Корисні порадиЯк заощадити при оплаті карткою за кордоном?

Час відпусток на Новорічні свята триває, навіть, якщо ви не збираєтеся відправлятися в мандрівку, поради, які знайшли журналісти “Електронної книги скарг України” стануть в нагоді.

Як влаштована конвертація валют при оплаті картою?

Коли ви платите картою, в операції можуть брати участь три різні валюти. Валюта рахунку (як ви зберігаєте гроші на карті – в гривнях, євро або доларах); валюта операції (в які гроші оцінюється товар або послуга, яку ви хочете придбати); валюта білінгу (в якій валюті ваш банк розраховується з платіжними системами Visa або MasterCard).

При оплаті карткою система спочатку порівнює валюту операції і валюту білінгу. Якщо вони не співпадають, платіжна система конвертує суму покупки за своїм курсом. Після цього ваш банк отримує суму вже у валюті білінгу і порівнює її з валютою вашого рахунку. Якщо і ці валюти не збігаються, конвертацію проводить банк – за своїм курсом. І вже після цього списує гроші з картки. У випадку, коли ви купуєте за рублі на території України, валютою білінгу за замовчуванням буде гривня.

Як уникнути зайвих конвертацій?

Потрібно намагатися, щоб при операції всі три валюти збігалися – це дозволить зовсім уникнути конвертації. Якщо не виходить, важливо домогтися, щоб хоча б одна з валют – рахунку або операції – співпадала з валютою білінгу. Це дозволить обмежитися однією конвертацією.

Якою валютою мій банк розраховується з платіжною системою?

У випадку з Visa це завжди долари, тому якщо ви часто купуєте щось за євро, краще мати карту MasterCard. Карта MasterCard може розраховуватися з банками як у доларах, так і в євро – це потрібно з’ясувати у вашому банку.

За Яким курсом платіжна система змінює валюту при оплаті картою?

Внутрішні обмінні курси Visa і MasterCard можна подивитись на офіційніх сайтах.

За яким курсом банк змінює валюту при оплаті картою?

Обмінний курс банку найпростіше з’ясувати на його сайті або у співробітників. Деякі банки міняють валюту за курсом НБУ – це найвигідніший варіант.

Чи завжди можна прорахувати втрати від різниці курсу валют, коли платиш карткою?

Ні. Ваш банк може конвертувати суму вашої покупки не відразу, а тільки через кілька днів, коли курс уже зміниться. Це залежить від того, з якою швидкістю обробляє дані компанія, яка продала вам послугу або товар.

Чи достатньо знати курс для того, щоб прорахувати витрати?

Ні. Якщо ви купуєте щось за кордоном, банк може списати з вашого рахунку комісію. Розмір потрібно з’ясувати у банку, він коливається від нуля до декількох відсотків від суми покупки. Комісія списується після того, як платіжна система перерахує вашу покупку в валюті білінгу.

Наприклад

Припустимо, ви купуєте квиток на літак за 100 євро, розраховуючи, що це приблизно 2000 грн. Але ви платите карткою Visa, так що валюта білінгу – долар. За час операції курс долара до євро впав на 1%, а курс гривні до долара – на 2%. За транскордонну операцію банк списав з вас максимальну комісію – 5%. В результаті ви заплатили за квиток 2150 грн.

Як конвертується валюта при знятті готівки?

Якщо ви обмінюєте гроші в банкоматі свого банку (знімаєте з валютного рахунку гривні або навпаки), конвертація, як правило, проходить без всяких комісій за банківським курсом. При обміні в чужому банкоматі ваш банк зніме з вас комісію – її розмір потрібно дізнатися у співробітників. У деяких країнах з вас може взяти комісію і банк, чиїм банкоматом ви скористалися.

Що потрібно знати, щоб заощадити при операціях з картою?

Намагайтеся уникати конвертації. З’ясуйте, яку комісію ваш банк бере за транскордонні перекази. Дізнайтеся курс, за яким ваш банк змінює валюту і який відсоток стягує за зняття готівки в чужих банкоматах.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!