Корисні порадиЗахист від міліції: що потрібно знати, щоб вберегтися?

Когось міліція  не чіпає і допомагає, а комусь потрібно обходити правоохоронців десятою дорогою. Як захиститися від міліції, читайте далі.

В статті “Зихист від міліції” ми писатимемо права міліції, які прописані в статті  11, закону України про міліцію – це відкрите джерело, кожен, хто хоче може з ним ознайомитися.

Скажемо, будемо ретрансляторами канселярської мови в нормальну. Отже, які покладенні права для виконання обов´язків покладених на неї.

Якщо хтось порушує громадський спокій міліція має право вимагати припинення такого. Якщо скоєне незначне правопорушення може дати усне попердеження, якщо бачить, що усного замало – читайте далі, що в правах міліціонерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “КНИГА ДОВІДНИК СПОЖИВАЧ: “ЇЖ. КУПУЙ. ЗНАЙ“”

Часто можуть зупинити і попросити документи, звичайно, Ви можете і повинні спитати яка причина, але в обов´язках міліції перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що повинні засвідчити особу, а також інші документи для з´ясування питання щодо додержання правопорядку. Тому, якщо міліція просить – потрібно давати. В руки чи не в руки – вирішувати Вам.

Захист від міліції: затримання громадян

Міліція має право затримувати і тримати у спеціально відведених для цього приміщеннях: осіб, підозрюваних у вчиненні злочину – от, наприклад, Ви не надали документи, а так сталося, що дуже схожі на підозрюваного. Особа Ваша не встановлена – тому можуть забрати, до індитифікації Вас.  Це може тривати до трьох діб, але вони повинні письмово попередити прокурора про Вашу затримку протягом 24 годин з моменту затримання.

Якщо правопорушення не значне  і не може бути вирішеним на місці, міліція теж може Вас забрати, але не більше ніж на три години. Часто коли просять документи, а їх не дають – міліція може настояти на тому, щоб Ви їх дали, мовляв: “Підозрілий паспорт, можливо підробний”.

Ви можете не давати, але у відповідь почуєте наступне: “Непокора працівнику міліції”. За це теж, можна відсидіти 24 години, але в наших правах АЛЕ тільки на словах – не давати документи в руки працівника міліції, бо як тільки вони у них – Ви ходите за ними по п´ятах. Вирішувати Вам, що робити, вчиняти гамір – коли вони почнуть тиснути, чи підкоритися і віддати документи. Далі. Якщо Вас впіймали п´яним. Це звичайно погано.

Але міліція повинна Вас доставити за місцем проживання, якщо Ви порушуєте на чиюсь думку мораль, або ображаєте чиюсь гідність, також, міліція може відвести п´яного у спеціальні заклади, якщо ні те, ні се, не зроблено – вони забирають п´яне тіло у відділок до витвереження. Інших санкцій в статті не передбачено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Який матиме вигляд кухня майбутнього від ІКЕА

Також, цікаво, що бродяги, по суті порушують закон, ось з нього витяг: “осіб, яких запідозрено у занятті бродяжництвом, – на строк до 30 діб за вмотивованим рішенням суду; { Абзац восьмий пункту 5 частини першої статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1188-VI ( 1188-17 ) від 19.03.2009 } “, напевно, тому, майже усі бродяги постійно п´яні.

Захист від міліції: обшук

Обшукувати міліція може, знову ж таки на підставі підозри: “..проводити огляд осіб, зазначених у пункті 5 цієї статті, речей, що знаходяться при них, транспортних засобів і вилучати документи та предмети, що можуть бути речовими доказами або використані на шкоду їх здоров’ю”.

Також, міліція має право проводити гласну, чи не гласну кіно-, фото- і звукофіксацію як допоміжний засіб попередження протиправних дій та розкриття правопорушень. входити безперешкодно у будь-який час доби:

а) на територію і в приміщення підприємств, установ і організацій, в тому числі митниці, та оглядати їх з метою припинення злочинів, переслідування осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, при стихійному лихові та інших надзвичайних обставинах;

б) на земельні ділянки, в жилі та інші приміщення громадян у разі переслідування злочинця або припинення злочину, що загрожує життю мешканців, а також при стихійному лихові та інших надзвичайних обставинах;

в) до житла чи до іншого володіння особи, яка перебуває під адміністративним наглядом, з метою перевірки виконання встановлених судом обмежень. { Підпункт “в” пункту 15 частини першої статті 11 в редакції Закону N 2537-III ( 2537-14 ) від 21.06.2001 }У разі опору, вчинення протидії працівник міліції може вжити заходів до їх подолання, передбачених цим Законом;

Це, скажімо, обов´язки правоохоронців, які точно повинні знати громадяни. Більше можна почитати безпосередньо в статті 11, закону України, “Про міліцію”.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!