Краса та здоров'яВесна – це погана пора для роботи

Про те, чому весна погана пора для роботи і як же ж зробити цю пору кращою. Статті нашої журналістки.

Весна – це пора, коли все оживає, оновлюється, наповнюється новим змістом, бажанням жити і насолоджуватись життям. Здавалось би, що з кожним новим весняним днем організм повинен нарешті почати витрачати, акумульовані зимою, запаси енергії, а бадьорий настрій стимулювати нас до роботи. Але, чомусь, як показує статистика, саме весною у багатьох людей з’являється так звана «весняна депресія».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Як дихати під час бігу: ритмічне дихання

Поганий настрій, втома, дратівливість, слабкість і відчуття самотності. Нічого не радує, ніщо не приносить задоволення, єдине бажання – прийти після роботи додому, смачно повечеряти і засісти біля телевізора. Бажання зайнятись справами, активно попрацювати практично не виникає.

Отже, чому ж весна – це погана пора для роботи? Як, нарешті, прокинутись від «зимової сплячки»?

Причини, через які нам не хочеться працювати весною, можна умовно розділити на ті, які спричинені зовнішніми і ті, що виникають через внутрішні фактори. Зовнішнє оточення, не менше, ніж внутрішній, стимулює чи не стимулює наш організм працювати. Ось кілька порад, які допоможуть Вам налаштуватись на роботу.

Правильно підберіть раціон

Ще в дитинстві, мама заставляла нас влітку і восени їсти максимально багато фруктів і овочів, казала, що потрібно насичувати організм вітамінами, робити так звані «запаси на зиму». Так, так, саме на зиму, але ж не на весну. Весною, як відомо, організм вже вичерпав свої ресурси, а нових поки немає. В результаті, це призводить до зниження імунітету, виникнення слабкості, апатії і поганого настрою. Сезонна нестача вітамінів проявляється у сонливості, втомі, відносно частих застудах а також інертності та млявості.

Підберіть собі правильний раціон. Споживайте більше фруктів та овочів. Розумову активність збільшать цільнозернові продукти та горіхи. Не забувайте про кисломолочні продукти, що відновлюють кишкову флору – адже саме в кишечнику зосереджений наш імунітет. Навчіться «заїдати» стрес не шоколадом, а родзинками. У них багато калію, який зміцнює нервову систему і провокує позитивні емоції. І пам’ятайте, їжа повинна приносити Вам задоволення.

Організуйте робоче місце

Для того, щоб Вам захотілось працювати, потрібно правильно організувати своє робоче місце. Мова йде навіть не про глобальні поради, як розмістити меблі по феншую в робочій зоні, а про прості на перший погляд речі, про які ми часто забуваємо, зокрема освітлення і провітрювання.

Освітлення

Підвищити працездатність допоможе освітлення. Не спішіть включати лампи, навіть якщо це лампа денного світла, постарайтесь влаштувати місце роботи чи відпочинку якомога ближче до вікна.

Провітрювання

Людина вдихає повітря, що містить приблизно 21 % кисню і 0,03 % вуглекислого газу. У повітрі, яке ми видихаємо міститься 16 % кисню і 3,7-4% вуглекислого газу. Порушення оптимального балансу між киснем і вуглекислим газом безпосередньо впливає на здоров’я і самопочуття людини. В задушливому приміщенні від духоти починає боліти голова, знижується працездатність. Тому, приміщення, в яких ми живемо, працюємо, відпочиваємо, треба ретельно і систематично провітрювати.

Перебувайте щоденно на свіжому повітрі

Будь-якій людині, незалежно від роду її діяльності, необхідно «провітрювати мозок». Не пошкодуйте часу, відкладіть свої справи на годину і вийдіть прогулятись. Мова йде не про похід кудись з конкретною метою і на чітко встановлений час, а саме про банальну прогулянку. Не має можливості виділити час на прогулянку, вийдіть на зупинку швидше з транспорту і пройдіть цю відстань пішки. Глибоко вдихніть і повільно видихніть, відчуйте, як кожна клітинка Вашого організму наповнюється киснем. Відкладіть думки про проблеми, обов’язки і термінові завдання на потім, сконцентруйтесь на чомусь приємному і легкому. Ваш мозок «відпочине» і організм зможе працювати активніше.

Ставте цілі та досягайте їх

Це доволі не складне правило, але люди часто ним нехтують. Безперечно, у більшості з нас є цілі на далеке майбутнє і ми, вибираючи певний напрям, рухаємось, щоб досягнути своєї мети. Але не варто забувати і про «маленькі» щоденні цілі, досягнення яких є реальним вже на протязі дня. Такий психологічний прийом допоможе Вам щоденно отримувати впевненість у власних силах, що в свою чергу буде стимулом ставити все нові і нові цілі, наполегливо працювати для їх досягнення.

Навчіться не відкладати справи на потім

Часто буває, що ми не хочемо щось робити і відкладаємо це на потім. Це такий класичний варіант максимально відтягувати час, коли таки доведеться взятись за неулюблену справу. Ми навіть не помічаємо, коли настає, так зване, «потім» і завдань вже настільки багато, що виконати їх, здається, нереально. Бажання працювати при цьому так і не виникає. Для уникнення таких ситуацій, навчіться планувати свій день, і дотримуйтесь цього плану. Адже, є робота, яку за Вас ніхто інший не зробить, а відклавши її на потім, Ви тільки погіршуєте ситуацію, створюючи власний психологічний тиск на кшталт «купа роботи, нічого не встигаю, коли це вже закінчиться».

Постарайтесь знайти позитив у всьому що робите

Відсутність бажання працювати дуже часто буває саме через те, що люди не отримують задоволення від роботи. Так вже склалося, що потреба отримання достойного заробітку від роботи стоїть вище, ніж сама робота. Тому, часто, ми виконуємо навіть те, що зовсім не любимо. Але постарайтесь подивитись на свою роботу під іншим кутом. Знайдіть в нудній рутині щось позитивне для себе. Наприклад, це може бути набуття гарного досвіду; отримання нових знань і навичок чи закріплення вже набутих; заробляння додаткового бонусу до зарплати; відволікання від особистих проблем; перспектива зустріти нових людей, які в подальшому зможуть Вам допомогти зайнятись тим, що Ви любите.

Читайте також: “П’ять порад від бувалого мандрівника

Спілкуйтесь з оптимістами

Кожен з нас неодноразово помічав наскільки легко і приємно вести бесіду з позивною і усміхненою людиною, і як важко буває після розмови з похмурими песимістично настроєними співрозмовниками. Від такої бесіди отримуєш тільки дискомфорт. Психологи стверджують, що це відбувається тому, що спілкуючись, ми обмінюємось енергією. Тобто, отримуємо позитивну, як у першому випадку, або негативну, як у другому, енергію. Звідси ще одне гарне правило: спілкуйтеся з веселими та життєрадісними людьми, а з тими, хто затьмарює Ваше життя, обмежуйте діалоги, якщо ж це зробити не можливо, то постарайтесь, слухаючи співрозмовника, не особливо вникати в його проблеми.

Робіть перепочинок під час роботи

Під час будь-якої роботи необхідно робити паузу. Ваш організм втомлюється як фізично, так і морально. Тому, без перепочинку не обійтись. Встаньте з робочого місця, вигляніть у вікно, пройдіться, якщо у Вас робота за комп’ютером, зробіть розминку для очей.

Активність людського організму напряму залежить як від внутрішніх, так і від зовнішніх чинників. Тому, тільки, знайшовши внутрішню гармонію і самостійно створивши собі навколишнє середовище, Ви відчуєте приплив сил і енергії, а головне, появиться бажання працювати і Ви обов’язково досягнете успіху.

Читайте також: “Як почати працювати в понеділок?

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!