ГоловнеЦікаве про одяг

Найпопулярніші записи

Навіщо візерунок на кишенях, горизонтальні петлі на сорочках?

Навіщо на сорочці роблять нижню петлю горизонтальною? cikave-pro-odiag-t-shirt

Одразу слід сказати, що не на всіх чоловічих сорочках можна зустріти таку петлю. Деякі виробники такого не роблять. Але в більшості випадків все  ж таким її можна побачити.

Річ у тому, що саме в цьому місці створюється максимальне горизонтальне навантаження, яке звичайна вертикальна петля просто не в змозі витримати (особливо, якщо сорочка звужена, а власник її не може похизуватися підтягнутою фігурою, або, наприклад, часто тримає руки в кишенях). А якщо на сорочці є горизонтальна петля весь тиск припадає на її кут, і ризик того, що ґудзик вислизне з отвору в той момент, коли Ви сідаєте, значно зменшується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Який матиме вигляд кухня майбутнього від ІКЕА

До речі:

Іноді для більшої надійності  нижню петлю додатково обмотують ниткою.  ЇЇ колір, як правило, обирається яскравіший, ніж сама сорочка, але це лишень витівки виробника, щоб створити цікавий акцент, а не практичність.

Навіщо на задніх кишенях джинсів візерунок?

cikave-pro-odiag-djins

Подвійна стрічка зігнутої форми, з’явилася на задніх кишенях джинсів 140 років тому, винятково як декоративний елемент. Як Ви думаєте, хто перший зробив таку стрічку? Звичайно, фірма «Levi’s», бо в той час, ніхто, крім них, більше не виробляв джинси.

Таким чином, ця стрічка, стала одним із найдавніших товарних знаків, які використовувалися у виробництві джинсів.  Цю деталь часто називають і «чайкою», і «пташкою», а у нас інколи називають її  – «Георгієвською стрічкою».

До речі:

Під час Другої світової війни арочна стрічка з задніх кишень джинсів щезла – влада США вирішила, що така стрічка непотрібний декоративний елемент, особливо в умовах жорсткої економіки.  Хоча фірма «Levi’s» не зважала на такі витівки правління і не відмовилася від свого брендового знаку. Тому вони просто змінили свою вишивку на червону.

А вже в 1947 році знову почала наносити свою традиційну мітку. Ця стрічка ставала багато разів причиною судів компанії «Levi’s» з іншими джинсовими магнатами, які теж претендували на такий знак. Наносячи його, то на одну кишеню, то змінюючи кривизну ліній.

Як з’явилася перфорація на взутті?

cikave-pro-odiag-obuv

Перфорацію на взутті почали робити скотарі Ірландії і Шотландії ще в XVII столітті. Вони вели своє хазяйство в місті де було багато багнюки і додаткові отвори були створені для того, щоб їхнє взуття висушувалося і провітрювалося скоріше.

Тому і називають таке взуття «Брогіруване» від галльського «brogue» – яке перекладається, як протикати шилом. Пізніше вподобали таке взуття лісничі і єгері, а нудна перфорація перетворилася у гарний візерунок. З винаходом взуття, що не промокає, необхідність робити таке взуття відпала, але фасон взуття так і залишився в нашому гардеробі і до нині, але перфорація, на відміну від тодішньої, вже не робиться наскрізь.

До речі:

Сьогодні існує декілька видів брогів. Вони відрізняються не тільки формою каблука, а й перфорацію. Наприклад існує повні брогі – на них отвори у вигляді перфорації зроблені по всій площині взуття. І на пів брогі –перфорація у них є тільки на кінчиках взуття. І брогі-четвертні – це взуття, на якому перфорація розташована тільки на швах взуття.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК