ГоловнеДержаві байдуже? Про альтернативу високим тарифам, яку могли запропонувати українцям

Вже в кінці місяця українці отримають нові платіжки за газ, які, м’яко кажучи, будуть не приємними для і без того обіднілих українців. І як вже стало звично в українській політиці нічого вже навіть не обіцяють, залишають один на один із інфляцією та дорогим газом своїх громадян. Від чого стає дурно будь-якій пенсіонерші чи середньостатестичному українцю – тут і до соціологів не ходи. Перспектива діставати зі свого гаманця майже 30% від зарплати щомісячно, а для пенсіонерів ледь не всі 100%, без кінця і краю, не сподобається нікому.

Що ж могли зробити? Як мінімум запропонувати альтернативу. Мовляв, ми підвищуємо тарифи, але вже через 10 років навантаження на гаманець, точніше на його комунальну частину, спаде – адже вже тоді ми зможемо користуватися поновленими джерелами. Але в тому мабуть і проявляється професіоналізм сьогоднішнього чиновника, щоб не пообіцявши і не давши надію переконати українців, що потрібно платити більше. Українців просто залишили без вибора, поставивши перед неприємним фактом. От тільки здається мені, що українці і так все розуміють: і з оборудкою про призначення Луценко генеральним прокурором, порушуючи Європейські норми, і з підняттям кабальних тарифів.  

Тарифи за гарячу воду та тепло зростуть на 75-80%. Що підвищить витрати на цю строку в сімейному бюджеті майже до левової. Адже віддати близько 800 гривень за гарячу воду та газ для сім’ї, що в середньому отримує 4-5 тисяч гривень, ще й прогодувати та одягнути дитину, це те саме, що й самогубство, тільки фінансове.

Виходить, що лишень нові газові тарифи навантажать український гаманець щомісячно десь на 20%, ще порахуйте гроші, які витрачаються на паливо для авто, та плату за квартиру – ось і отримаємо десь потрібних нам 27-30% від зарплати.

І, що найнеприємніше в цій історії, це те, що менший відсоток на 7-10 позицій, платитимуть за комунальні платежі від зарплати в найбагатшій країні – США.

Згідно з даними Євростата, при витратах на жителя в рік €27 000 (у нас €1600), середньостатистичний американець віддає за комуналку, паливо, та житло – 18,7%. Ближче до наших відсотків платять жителі Японії, там на подібне віддають із сімейного бюджету – 25% на рік, але японці, при таких витратах, в середньому заробляють €21 000 на рік, в порівнянні з нашими 48-60 тисячами гривень. Відчути на собі українське комунальне навантаження в повному обсязі зможуть лишень наші російські сусіди – там подібна ситуація з нашою. Витрачають 30% із сімейного бюджету на паливо, квартиру, та комуналку, але при цьому отримують більше, ніж ми втричі – €5000 на рік.

Тому фраза про укаїнський і без того обіднілий народ – в цьому контексті дуже доречна.

І як же бути?

Тим часом, наприклад, в Німеччині, жителям ледь не доплачують за споживання комунальних платежів. 8 травня Німеччина встановила рекорд – в цей вітряний та сонячний день поновлювані джерела забезпечили 87% споживаної енергії. Через це ціни на електроенергію знизилися настільки, що можна було б жителям доплачувати за її споживання.

Довелося призупинити роботу газових станцій, а через надлишок енергії, атомні та вугільні станції працювали собі у збиток. Уявити тільки зараз обличчя усіх прем’єр-міністрів та міністрів за всі часи незалежності. Більше того, Німеччина обіцяє повністю перейти на поновлювальні джерела енергії до 2050 року.  І в світі вона не єдина в подібному прагненні перейти на відновлювальну енергетику. Є країни, які вже давно здобули енергетичну незалежність, наприклад, Ісландія, Парагвай або Норвегія, ці країни забезпечують свою внутрішню потребу за рахунок енергії від альтернативних джерел і при цьому є одними із найбільших у світі експортерами нафти та газу.

Звичайно, звільнення від “тарифного капкану” може бути реалізоване повністю при двох умовах: багатих природних ресурсах, що у країни є, та не великій кількості населення, цього, правда, немає. Але, якщо підходити комплексно до проблеми – може і не знадобитися. Якщо, наприклад, стимулювати обласні центри до запровадження альтернативної енергетики.

Ті потуги у відновлювальній енергетиці, що були в України ставали, вже за звичкою, корумпованими скандалами. Загадати тільки непереможного Клюєва, «сонячного олігарха» з його компанією «Актів Солар». Коли навіть відновлювальна енергетика ставала для споживання невиправдано дорогою.

Дорожнеча української “зеленої енергетики” обумовлена високими “зеленими тарифами”, прийнятими Нацрегулятор в 2009 -2010 році відповідно до закону, який, як стверджують критики, фактично писався під конкретних людей з оточення Януковича.” – писала агенція “Уніан” в 2015 році.

У світі ця енергетика тільки дешевшає і розвивається, в той час як паливо, що добувається з надер переживає падіння цін і зниження інвестицій. Починаючи з 1970-х років вартість виробництва сонячної енергії впала в 150 разів. У світі невпинно працюють над енергетичною незалежністю не тільки для країни в цілому, але і для своїх громадян, тим самим зменшуючи навантаження на їхні гаманці та сімейні бюджети. Але там, де існує тотальна монополія, особливо в газовому секторі – не будуть дбати і думати про гаманці інших, якщо свої в безпеці.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!