональдс наполягають на тому, що відвідувачі люблять яйце McMuffin в будь-який час доби і «меню сніданку протягом всього дня – головне замовлення, який роблять клієнти».

«Успішний запуск All Day Breakfast доводить, що якщо прислухатися і відповідати нашим споживачам і діяти при цьому відповідно до плану, то бізнес буде зростати», – заявив Майк Андрес, Президент Макдоналдс в США.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!