ГоловнеЧому Єгипет може залишитися без хліба, і при чому тут Україна?

Єгипет – один з найбільших експортерів пшениці в світі, який щорічно витрачає мільярди доларів на програму забезпечення населення хлібом. У 2014 році в країні ввели карткову систему, по якій кожен громадянин отримує 150 буханок хліба на місяць за ціною 5 піастрів (приблизно $0006). Це рятує безліч незаможних сімей, для яких ціни в супермаркетах занадто великі. Однак останнім часом люди стали масово відмовлятися від хліба з державних булочних: в суспільстві ширяться чутки, що продається в них хліб вкрай шкідливий для здоров’я – здатний викликати рак, ниркову недостатність і викидні. Звідки взялися ці страхи і чим це загрожує Єгипту, розповідає Bloomberg.

Нав’язані місцевими ЗМІ страхи з’явилися у єгиптян на грунті неоднозначної політики влади щодо допустимого рівня отруйного грибка ріжків пурпурових в пшениці. За світовими стандартами максимально прийнятним рівнем вважається 0,05%. Аналогічного стандарту з 2010 року дотримувався і Єгипет, проте в січні 2016 року Міністерство сільського господарства країни раптом заявило, що не буде схвалювати привезену з-за кордону пшеницю, якщо в ній є будь-яка кількість цих ріжків, навіть менше прийнятих норм. До речі, торік Україна збільшила експорт української зернової до Єгипту.

З огляду на те, що єгипетське відомство, яке регулює питання стандартизації та контролю якості, а також держкомпанія-закупник Головне управління поставок сировини Єгипту не відмовлялися від колишнього правила 0,05%, виникло протиріччя. Постачальники пшениці стали стикатися з тим, що єгипетська сторона не приймала їхній вантаж і відправляла його назад. Це стало відлякувати і навіть злити трейдерів, які більше не знали, чи варто їм взагалі відправляти свої вантажі до Єгипету.

«Якщо відмови продовжаться, ціни злетять. У мене невеликий вантаж знаходиться на шляху до Єгипта, і мені вперше довелося оплачувати страховку на випадок відмови. А якщо таке станеться з великим вантажем? Це буде коштувати мені чимало», – розповідає Bloomberg Хешам Соліман, президент компанії Medstar for Trading.

Суперечливі дії влади тільки посилили загальну істерію. Щоб якось вирішити конфліктну ситуацію з імпортерами, на початку лютого 2016 року Мінсільгосп Єгипту оголосив, що прийме будь-яку пшеницю, навіть з вмістом грибкових, що не перевищує 0,05%. Незважаючи на це, на наступний же день, зазначає Bloomberg, Центральна адміністрація карантину рослин Міністерства сільського господарства Єгипту через вміст грибка не схвалила партію в якій було понад 8000 тонн канадської пшениці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Сімейний бюджет. Правила які допоможуть заощадити

Як пише Bloomberg, страхи населення, підігріті ЗМІ, не мають під собою жодного підґрунтя, – насправді ріжки небезпечні, тільки якщо їх вживати у великих кількостях протягом тривалого часу. Але це не заважає єгипетській пресі тиражувати конспірологічні теорії. Так, коли на початку березня зі своєї посади був зміщений глава Адміністрації карантину рослин Саад Мусса, його звільнення державне новинне видання Al-Ahram пояснило діями «мафії, що стоїть за пшеницею, яка викликає рак».

Відлякуючи відмовами постачальників зерна, Єгипет ризикує залишитися без хліба. Запаси, наявні в країні, можуть виявитися меншими, ніж здається, застерігає сьют Стілл, директор швейцарської компанії – постачальника зерна Solaris Commodities. При цьому незабезпечене населення Єгипту виявилося в глухому куті: і отримувати хліб за держпрограмою страшно, і зовсім відмовитися від нього не можна. «Пшениця – найнеобхідніше для нас. Проблеми можуть бути з овочами, фруктами, навіть з м’ясом і куркою, але не можна створювати труднощі з хлібом », – сказала Bloomberg мешканка єгипетського Шейх-Заєд-Сіті, яка не може дозволити собі купувати їжу в супермаркеті, де хліб коштує вп’ятеро дорожче, ніж в державних булочних.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!