Краса та здоров'яЕлектрика як допінг. Про навушники, що стимулюють

Сучасній людині хочеться бути краще, швидше, сильніше, і все це бажано за короткий проміжок часу. Хтось намагається поліпшити свої показники за допомогою медичних препаратів, а хтось може стати карщим просто слухаючи музику. В особливих навушниках, звичайно. Перевернути світ спорту (та й увесь інший світ) обіцяє Halo Neuroscience, успішний стартап, який отримав від Кремнієвої долини $9 млн інвестицій. Минулого місяця компанія випустила нейростимулюючі навушники Halo Sport. Що це за гаджет такий, розповідає MIT Technology Review.

Ободок навушників оснащений двома електродами, що подають невеликий електричний розряд до голови людини. Він стимулює нейрони рухової зони кори головного мозку. Це, по суті, так звана мікрополярізація, що застосовується в фізіотерапії. Вона спонукає утворенню нових нейронних сполук. Таким чином, мозок посилає в м’язи сильніші і злагоджені сигнали. Саме це, за словами творців, дозволяє людині отримувати більше від тренувань.

Першим покупцем навушників стала армія США. Згідно з інформацією на сайті Halo Neuroscience, раніше збройні сили вже поліпшили показники тренувань своїх пілотів і снайперів за допомогою технології, схожої на ту, що використовується в Halo Sport. Наступна мета творців – споживацький ринок і професійні атлети. В останніх моделях з девайсом пропонується особливий пакет програм для тренувань. Її надішлють вам, якщо ви замовите цей аудіо-гаджет.

Згідно з дослідженнями Halo, мікрополярізація може також поліпшити процес навчання грі на фортепіано. Ці результати опубліковані лишень на сайті Halo, але ні в яких популярних виданнях свої дослідження Halo Neuroscience ще не публікувала. Як пише MIT Technology Review, це насторожує деяких вчених.

Проти «диводійних» навушників також існує і той факт, що рухові зони кори головного мозку ще не вивчені до кінця. Деякі вчені, пише MIT Technology Review, не довіряють нібито позитивному ефекту навушників – кажуть, що компанія-винахідник провела дуже мало досліджень і не знайшла для таких досліджень достатньо велику кількість суб’єктів і контрольних груп. А без медичного контролю поширювати «в народ» цю технологію не можна. Загалом, називають це безвідповідальністю і лукавством.

На ці випади Ден Чао, керіник Halo Neuroscience, відповідає, що його компанія обов’язково збирається публікувати дослідження в рецензованих наукових журналах. А що стосується впливу навушників, то, як пише MIT Technology Review, Чао зауважує, що необхідно пам’ятати: вони можуть дати вагомий результат тільки разом з інтенсивними тренуваннями.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!