ГоловнеЧому прогноз погоди неможливо вгадати?

Хто винен в тому, що погоду не вгадати і чому так відбувається – в 21 сторіччі неможливо передбачити погоду…

Більшість явищ в світі є хаотичними – які неможливо передбачити, в тому числі і погода.

Згадайте, скільки разів Ви виходили із дому з парасолею, в гумових чоботах, прочитавши на погодних сайтах, що сьогодні буде дощ, але вже за пару годин на небі з’являлося сонце і парасолю хоч викидай, а одяг, який був надягнутися тільки для такої погоди, аж ніяк не пасував до теплого дня?

Українцям, як і британцям, – дуже кортить знати заздалегідь, буде сьогодні сонце чи очікувати на дощ. Але планувати своє життя виходячи з капризів погоди – пропаща справа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Історія виникнення світових логотипів одягу

Навіть маючи точні формули, які описують, як створюються хмари, виникає вітер, чи ллється дощ – людство не далеко пішло в передбаченні погоди і це стосується не тільки українців, а й усього світу.

Річ у тому, що важко кожної секунди знати точну швидкость кожної молекули повітря. Або точної температури в кожній точці атмосфери, точного тиску в окремій області Землі. А зміна будь-якого з цих параметрів – приводить до зовсім іншої погоди.

Ось, наприклад, карта погоди в дану секунду:

map-pogoda

Блакитні лінії – означають холодні фронти, червоні – теплі. Щоб передбачити погоду потрібно взяти математичні  формули  і вибудувати модель. Але, перша проблема, яка виникає – точні атмосферні умови – тому доведеться використовувати, як можна більше даних. Невеликі варіації і подивіться, що відбуватиметься, якщо запускати знову-і знову модель розрахунку.

map-pogoda 2

Погода на завтра –  ще піддається якимось прогнозам.  Хоч і лінії фронтів дуже змінюються. Купа блакитних ліній – прогнозують холодний фронт, багато червоних –  теплий.

map-pogoda 3

Але, поглянте, що відбудуться, якщо спробувати подивитися погоду з більшим інтервалом: три-чотири- дні – ще відслідковується, якась закономірність. Але, якщо заглянути на тиждень вперед, то синоптикам доведеться тільки здогадуватися, яка ж погода очікує на українців.

map-pogoda 4

Блакитні і червоні лінії наче подуріли і почали заходити одне на одного. За одним прогнозом: буде спека, за іншим: страшний холод. Що вже казати про прогнозування погоди на 10 і більше днів. Якщо подивитися на карту фронтів на такому періоді, то взагалі буде тільки мішанина з суцільно-хаотичних кольорових ліній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Робота на дому: як з Вас витягують останні гроші?

Ось чому прогнози погода, навіть на тиждень, можуть виявитися далекими від істини. Потрібно зрозуміти, що атмосфера перебуває в умовах хауса, тому найменша похибка призводить до колосальних змін в погодних умовах. Рух однієї молекули в повітрі, стає на стільки значущим, що впливає на погоду в цілому. Наче так званий «ефект метелика».

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!