ГоловнеЧорний тюльпан: історія мафіозі, який 20 років грав роль квіткаря продаючи наркотики

Найпопулярніші записи

Коли до продавців на квітковому ринку Royal FloraHolland, що знаходиться на південь від Амстердама, прийшла поліція і почала розпитатувати про їхнього колегу, квіткаря Вінченцо Крупі, торговці були в шоці: вони не могли повірити, що він веде подвійне життя. Але зовнішність оманлива. На вигляд нічим не примітний комерсант, який продавав квіти до Італії, виявився членом однієї з наймогутніших злочинних організацій в світі – калабрійського мафіозного угрупування Ндрангети (Ndrangheta). В даний час Крупі знаходиться в італійській в’язниці, йому пред’явили звинувачення в причетності до мафії, торгівлі наркотиками та краденими товарами. Деталі цієї детективної історії розкриває в своєму матеріалі Reuters.

Вінченцо Крупі приїхав до Голландії, щоб вести власний квітковий бізнес, на початку 1990-х, але поліція стала йти по його сліду тільки в кінці 2014 року. За словами поліцейських, які спостерігали за торговцем, він нічим не відрізнявся від інших: жив неподалік від квіткового ринку, вставав о 4 годині ранку і поспішав на роботу, іноді засиджувався зі справами допізна, не володів автомобілями Ferrari, не носив дорогого годинника і, хоча любив вечеряти в хороших ресторанах, не викликав ніяких підозр. У 2002 році до компанії Крупі «Fresh BV» приєднався його свояк Вінченцо Макрі, який до цього встиг відсидіти 13 років в американській в’язниці за контрабанду наркотиків. У сімейному бізнесі Макрі стежив за своєчасною оплатою рахунків клієнтами.

Згідно Reuters, і Крупі, і Макрі були членами клану комісії, що відбувається з невеликого калабрийского міста Сідерно і вважається однією з найвпливовіших гілок Ндрангети. Обидва підприємці були родичами одного з трьох лідерів Ндрангети, Антоніо Макрі, він же Дядя Нтоні, – за висловом італійського судді Гвідо Марино, в 1970-х вважався «живим символом всемогутності мафії». Вінченцо Макрі був сином Нтоні, а дочка Антоніо, Кончетта, вийшла заміж за Крупі. Адвокати Макрі і Крупі наполягають на тому, що їх підзахисні невинні: те, що їхні родич або хтось із знайомих вважається злочинцем, не доводить, що і вони займаються чимось протизаконним. Бізнес італійців в Нідерландах існує давно і абсолютно легальний, нагадують юристи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Журналіст представився терористом, щоб відкрити офшор – і от, що вийшло

В поліції ж стверджують, що бізнес був лише прикриттям. За словами колишніх співробітників торгової компанії Крупі та Макрі, в середині двохтисячних «Fresh BV» відправляла в Італію повні вантажівки квітів щодня. У 2010-х обсяги експорту скоротилися, однак дистриб’ютор стабільно возив на південь Європи по кілька вантажівок в тиждень. На думку слідчих, величезний квітковий ринок (найбільший в світі) в Алсмері, який знаходиться буквально по сусідству з аеропортом Амстердама та в годині їзди від порту Роттердама, був ідеальним місцем для торгівлі наркотиками, хто прибуває з Південної Америки.

Ліворуч Крупі, праворуч Макрі
Ліворуч Крупі, праворуч Макрі

У матеріалах слідства, з якими ознайомився кореспондент Reuters Стів Шерер, значиться, що правоохоронці встановили прослуховуючий пристрій в офісах «Fresh BV». Компаньйони-квіткарі, за словами слідчих, багато говорили про справи мафії, обговорювали доставку кокаїну неаполітанського злочинного клану, бажання Макрі запустити наркобізнес в Венесуелі та про війни кланів мафії в Канаді. Запідозривши, що їх прослуховують, Крупі та Макрі спілкувалися на Калабрійському діалекті італійської та використовували псевдоніми замість імен своїх кандидатів у партнери; Крупі часто кликав свого свояка «помідором»; а «Цибулини чорних тюльпанів», припускають слідчі, означало «наркотики».

За інформацією поліції, двоє квіткарів брали участь в «систематичній та регулярній» діяльності з перевезення та продажу великих партій кокаїну з Нідерландів до Італії, а одного разу навіть зайнялися перепродажем крадених шоколадок: після того як десь в Італії пропали 175 тонн цукерок Lindor вартістю 12 млн євро, частина цієї партії – 15 тонн – виявили у вантажівці «Fresh BV».

Справа Крупі – ілюстрація того, наскільки мафія поширилася за межами Італії. Як показує інфографіка Reuters, італійські кримінальні угруповання присутні по всій Європі, часом конкуруючи в одних і тих же країнах: і калабрійська Ндрангета, і сицилійська Коза Ностра, та неаполітанська Каморра одночасно представлені в Нідерландах, Німеччині, Франції, Великобританії, Бельгії, Румунії, США, Канаді та Бразилії, ще в декількох десятках країн по всьому світу діє одна або дві мафіозні організації. За словами слідчих, Ндрангета намагається вести себе дуже тихо за кордоном, і квіткова фірма Крупі – яскравий приклад її міжнародної бізнес-моделі: спокійно вести справи без показового залякування.

У вересні 2015 року Вінченцо Крупі був заарештований в Італії та звинувачений в контрабанді наркотиків і членство в мафії, Вінченцо Макрі знаходиться в бігах. В інших країнах, зазначає Reuters, друге звинувачення проти Крупі було б неможливо: сама по собі причетність до мафії не вважається злочином ніде, крім Італії. «Італійці, які борються з мафією десятиліттями, мають краще законодавство в цій сфері та кращих експертів, – говорить Девід Еллер, глава загону Європолу з боротьби з організованою злочинністю. «Але коли ви залишаєте Італію, все доводиться починати з нуля». Саме тому, вважає поліція, італійські кримінальні угруповання все більше переносять свою діяльність і активи в інші країни. Те, на чому спіймали Крупі, – лише вершина айсберга, кажуть слідчі.

Тим часом в головному квітковому хабі світу, голландському Алсмері, колишні колеги Крупі досі шоковані його арештом. «Якщо все це правда, – каже екс-співробітник дистриб’юторської компанії «Fresh BV», – то він кращий актор, ніж Роберт Де Ніро і Аль Пачіно, разом узяті».

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК