ГоловнеБомба для свідомості: як впливають теракти на цілі покоління

Як теракти і масові вбивства змінюють свідомість цілих поколінь. Читайте тут.Зрозуміло, що той, хто вижив після теракту чи після масових розстрілів – кардинально змінить свій світогляд. Але, після фатальних подій, за допомогою телебачення, коригується свідомість, здавалося б, зовсім непричетних до того людей.

15 квітня трагедія в Бостоні. 280 людей постраждалих, троє загинули.
22 квітня стрілянина в Бєлгороді. Загинуло 6 людей.
23 квітня 5 людей були вбиті в ході стрілянини в американському місті Федерал Уей. Один із імовірних вбивць – помер на місці.

Квітень став ще одним кривавим місяцем на річній терористичній карті світу. Щодня може статися вибух, стрілянина… Такі погані новини – можуть подовжувати ланцюжок численних терактів і масових вбивств, що стало одним із головних символів «нульових». Такі теракти, стрілянини, відбуваються не тільки на яву, а разом з ними і в головах інших людей – цінності, які формуються останні два десятки років – змінюються. Інформаційна лавина, пов’язана з терористичними актами, масовими розстрілами може впливати на психіку майбутнього покоління, як на свідомому, так і на підсвідомому рівні. В даних випадках для людей змінюється не світ, а психологія сприйняття реальності.

ПРО ПОКОЛІННЯ

Якщо говорити соціологічною мовою, це генерація Y (орієнтовно люди, що народилися в 1984-2000 роках, за кордоном їх ще називають поколінням Міленіум) і генерація Z (Орієнтовна дата народження з 2000 років).
До обставин, які сформували цінності покоління Y, прийнято відносити: розпад СРСР, атипову пневмонію, розвиток цифрових технологій, військові конфлікти і теракти (сюди ж ми додаємо і масові вбивства).
«Люди, що належать до покоління Y – дуже цінують свій час», – переконана журналіст, Наталія Соколова, про це покоління вона писала в статті «Поколение Игрек». «Покоління ігрик бачило не тільки хороше, воно стало свідком численних терактів. Звідси і виникає відчуття крихкості світу, короткості життя і ефемерності буття. Все, чого ти досягнув – може бути зруйноване в одну мить».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “КРЕДИТНІ ХИТРОЩІ

Покоління Y, на відміну від інших поколінь, просочене оптимізмом, який часто переходить в інфантильність і наївність. Можливо, саме тому теракти і масові розстріли розвивають у «ігреків», не стільки ті чи інші фобії, скільки прагнення скоріше отримати від життя все найкраще і взяти це з усмішкою на обличчі, доки нічого не сталося.

Бомба для підсвідомості – сни

Теракти впливають не тільки на життя, але й на сни людини – вони стають більш реальними і більш яскравими, але не страшними. Такий результат показало дослідження Університету Тафтс.
У рамках дослідження 44 американця (11 чоловіків і 33 жінки) у віці від 22 до 70 років вели щоденники своїх снів. Щоденники були розпочаті в 2000 році, закінчені в кінці 2001-го. Порівняння снів, побачених людьми до і після терактів 11 вересня 2001 року, показало, що сни вкрай різняться (зіставлялися записи про 10 попередніх і 10 наступних снах).
Після теракту сни відрізняються більш яскравими і виразними образами, проте, на подив, вони не більш тривалі і не страшніші. У них ніколи не фігурували образи літаків або хмарочосів, незважаючи на те, що всі піддослідні неодноразово спостерігали цей сюжет по ТБ. Сни після теракту здавалися більш “реальними”: всі люди відзначали, що межа між сном і дійсністю була вкрай стерта.

Яке майбутнє?

Оскільки покоління «ігрек» прагне отримати все і зараз – це може призвести і до певних змін в різних сферах. Наприклад аналітики вже працюють над питаннями, що потрібно змінювати, щоб і робота для нової генерації була в задоволення і над іншими сферами життя. Наприклад, управління персоналом. Роботодавці задумуються про неформальний підхід до всього: від опису вакансій до оформлення інтер’єрів. Вільни графік.

Підбір кандидатів на вакансію з підвищеною увагою до того, щоб людині було цікаво виконувати запропоновану роботу (інакше нова генерація шукатиме інше місце для роботи). Корпоративні ЗМІ, портали, спільноти в соціальних мережах і будь-які інші методи, які дозволять співробітникам відчувати себе «в суспільстві».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “20 МІСЦЬ, ЯКІ ХОВАЄ ГУГЛ

Ідеальними Y-компаніями на сьогоднішній день можна назвати «Google», «Yandex», «Mail.ru» та інші великі IT-компанії, світлини чиїх офісів і розповіді про їхні мотиваційні програми користуються великою популярністю в мережі – як у претендентів, так і у роботодавців.
Подумайте, на Вашій роботі працюють з Вашою свідомістю, яку створює інший світ?

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!